Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Suvalkijos kraštas džiugina iniciatyviais ir darbščiais žmonėmis

Visi straipsniai

Gairės

biomasė, biodegalų gamyba, kooperacija, žemės apmokestinimas, kaimas, Sprendimų ratas, žuvų perdirbėjai, šiferio stogų šalinimo programa, rekomendacijos, rapsų pasėliai, savaeigis purkštuvas, mėsinės avys, laukinių gyvūnų laikymas, ekologiįki ūkiai, nevyriausybinės organizacijos, savaeigės žoliapjovės, medžioklė, melžimo robotas, kreditai, sėkla, žemės ūkio politika, bauda, medžiotojų teisės, žemės ūkio produkcija, žemdirbių problemos.
daugiau

Suvalkijos kraštas džiugina iniciatyviais ir darbščiais žmonėmis

Gairės: gyvulininkystė, ES parama, tiesioginės išmokos, veislininkystė, BŽŪP, aktyvus ūkininkas, žalinimas, sėklininkystė.
2013-04-17

Balandžio 16 d. žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ir Žemės ūkio ministerijos specialistų komanda Vilkaviškio kultūros rūmuose susitiko su Vilkaviškio, Marijampolės ir Šakių rajonų žemdirbiais, lankėsi Vilkaviškio rajone, Matlaukio kaime, sėkmingai veikiančiame Juliaus ir Roberto Mickevičių augalininkystės ūkyje, o Matlaukio bendruomenės namuose diskutavo su Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių nariais.

Suvalkijos kraštas džiugina iniciatyviais ir darbščiais žmonėmis
ŽŪM nuotr.

Pasidžiaugęs į tvarkingus Suvalkijos laukus pagaliau atėjusiu pavasariu, žemės ūkio ministras V.Jukna pristatė pagrindinius Vyriausybės ir Žemės ūkio ministerijos siekius bei gvildenamas problemas. „Visos žemės ūkio šakos turi būti plėtojamos, bet prioritetus reikia išskirti - šiandien aktualiausi klausimai sprendžiami gyvulininkystės srityje“, - rengiamą gyvulininkystės plėtros strategiją pristatė ministras. Jis pasidžiaugė, kad ir perdirbimo įmonės pagaliau įvertino vietinės žaliavos - tiek mėsos, tiek pieno stygių, tad pagaliau ieško kompromisų, būdų, kaip investuoti į žaliavos gaminimą. Ministras taip pat nemažai dėmesio skyrė kooperacijai, pateikė ne vieną sėkmingą Lenkijos, kitų šalių ūkininkų bendradarbiavimo pavyzdį.

Betarpiškai su žemdirbiais diskutavo ir įvairių sričių Žemės ūkio ministerijos specialistai. Artėjant naujajam finansiniam 2014-2020 m. laikotarpiui, vis aktualesnės tampa Bendrosios žemės ūkio politikos reformos naujienos. Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis žemdirbiams išsamiai paaiškino naująsias „aktyvaus ūkininko“, „žalinimo“ sąvokas, padidėsiančio tiesioginių išmokų finansinio voko dalybų niuansus. Tačiau direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad jei neieškosime būdų derlingumui, produktyvumui didinti, ES parama neatpirks visų kainų svyravimų. Žemdirbiai turi galvoti ir apie veislininkystę, sėklininkystę, valdų modernizavimą - visa tai padeda pasiekti gerų rezultatų.

Suvalkijos krašto ūkininkams taip pat buvo įdomu, kaip bus paskirstytos likę Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos lėšos. ŽŪM Kaimo plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Vilma Daugalienė informavo apie pagaliau patvirtintą paraiškų priėmimo 2013 metais grafiką ir išvardijo priemones, pagal kurias dar galima kreiptis paramos. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad naujajame finansiniame laikotarpyje nebebus finansuojamas ankstyvas pasitraukimas iš žemės ūkio gamybos, bet numatoma daugiau lėšų skirti jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Pasak V.Daugalienės, ateityje parama bus skiriama daug lanksčiau, galės būti derinamos įvairios priemonės.

Žemdirbiai domėjosi ir žemės ūkio vandentvarkos, įvairiais teisiniais žemės nuosavybės, pasėlių deklaravimo, kooperacijos, gyvulininkystės, augalininkystės srities klausimais, ne vienas po susitikimo ir asmeniškai priėjęs klausė specialistų patarimo.

Ūkiui sėkmę neša ne tik gandrai

Žemės ūkio ministras V.Jukna, Matlaukio kaime apsilankęs ūkininkų Mickevičių augalininkystės ūkyje, kurio laukai plyti pačiame šalies pasienyje, liko maloniai nustebęs. Kartu su tėvu Juliumi Mickevičiumi jaunasis ūkininkas Robertas dirba daugiau kaip 1 500 ha žemės. Augina kviečius ir kukurūzus, o visas nukultas derlius telpa jų nuosavuose sandėliuose. Senelių pradėtus darbus sėkmingai tęsiantys ūkininkai papasakojo daug metų investavę į žemę, nes jiems norėjosi kuo daugiau turėti nuosavos. Svetingi šeimininkai mielai aprodė ir tvarkingai išrikiuotą, darbams paruoštą naują modernią techniką, ūkyje įkurtą senienų muziejų. Ūkininkai vienu balsu tvirtino jaučiantys didelę atsakomybę ne tik už savo šeimą, bet ir už 29 ūkio darbuotojus. Matyt, neatsitiktinai sodybą, kur viešpatauja darna, pamėgo ir išdidieji gandrai. Jiems čia sudarytos sąlygos susukti net dešimt lizdų!

Ragino pradėti kurti ateities planus

Išsukusi iš ūkininkų Mickevičių valdų, ŽŪM komanda nuvyko į Matlaukio bendruomenės namus, kuriuose jų jau nekantriai laukė susirinkę Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių nariai. Pristatydama Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės veiklą, projekto administratorė Daiva Riklienė informavo, jog pagal vietos veiklos strategiją iki 2014 m. iš viso bus įgyvendinti 109 vietos projektai už 9 mln. 460 tūkst. Lt. Projektai skirti verslumo ir amatų plėtros skatinimui, gražios ir patogios gyventi aplinkos kūrimui, kaimo gyventojų aktyvinimui ir iniciatyvų skatinimui. D.Riklienė pastebėjo, kad daugiausia projektų skirta kaimų atnaujinimui ir plėtrai, sunkiausiai kelią skinasi pelno siekiantys projektai.

Pagyręs už aktyvią veiklą ir gražias kaimą puoselėjančias iniciatyvas, ministras V.Jukna atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo bendruomenės jau turi pradėti galvoti, ko jos sieks naujajame finansiniame laikotarpyje. „Jūs patys geriausiai žinote, ko norite ir kokios paramos Jums reikia, tad laikas pradėti ruošti „namų darbus“, – paragino ministras, atkreipdamas dėmesį į tai, kad daugiau dėmesio būtų skiriama būtent pelno siekiantiems, naujas darbo vietas kuriantiems, projektams.

V.Daugalienė bendruomenės narius informavo apie gegužės 7 d. Vilniuje įvyksiančią svarbią konferenciją, kurioje dalyvaus ir Europos Komisijos atstovai. „Naujajame laikotarpyje yra galimybė vietos iniciatyvoms finansuoti sutelkti ne vieno Kaimo plėtros fondo lėšas, o net 4 fondų. Kiekviena valstybė turi pati apsispręsti, kaip tai padaryti. Tikimės, kad konferencijoje visi kartu nuspręsime, koks modelis mums priimtinas. Juk kartu sudėjus šias lėšas, būtų galima nuveikti daug daugiau“, - neabejojo V.Daugalienė.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse: Pavasario darbai kaime!

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse: Pavasario darbai kaime!

Sekmadienį 10:00
Portalas ŪkioKlubas.lt organizuoja konkursą "Pavasario darbai kaime!". Konkursas...

Ūkininkų nuotaika pagerėjo: jau kalbėjome poterėlius

Ūkininkų nuotaika pagerėjo: jau kalbėjome poterėlius

Gegužės 8, 14:17
Daugelį Lietuvos vietų palaistęs lietus bene labiausiai pradžiugino ūkininkus, kurie...

Žemės pardavimo saugikliai – bėgom nuo vilko, užšokom ant meškos?

Žemės pardavimo saugikliai – bėgom nuo vilko, užšokom ant meškos?

Gegužės 8, 08:29
Seimas norėjo kaip geriau, bet išėjo – kaip visada. Taip nutiko su žemės ūkio...

Komentarai (0)

 

 

Dalyvauti fotokonkurse

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite