Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Šiaulių krašto žemdirbiai aktyviai domisi žemės ūkio ateitimi

Visi straipsniai

Gairės

žuvų perdirbėjai, rapsų pasėliai, medžiotojų teisės, laukinių gyvūnų laikymas, savaeigės žoliapjovės, savaeigis purkštuvas, melžimo robotas, biodegalų gamyba, žemės ūkio produkcija, šiferio stogų šalinimo programa, žemės ūkio politika, žemės apmokestinimas, ekologiįki ūkiai, Sprendimų ratas, nevyriausybinės organizacijos, mėsinės avys, bauda, biomasė, sėkla, kreditai, rekomendacijos, kaimas, medžioklė, kooperacija, žemdirbių problemos.
daugiau

Šiaulių krašto žemdirbiai aktyviai domisi žemės ūkio ateitimi

2013-04-19

Balandžio 19 d. žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ir Žemės ūkio ministerijos žemės ūkio, maisto ir kaimo plėtros specialistų komanda antrą kartą šią savaitę vėl išsiruošė į kelią – šįkart jie nuvyko į Šiaulius ir Radviliškį, kur susitiko su šių rajonų žemdirbiais, betarpiškai diskutavo, išklausė aktualiausias problemas, atsakė į rūpimus klausimus. Susitikimuose dalyvavo ir Seimo narės Zita Žvikienė ir Rima Baškienė, rajonų merai ir savivaldybių darbuotojai.

Šiaulių krašto žemdirbiai aktyviai domisi žemės ūkio ateitimi
nuotr.

„Lietuva daug investavo į perdirbimo grandį, bet pamiršo gyvulių augintojus. Perdirbimo įmonės gali būti labai modernios, tačiau žaliavos trūkumas tampa opia problema“, - atvirai kalbėjo ministras, neslėpdamas, kad jį ypač jaudina gyvulininkystės sąstingis Lietuvoje. Išsamiai papasakojęs apie rengiamą gyvulininkystės sektoriaus strategiją, pabrėžė, kad viskas turi būti paremta ne draudimais, o ekonomine nauda.  Ministras susirūpinęs atkreipė dėmesį į pasigirstančius piktavališkus gandus apie tai, kad už pieninius galvijus nėra mokama parama, tad geriau apsimoka tiesiog parduoti veršelius. „Kadangi tai akivaizdi netiesa, matyt, kažkam naudinga skleisti tokią informaciją“, -  svarstė ministras.

Prof. V.Jukna kalbėjo ir apie aplinkosaugos reikalavimus statant bei rekonstruojant fermas, sutikdamas su žemdirbių nuomone, kad perteklinių reikalavimų būtina atsisakyti. Norint paskatinti gyvulininkystės plėtrą, naujajame laikotarpyje daugiau paramos sulauks mišrūs augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiai. Ministras informavo susidomėjusius žemdirbius ir apie biojėgainių statybos planus prie gyvulininkystės kompleksų. Kalbėdamas apie kooperacijos naudą mažiems ir vidutiniams ūkiams, ministras pabrėžė, kad kalba eina apie tikrus, o ne pseudokooperatyvus, perpardavinėtojus.

Perduodamas naujienas iš Briuselio, ministras informavo, kad papildomas nacionalines tiesiogines išmokas leista mokėti ir po 2014 m, nors iki 2020 m. jos kasmet  sumažės po 10 proc. Naujajame finansiniame laikotarpyje bus palikta ir vienkartinės išmokos už plotus schema. ,,Žinau, kad Jums aktualus beakcizio dyzelino klausimas. Manome, kad gyvulininkystės ūkiai jo turi gauti daugiau, priklausomai nuo sutartinių gyvulių skaičiaus. Dirbame tuo klausimu, o rezultatus turėtume matyti jau kitais metais“, - situaciją charakterizavo ministras.

Ypač džiugiai Šiaulių krašto žemdirbiai sutiko žinią apie tai, kad kitą savaitę bus baigtos mokėti tiesioginės išmokos už pieną. Nemažai klausimų sulaukta apie žemę – susirinkusieji domėjosi, kaip ruošiamasi kovoti su žemės sukoncentravimu vienose rankose, kokie saugikliai numatyti ruošiantis parduoti žemę užsieniečiams,  ar keisis žemės mokesčio tvarka. Žemdirbiai domėjosi ir kelių priežiūros finansavimu, skundėsi varginančiu reikalavimu kasmet sudarinėti elektros tiekimo sutartis.  

Kasmet žemdirbiams daug nepatogumų sukelia nepakankamai funkcionuojancios melioracijos sistemos, kurios turi didelę įtaką gamybai. ŽŪM Išteklių ir kokybės departamento direktorius Saulius Jasius dar kartą priminė apie melioracijos griovių priežiūros programos naudą ir pakvietė aktyviai joje dalyvauti - paraiškos priimamos iki gegužės 3 d.

Kadangi nuo gegužės 13 d. prasidės paskutinis paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemones kvietimas, susirinkusius žemdirbius domino, kokioms priemonėms dar liko lėšų, ypač ar išliks populiarioji asbestinių stogų keitimo programa. ŽŪM  Kaimo plėtros departamento Kompensacijų ir investicijų skyriaus vedėja Jolanta Ašmonienė atkreipė dėmesį, kad kaimo bendruomenes pasieks ir nacionalinė parama - 2,87 mln. Litų. Kadangi norinčiųjų yra tikrai daug, nuspręsta, kad 10 proc. turės prisidėti ir pačios bendruomenės.  ,,Gegužės mėnesį visuomenės svarstymui jau pateiksime ir naujosios Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos projektą, dėl kurios aktyviai diskutuosime su socialiniais partneriais”, - ateitimi besidominčius žemdirbius informavo ŽŪM specialistė.

Kalbai pasisukus apie balandžio 15 d. prasidėjusį žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimą, pastebėta, kad šiemet paraiškų kokybė žymiai pagerėjo. Žemdirbiai nesnaudžia - per pirmąją savaitę pateiktos  606 paraiškos.  „Pinigų išmokėjimas laiku labai priklauso nuo paraiškos užpildymo kokybės, ypač teisingo pasėlių įbraižymo. Jeigu kyla neaiškumų, drąsiai kreipkitės į savivaldybių arba Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistus“, - paragino Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistė Sonata Miškinienė.

 „Neabejoju, kad mūsų diskusijos padės priimti ne vieną svarbų sprendimą rengiant įvairius nutarimus“, - su Šiaulių krašto žemdirbiais atsisveikino žemės ūkio ministras V.Jukna. Kitą savaitę ministras su ŽŪM komanda vėl lankysis Žemaitijoje – susitiks su Raseinių ir Kelmės rajonų žemdirbiais.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse: Pavasario darbai kaime!

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse: Pavasario darbai kaime!

Sekmadienį 10:00
Portalas ŪkioKlubas.lt organizuoja konkursą "Pavasario darbai kaime!". Konkursas...

Ūkininkų nuotaika pagerėjo: jau kalbėjome poterėlius

Ūkininkų nuotaika pagerėjo: jau kalbėjome poterėlius

Gegužės 8, 14:17
Daugelį Lietuvos vietų palaistęs lietus bene labiausiai pradžiugino ūkininkus, kurie...

Žemės pardavimo saugikliai – bėgom nuo vilko, užšokom ant meškos?

Žemės pardavimo saugikliai – bėgom nuo vilko, užšokom ant meškos?

Gegužės 8, 08:29
Seimas norėjo kaip geriau, bet išėjo – kaip visada. Taip nutiko su žemės ūkio...

Komentarai (0)

 

 

Dalyvauti fotokonkurse

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite