Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Vyriausybė siūlo papildomų apribojimų įsigyjant žemę

Visi straipsniai

Gairės

valstybės miškai, aludariai, ūkininkų turgeliai, žemės ūkio ministras, spaudos konferencija, šventė, sodų draudimas nuo šalnų, alternatyvi energija, plėtros programa, veterinarijos inspektoriai, laukai, BŽŪP 2014 - 2020, kanapių auginimas, priešsėjinio tręšimo norma, Latvija, žemės pardavimas užsieniečiams, paslaugų kvitai, žemės ūkio bendrovės, naikinimas, KPP 2014 - 2020, susietosios išmokos, ekologinio ūkininkavimo mokymai, žemės ūkio naudmenos, reforma, pajamos.
daugiau

Vyriausybė siūlo papildomų apribojimų įsigyjant žemę

Gairės: ūkininkai, nekilnojamas turtas, žemės sklypai, žemės pardavimas, investavimas.
Pirmadienį 20:03

Vyriausybė siūlo papildomų apribojimų įsigyjant žemę. Jei Seimas įteisintų papildomus saugiklius, pirmumo teisė įsigyti žemę būtų suteikta ją dirbantiems, o ne įsigyjantiems perparduoti.

Vyriausybė siūlo papildomų apribojimų įsigyjant žemę

 Žemės ūkio ministras sako, kad laikinąjį įstatymą siūloma papildyti susijusių asmenų sąvoka. T. y., kad tas pats asmuo, įsteigęs ir valdantis kelias įmones, per jas negalėtų supirkti daugiau žemės nei jos leidžiama. Iš valstybės galima įsigyti iki 300 hektarų, iš privačių asmenų – iki 200 hektarų žemės. Taip pat siūloma  pirmumo teisę įsigyti žemę suteikti bendrasavininkiams, dabartiniams jos ar kaimyninių sklypų naudotojams.

„Tačiau šis prioritetas būtų siūlomas taikyti [tokiu principu]: jei tai juridinis asmuo, kad jo pajamos būtų iš žemės ūkio veiklos ne mažesnės kaip 50 proc.; o jei tai fizinis asmuo, kad būtų įregistravęs ūkį ir kad jis tiesiogiai jame dirbtų. Siūlomi būtent tokie saugikliai, kurie apsaugotų ir suteiktų pirmumo teisę įsigyti tiems, kas ją tikrai dirba, o ne rengiasi spekuliuoti“, – aiškina žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Premjeras tikina, kad siūlomos įstatymo pataisos nėra pavėluotos.

„Šis sprendimas tikrai nėra pavėluotas. Manau, Seimas jam irgi pritars, ir bus tam tikri apribojimai tiek perkant, tiek parduodant žemę išvengiant spekuliatyvinių instrumentų panaudojimo šitoje srityje“, – tikina premjeras.

Tačiau Žemės ūkio rūmų pirmininkas teigia, kad įgyvendinti panašius apribojimus buvo siūloma jau gerokai ankščiau.

„Šiek tiek stabilizuos situaciją, bet nieko nebepakeis, nes praktiškai jau šiandien žemė yra perskirstyta. Šiandien iš valstybės nelabai kas liko, ką būtų galima nupirkti“, – nuomonę išsako Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Žemės ūkio rūmų vadovas sako, kad jau dabar iki penktadalio žemės ūkio paskirties žemės per tarpininkus yra įsigiję užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Enternet - SEO paslaugos.

Taip pat skaitykite