Ukioklubas Naujienos Žemės ūkis Svarbiausia - tikėti kaimo ateitimi

Visi straipsniai

Gairės

braškės, maisto sauga, AgroBalt, maistiniai grūdai, modernios technologijos, pajamos, biodujų gamybos technologija, parama verslo kūrimui ir plėtrai 2011, javų sėja, parama maisto produktais, kompostas, uogos, parama miško sodinimui, teismai, plėtros programa, apyniai, BŽŪP reforma, kelių eismo taisyklės, mafija, vasariniai rapsai, žemės sklypas, mėgėjiškos žūklės taisyklės, nitratai, apleista žemė, nenaudojami žemės sklypai.
daugiau

Svarbiausia - tikėti kaimo ateitimi

2009-02-14

„Jūs vedate Lietuvos kaimą į priekį\", – sakė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, dėkodamas geriausiems šalies ūkininkams Žemės ūkio ministerijoje...

„Jūs vedate Lietuvos kaimą į priekį", – sakė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, dėkodamas geriausiems šalies ūkininkams Žemės ūkio ministerijoje šiandien vykusioje konkurso „Metų ūkis 2008“ laimėtojų respublikinėje  pagerbimo šventėje. Jau penkioliktąjį kartą konkursą rengė Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos ūkininkų sąjunga. Konkurso metu išrinkti 48 pirmosios vietos, 50 – antrosios ir 47 trečiosios vietos laimėtojai iš 46 rajonų. Visiems prizininkams įteikti diplomai, suvenyrai iš kalto metalo, ministerijos padėkos raštai.

„Neabejoju, kad dar daug ką nuveiksite kartu su aktyviomis kaimo bendruomenėmis, vietos veiklos grupėmis. Perspektyvų yra išties daug, svarbiausia - tikėti kaimo ateitimi", -  kalbėjo Kazys Starkevičius. Prisimindamas šiandienos ūkininkus, ministras atkreipė dėmesį, kad bemaž visi Vasario 16-osios akto signatarai buvo kilę iš kaimo, o keli jų pasirinkę agronomo profesiją. „Norisi tikėti, kad takoskyra tarp kaimo  ir miesto vis labiau nyks, o Jūsų dėka kaimas vis labiau gražės“, – kalbėjo ministras, renginio dalyvius sveikindamas ir su artėjančia Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo švente.

Pagrindiniai konkurso „Metų ūkis“ vertinimo kriterijai yra ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas, ūkio veikla ir jo rezultatų vertinimas, dalyvavimas visuomeniniame darbe. Konkurse dalyvauja registruoti ūkininkų ūkiai, dalyvaujantys ūkininkų veikloje. 2008 m. pavasarį šio konkurso nuostatuose buvo pakoreguoti ūkininko ūkio vertinimo kriterijai, nutarta daugiau balų skirti tiems, kurie yra asocijuoti LŪS ar kitų organizacijų nariai. Vertinimo komisijas sudarė LŪS rajonų skyrių pirmininkai, rajono savivaldybės deleguoti žemės ūkio skyrių atstovai, kitų žemdirbių organizacijų atstovai, ūkininkai, ankstesniais metais dalyvavę šiame konkurse ir užėmę prizines vietas, kiti kviestiniai asmenys.

Vidutinis dalyvavusiųjų konkurse amžius – 49 metai. Jauniausias konkurso „Metų ūkis 2008“ prizininkas, 25 metų ūkininkas Saulius Zakarauskas iš Utenos r. laimėjęs 2-ąją vietą,  dirba  mišrios specializacijos 160 ha  ūkyje (25 ha nuosavos ir 125 ha nuomojamos žemės). Vyriausias konkurso nugalėtojas, 78 metų Stanislavas-Antonis Eidukonis iš Šalčininkų r., laimėjo trečiąją vietą. Jis dirba 109 ha augalininkystės ūkyje (30 ha nuosavos ir 79 ha nuomojamos žemės).

Didžiausius ūkius valdo 1-osios vietos laimėtojai: Kretingalės žemės ūkio kooperatinė bendrovė (2 510 ha) iš Klaipėdos r., Džiuljeta ir Leonas Rudinskai (1 100 ha) iš Kauno r., ūkininkas Jonas Pakalnis (980 ha) iš Kupiškio r., Daiva ir Sigitas Stanaičiai (892,4 ha) iš Šakių r. Šie ūkiai verčiasi augalininkyste arba mišria veikla.

Mažiausias ūkis tarp konkurso nugalėtojų – tai 2-os vietos laimėtojo Remigijaus Čižo 8 ha uogininkystės ūkis.  2-ąją vietą pelnė ir nedidelis – 12 ha – Juozo Venskutonio augalininkystės ūkis iš Kaišiadorių r.

Visų laimėjusių ūkių pagrindinė specializacija – augalininkystė, tačiau yra ir gyvulininkystės, pienininkystės, mėsinės galvijininkystės, mišrių ūkių bei retesnių specializacijų – bitininkystės, avininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės, specializuotų ekologinių ūkių.

Pagal anketų duomenis,  25 proc. konkurso nugalėtojų turi aukštąjį išslavinimą, 31 proc. – aukštesnįjį, 30 proc. – vidurinį ir specialųjį vidurinį, likusieji 14 proc. – kitokį išsilavinimą.

Konkurso dalyviai Rimantas Rimkus iš Šilalės r. ir ūkininkai Milda bei Stasys Mikelioniai iš Panevėžio r. yra sukaupę didžiausią patirtį – jie pradėjo ūkininkauti vieni pirmųjų Lietuvoje.

Tarp prizininkų  yra  ir visai neseniai ūkininkaujančių - nuo 2005 ar net 2007 m.. Tai  Vytautas Lėckas (Birštono r.), Sonata ir Rimvidas Vasiliauskai (Joniškio r.), Audrius Stačkūnas (Biržų r.), Diana ir Juozas Godliauskai (Jonavos r.), Saulius Zakarauskas (Utenos r.) bei Elvyra ir Rimas Juršos (Švenčionių r.).

„Metų ūkio“ konkurso tikslas – išrinkti geriausius kiekvieno rajono ūkininkus ir, skleidžiant jų gerąją patirtį, skatinti visus žemdirbius ūkininkauti pažangiau, siekti ne tik gamybos efektyvumo, bet ir ekologinės pusiausvyros, tausoti gamtą ir jos išteklius,  puoselėti grožį savo ūkiuose.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės dekoracija
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
Šventės akimirka
šventės akimirka
Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Nuo šiol žemę galės įsigyti tik tie, kas ją dirba, o ne perparduoda

Nuo šiol žemę galės įsigyti tik tie, kas ją dirba, o ne perparduoda

Liepos 2, 18:31
Seimas priėmė įstatymo pataisas, įteisinančias papildomus saugiklius, kad pirmumo...

Lietuvos agroverslo sektoriui teks išmokti konkuruoti lėtesnės ūkio plėtros sąlygomis

Lietuvos agroverslo sektoriui teks išmokti konkuruoti lėtesnės ūkio plėtros sąlygomis

Birželio 20, 15:16
Pastaruoju metu dėl palankios situacijos pagrindinėse eksporto rinkose ir aukštų...

Žemės klypo situacijos brėžinio pavyzdys

Žemės klypo situacijos brėžinio pavyzdys

Birželio 18, 07:00
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2013 m. birželio...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite