Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Papildomi saugikliai žemės sandoriams nuo spekuliacijos apsaugoti

Papildomi saugikliai žemės sandoriams nuo spekuliacijos apsaugoti

Gairės: jaunieji ūkininkai, ūkininkavimas, žemės sklypas, žemės pardavimas, užsieniečiai.
Ketvirtadienį 07:19

Žemės ūkio ministerija parengė įstatymo pakeitimo projektą dėl sąlygų įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę, kuriuo sukuriami papildomi saugikliai, siekiant išvengti spekuliacijos žeme.

Papildomi saugikliai žemės sandoriams nuo spekuliacijos apsaugoti

Žemės ūkio ministerija norintiems įsigyti žemės siūlo įvesti patirties ir kvalifikacijos reikalavimus. Fiziniams ir juridiniams asmenims būtina 3 metų žemės ūkio veiklos patirtis. Fizinis asmuo turi būti įregistravęs ūkį, tvarkyti buhalterinę apskaitą arba turėti žemės ūkio išsimokslinimo diplomą. Bendrovių ar kitų žemės ūkio įmonių metinės įplaukos už realizuotą prekinę žemės ūkio produkciją turi sudaryti daugiau kaip 50 procentų pajamų, be to, jos turi įrodyti ekonominį gyvybingumą Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka.

Galimybė įsigyti žemės planuojama suteikti tik toje savivaldybėje, kurioje asmuo nuolat gyvena, ar gretimos savivaldybės teritorijoje.

Siūloma įtvirtinti vietos savivaldos dalyvavimą žemės perleidimo procese, įkuriant leidimų pirkti žemės ūkio paskirties žemę išdavimo komisijas. Leidimus išduodančias komisijas sudarytų savivaldybės administracijos atstovai, seniūnai, bendruomenių atstovai ir žemės savininkus ir (ar) žemės ūkio veiklą vykdančius asmenis vienijančių savivaldos organizacijų atstovai. Savivaldybių administracinės komisijos taip pat nagrinėtų administracines bylas dėl to, kad įsigyta žemė nenaudojama žemės ūkio produkcijai gaminti.

Įstatymo projekte siūloma, kad žemę perkantys fiziniai ir juridiniai asmenys turi įsipareigoti įsigytoje žemėje 10 metų gaminti Žemės ūkio ministerijos nustatytą minimalų žemės ūkio produktų kiekį. Baudos už tai, kad nevykdoma žemės ūkio gamyba, vienam sklypui siektų nuo 5 iki 10 tūkst. Lt.

Vienas svarbiausių apribojimų, siekiant užkirsti kelią spekuliacijoms žeme, yra siūlomi griežti reikalavimai vadinamiesiems susijusiems asmenims. Tai reiškia, kad 500 ha įsigyjamos žemės siūloma skaičiuoti ne vienam asmeniui, bet ir su juo susijusiems asmenims. Susijusių asmenų įsigyjamas žemės ūkio paskirties žemės plotas bus skaičiuojamas kaip bendras. Susiję fiziniai asmenys būtų kartu gyvenanti šeima, susijusiais juridiniais asmenimis laikomi tie, kuriuose ta pati įmonė ar tas pats asmuo turi daugiau kaip 25 proc. akcijų ar pajų (vietoje galiojančių 50 proc.), arba tas pats asmuo yra įsteigęs kelias įmones, kuriose valdo daugiau kaip 25 proc akcijų.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite