Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Už mėnesio - pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas 2014 m.

Visi straipsniai

Gairės

Valstybinė augalininkystės tarnyba, nederlingos žemės, purškimas, kviečiai, nevyriausybinės organizacijos, deklaravimo klaidos, ekologinė sodininkystė ir daržininkystė, ūkis, gyvūnų pervežimas, morkų supirkimo kainos, dirvos paruošimas, rugiai, ekologinė žuvininkystė, veisliniai galvijai, žemės nuomos mokesčiai, Derliaus šventė, žemės ūkio kooperatyvai, dardžovės, rapsų pasėliai, galvijų registravimas, grūdų kokybė, maras, liaudies tradicijų puoselėtojai, bendroji žemės ūkio politika, mažoji bendrija.
daugiau

Už mėnesio - pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas 2014 m.

2014-03-14

Liko lygiai mėnuo iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios – šiemet jis prasidės balandžio 14 d. ir truks iki birželio 15 d. O šiuo metu jau baigiamos mokėti ES ir nacionalinės tiesioginės išmokos už 2013 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus – išmokėta jau daugiau kaip 80 proc. visų lėšų.

Už mėnesio - pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas 2014 m.

Raginami neatidėlioti deklaravimo

Žemdirbiams nereikės mokytis nieko naujo – paramos schema išliks tokia pat, kaip ir 2013 metais. Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus, kurie jau apsisprendė, kur ir ką augins, neatidėlioti deklaravimo. Vėluojantieji tai dar galės atlikti iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną parama jiems bus mažinama 1 proc.

 Pasėlių deklaravimo metu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei mėsinius galvijus ir mėsines avis, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones.

Naujovė – perskirstymo išmoka

 Nauja tai, kad šiemet bus taikoma perskirstymo išmoka (kitaip dar vadinama išmoka už pirmuosius hektarus), kuri leis šiek tiek sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Tarkime, ūkininkas deklaruoja 100 hektarų, vadinasi, už juos gaus pagrindinę išmoką, o už pirmuosius 30 hektarų gaus dar ir perskirstymo išmoką. O tie, kurie dirba mažiau kaip 30 ha, gaus padidintą išmoką už visus savo hektarus.    

 Kadangi Lietuva perskirstymo išmokoms skirs 10 proc. tiesioginės paramos lėšų ir rems pirmuosius 30 ha, tai bendra VIPS (Vienkartinės išmokos už plotus schema) išmoka 2014 m. bus 392 Lt/ha, o perskirstymo išmoka sieks 101 Lt/ ha. Pavyzdžiui, 10 ha ūkiui vidutinė išmoka bus apie 493 Lt/ha, 100 ha ūkiui – 422 Lt/ha, 1000 ha ūkiui – 395 Lt/ha. Žodžiu, smulkieji ūkininkai išmokas už vieną hektarą gaus didesnes, o stambieji  – mažesnes.

 Papildoma parama pieno gamintojams

Pieno gamintojams, kurie šiais 2013–2014 kvotos metais parduoda pieną perdirbti arba tiesiogiai vartoti, šiemet numatoma papildomai skirti apie 40,7 mln. litų paramą. Deklaruodami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, jie paraiškoje turės pažymėti, kad pageidauja gauti ir šią paramą.

 Preliminarus išmokos dydis – 28 Lt už parduoto pieno toną. Tikslus išmokos dydis paaiškės vėliau, baigus paraiškų administravimą ir paaiškėjus šios paramos gavėjų skaičiui.

Baigiamos mokėti 2013 m. tiesioginės išmokos

2013 m. deklaravimo laikotarpiu buvo pateiktos 151 157 paraiškos paramai už žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir kitus plotus gauti, o iš viso deklaruotas 2 803 196 ha plotas.

Šiuo metu yra baigiamos mokėti tiesioginės išmokos už pernai deklaruotų žemės ūkio naudmenų plotus (išmokėta daugiau kaip 80 proc. ES tiesioginių išmokų) ir pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama (išmokėta daugiau kaip 80 proc.) už gyvulius, pieną ir pasėlius.

Tiesioginė išmoka už 2013 m. žemės ūkio naudmenų hektarą yra 451,72 Lt. Iš viso tiesioginėms išmokoms skirta 1 mlrd. 277 mln. Lt ES lėšų, o pereinamojo laikotarpio nacionalinei paramai iš valstybės biudžeto – 117 mln. Lt. 

Dalintis:

Komentarai (2)

* info iš oficialių valstybės institucijų apie persk  2014-05-11
Nauja ir tai, kad šiemet (2014) bus taikoma perskirstymo išmoka (kitaip dar vadinama išmoka už pirmuosius hektarus), kuri leis šiek tiek sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Jei ūkininkas deklaruoja 100 ha, už juos gaus pagrindinę išmoką, o už pirmuosius 30 ha - dar ir perskirstymo išmoką. Dirbantys mažiau kaip 30 ha gaus padidintą išmoką už visą plotą.
* del tiesioginiu ismoku 2014  2014-04-10
o tai siais metais tikrai galios ta papildoma ismoka 100 lt/ha smulkiesiems ukininkams? nes kitur internete forumuose raso kad toks paskatinamas prie tiesioginiu ismoku numatomas tik nuo 2015, tai kaip yra is tikro?

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite