Ukioklubas Naujienos Pasaulio žemės ūkis EP siekia teisingesnės žemės ūkio politikos

Visi straipsniai

Gairės

žemės įstatymas, kaimo reikalų komitetas, Vikis, LGAA, žiemkentiškumas, geluonis, žemės ūkio politika, melžimo įranga, lesykla, produktai, karbamidas, karvių gultai, išskirtinės kokybės produktai, karvių banda, aktyvus ūkininkas, žemės savininkas, žiemkenčiai, lengvatos, Kazys Starkevičius, šventės, silicis, Labūnavos ŽŪB, kaimo jaunimo kongresas, srutų rezervuarai, Valstybinė miškų tarnyba.
daugiau

EP siekia teisingesnės žemės ūkio politikos

Gairės: ES parama, tiesioginės išmokos, žemės ūkis, jaunieji ūkininkai, aplinkosauga, BŽŪP.
2013-03-13

Aplinkosaugos priemonės turi tapti privalomos naujoje ES žemės ūkio politikoje, o esami tiesioginių išmokų žemdirbiams skirtumai ES šalyse tūri būti greičiau mažinami. Tai sakoma trečiadienį Europos Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje, kuri suteikė mandatą Parlamento deryboms su ES šalių ministrais.

EP siekia teisingesnės žemės ūkio politikos

Europos Parlamentas siūlo šiek tiek greičiau mažinti tiesioginių išmokų ES valstybių žemdirbiams skirtumus nei numatyta Europos Komisijos pasiūlyme. Nė vienos valstybės žemdirbio gaunamos išmokos neturėtų būti mažesnės nei 65 proc. ES vidurkio, įsitikinę europarlamentarai.

EP siūlo, kad jaunieji ūkininkai galėtų gauti ketvirtadaliu daugiau tiesioginių išmokų už ne didesnį kaip 100 ha plotą, o ES valstybės galėtų skirti daugiau pinigų smulkiesiems ūkininkams. Kartu Parlamentas parėmė Komisijos siūlymą apriboti tiesioginių išmokų dydį ūkiui iki 300 tūkst. eurų ir stipriai sumažinti išmokas tiems žemdirbiams, kurie gauna didesnes nei 150 tūkst. eurų išmokas. Šie apribojimai nebūtų taikomi kooperatyvams, kurie perskirsto išmokas savo nariams.

Kartu EP nariai siekia, kad 30 proc. ES valstybei skiriamų tiesioginių išmokų turi būti susieta su aplinkosaugos priemonėmis: pasėlių įvairinimu, esamų daugiamečių pievų, ganyklų ir ekologinių vietovių išlaikymu. Šios priemonės turėtų būti taikomos lanksčiai ir priklausyti nuo ūkio dydžio; mažesniems nei 10 ha ūkiams jos neturi būti privalomos, pažymi EP.

Europarlamentarai nepritaria siūlymams pratęsti 2015 m. besibaigiančią pieno kvotų sistemą, tačiau siūlo mažiausiai tris mėnesius teikti paramą tiems pieno gamintojams, kurie savanoriškai sumažino gamybą bent 5 proc. Savo ruožtu jie siekia išlaikyti  cukraus gamybos kvotas po 2015 m., kad ūkininkai geriau pasirengtų cukraus gamybos liberalizavimui, numatytam 2020 m.

Jie taip pat siūlo numatyti, kurie žemės savininkai neturėtų gauti šios paramos, nebent jie įrodytų, kad ūkininkavimas yra esminė jų pajamų dalis. Tarp tokių būtų oro uostai bei sporto klubai. ES valstybės galėtų šį sąrašą papildyti.

Patvirtintas mandatas leidžia Parlamentui jau kovo pabaigoje pradėti derybas su ES Taryba dėl būsimosios ES žemės ūkio politikos. Europos Parlamentas pirmąkart istorijoje turės tas pačias galias kaip ir Taryba spręsti dėl ES žemės ūkio politikos reformos.

Lietuvoje išrinkti europarlamentarai Rolandas Paksas (Laisvės ir demokratijos Europa) ir Zigmantas Balčytis (Socialistai ir demokratai) paragino sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus.

Mandatui deryboms dėl tiesioginių išmokų pritarė 427 EP nariai, 224 nepritarė, o 32 susilaikė. Mandatui deryboms dėl kaimo plėtros pritarė 556 EP nariai, 95 nepritarė, o 18 susilaikė. Mandatui deryboms dėl bendro žemės ūkio produktų rinkos organizavimo pritarė 375 EP nariai, 277 nepritarė, o 24 susilaikė. Mandatui deryboms dėl BŽŪP finansavimo, valdymo ir stebėsenos pritarė 474 EP nariai, 172 nepritarė, 23 susilaikė.

Ukioklubas.lt, parengta pagal EP inf.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Tarptautinė gyvulininkystės ir veislininkystės paroda „Agroferma 2014“

Tarptautinė gyvulininkystės ir veislininkystės paroda „Agroferma 2014“

Vasario 12, 14:15
2014 m. vasario mėn. 4-6 d. Maskvoje „Visos Rusijos parodų centre“ vyko tarptautinė...

Baltarusijoje oficialiai patvirtintas antras afrikinio kiaulių maro protrūkis

Baltarusijoje oficialiai patvirtintas antras afrikinio kiaulių maro protrūkis

2013-07-05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien Baltarusijoje,...

Europos pieno gamintojai susirūpinę dėl savo ateities

Europos pieno gamintojai susirūpinę dėl savo ateities

2013-06-07
Pieno sektorius – labai svarbus visai Europai. Jis apima ir stambius ūkius, ir...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite