Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Būsimų žemės ūkio sektoriaus specialistų susitikimas su darbdaviais

Visi straipsniai

Gairės

vietos projektai, tradiciniai amatai, papildomos tiesioginės išmokos, agronomai, mėšlas, žemės ūkio produktų supirkimo kainos, nuotekų dublo panaudojimas, augaloraižis, nelaimingi atsitikimai, kvietimas teikti paraiškas 2012, aplinkos ministerija, Baltijos šalys, pasitraukimas iš ūkininkavimo, grūdų kokybės standartai, tiesioginės išmokos už ėriavedes, ateities traktorius, paskolos žemės ūkiui, bulvių kainos, vertybiniai popieriai, mėšlidžių ir srutų kauptuvų įrengimas, veršeliai, Apex, Kalifornijos sliekai, biologiniai preparatai, stambieji ūkiai.
daugiau

Būsimų žemės ūkio sektoriaus specialistų susitikimas su darbdaviais

Gairės: ūkininkai, ŽŪR, žemės ūkio specialistai, žemės ūkio sektorius, žemės ūkio verslas.
2012-04-23

Panevėžio profesinio rengimo centro Žemės ir namų ūkio profesinio mokymo skyrius balandžio viduryje pakvietė Žemės ūkio rūmus į regioninės reikšmės šviečiamąjį renginį „Žemės ūkio veikla – perspektyvus verslas“. Renginio tikslai – skleisti gerąją žemės ūkio sektoriaus patirtį ir gamybos naujoves, pateikti geros praktikos pavyzdžius, parodyti žemės ūkio veiklą kaip perspektyvų ir patrauklų verslą, parodyti švietimo, informavimo bei socialinės partnerystės reikšmę ir naudą.

Būsimų žemės ūkio sektoriaus specialistų susitikimas su darbdaviais
ŽŪR nuotr.

Renginyje dalyvavo ir su būsimaisiais žemės ūkio specialistais bendravo, dalinosi patirtimi ir diskutavo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Panevėžio rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis, pažangiausi ir neabejingi naujų specialistų rengimui Panevėžio rajono ūkininkai: Arūnas Čimolonskas, Petras Nevulis, Kupiškio rajono ūkininkas Zigmas Aleksandravičius, UAB „Bayer“ agronomas Albinas Juozas Blažys.Buvo pristatyta video medžiaga apie Panevėžio ir Kupiškio rajonų žemės ūkio veiklos subjektų veiklą, ūkių kūrimo pradžią, pasinaudojimą ES pagalba, investiciniais projektais ir ateities plėtros perspektyvomis.

Kaip kalbėjo Kupiškio rajono ūkininkas Zigmas Aleksandravičius, turintis Žaliąjį diplomą ir geranoriškai priimantis praktikantus į savo ūkį, svarbiausia investicija – į žmones. Ūkininkas, kreipdamasis į jaunimą, dalijosi savo patirtimi, kurioje būta visko: ir sunkumų, ir klaidų. Pradėjęs ūkininkauti nuo 13 ha, dabar dirba apie 2000 ha. Ūkio garaže stovi moderni vakarietiška laukų įdirbimo, tręšimo, purškimo, javapjūtės technika. Bet ne tai svarbiausia, o žmonės, kuriems reikalingos žinios, noras dorai dirbti ir tobulėti.

Panevėžio rajono ūkininkas Arūnas Čimolonskas nuoširdžiai dalinosi sava patirtimi, kai 1999 m. pradėjęs ūkininkavimą nuo 2 ha, šiandien turi modernų gyvulininkystės ūkį, kuriame augina kiaules ir Šarole veislės mėsinius galvijus. Žinia, per 13 metų būta visko: nemigo naktų, planų, skaičiavimų, kreditų, rizikos, akistatų su nesąžiningais ūkio darbuotojais... Tačiau šiandien Arūnas džiaugiasi suburtu darbščiu, atsakingu ir jaunu kolektyvu ir sako, kad bet kokio darbuotojo į savo ūkį tikrai neįsileis. „Pasigendame šiandien žemės ūkio technikos, veterinarijos specialistų“ – sakė Arūnas Čimolonskas.

Panevėžio rajono ūkininkas Petras Nevulis, pradėjęs ūkininkauti 1998 m., šiandien dirba 500 ha, į savo ūkį mielai priima praktikantus, kuriems perteikia savo patirtį ir žinias. Petras Nevulis yra nuolatinis baigiamųjų kvalifikacijos vertinimo komisijos pirmininkas Panevėžio profesinio rengimo centre, vertinant Agroserviso darbuotojo specialybės absolventų žinias ir įgūdžius.

UAB „Bayer“ agronomas Albinas Juozas Blažys sveikino renginio dalyvius ir pažymėjo, kad ūkininko darbas yra labai atsakingas, reikalaujantis ištvermės, atsakingumo, ir, žinoma, žinių. Todėl linkėjo jaunimui mokytis užsienio kalbas, kad galima būtų valdyti naują žemės ūkio techniką, taikyti naujas technologijas ir kiek galima siekti įgyti praktinės patirties, be kurios neįmanoma kokybiškai dirbti.

Žinia, jaunimas žvalgosi į užsienį, traukia nepatirtos galimybės, draugų pasakojimai ir patirtys. Ir tai nėra blogai. Svarbiausia, kad įgiję patirties, pramokę užsienio kalbų ir atsakingo požiūrio į darbą jauni žmonės sugrįžtų į Tėvynę, siektų savarankiškai įsikurti, perimti tėvų ar senelių žemę ir ją dirbti bei puoselėti.

Žemės ūkio rūmų l.e.p. Mokymo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė dėkojo renginio organizatoriams, jaunimui linkėjo išnaudoti visas mokymo institucijos teikiamas galimybes ir ūkininkų pagalbą semiantis praktinės patirties bei dėkojo nuolatiniam baigiamųjų kvalifikacijos egzaminų komisijos pirmininkui Petrui Nevuliui už darbą vertinant kompetencijas.

Po renginio VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula aprodė profesinio mokymo klases, supažindino su ruošiamų specialybių mokymo programomis, apžvelgė mokyklos perspektyvas. VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras 2011 m. parengė 16 Agroserviso darbuotojų, šiais metais numatoma parengti 24 šios specialybės jaunų darbuotojų.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite