Ukioklubas Naujienos Technika Pavasaris vėluoja, o žemdirbiai jau pasiruošę lauko darbams

Visi straipsniai

Gairės

kompensacija, mėšlo tvarkymo taisyklės, Ukraina, mediena, technika, taršos leidimai, paukštiena, NPK trąšos, asbestinių stogų dangos keitimas, paroda Ką pasėsi 2012, savivalda, ūkininkų gyvenimas, valstybės žemė, juodoji dėmėtligė, purškimas, rezervas, darbo vietos, prognozės, ES biudžetas, žieminiai miežiai, naminiai gaminiai, sutarčių pasirašymas, vėgėlės, išmokos už pieną 2011, sėjimas.
daugiau

Pavasaris vėluoja, o žemdirbiai jau pasiruošę lauko darbams

Gairės: ASU, žemės ūkis, ūkininkai, paroda, žemės ūkio technika, traktoriai, kombainai, Ką pasėsi.
Balandžio 5, 16:25

Balandžio 5 d. tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2013“ (Kauno r.) lankėsi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kartu su ją lydėjusiais žemės ūkio ministru prof. Vigilijumi Jukna ir Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriumi prof. Antanu Maziliausku garbinga viešnia kelias valandas skyrė eksponatų apžiūrai ir bendravimui su parodos dalyviais.

Pavasaris vėluoja, o žemdirbiai jau pasiruošę lauko darbams
Ukioklubas.lt nuotr.

„Pavasaris vėluoja, o žemdirbiai jau pasiruošę sėti ir sodinti, technika paruošta. Lietuva visada pasižymėjo kaip žemdirbių kraštas, ypač Kauno regionas, kur veikia „Nemuno“ slėnis - žemės ūkio išsivystymo galimybių centras“, - pirmaisiais įspūdžiais su žurnalistais dalinosi D.Grybauskaitė.

Šalies prezidentė pažintį su paroda pradėjo dvidešimtmetį mininčios VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos stende. Išklausiusi glaustą tarnybos direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Cironkos pristatymą apie įmonės teikiamas paslaugas žemdirbiams, D.Grybauskaitė gyrė pažangą šalies žemės ūkyje. Užklausta apie žemės ūkio modernizavimą, masinę gamybą ir paramą iš Europos Sąjungos (ES) prezidentė buvo labai konkreti: „Turime paveldą, juo didžiuojamės, puoselėjame, bet kaip ir daugelis ūkio šakų – turime eksportuoti, tad ūkis industrializuojamas, diegiamos modernios žemės ūkio technologijos ir tai yra gerovės kūrimas mūsų šaliai. Manau, kad taip vadinamosios europinės lėšos yra ne kieno nors kito, o mūsų pačių Lietuvos žmonių lėšos - juk esame ES nariai“.

Kiek ilgiau šalies vadovė užtruko Aleksandro Stulginskio universiteto stende, kur atvirų durų dienų proga karaliavo studentija. Pokalbius apie studijas, perspektyvas įsidarbinti, laisvalaikio leidimą ir kitas temas, lydėjo smagūs pašmaikštavimai, fotografavimasis.

„Jaučiu malonumą liesti žemę rankomis. Turiu šalia namų nedidelį sklypelį ir mielai ten auginu česnakus, čiobrelius, krapus, šilauoges, gėles. Nors esu absoliuti miestietė, valgau, šaldau, o svarbiausia, visų džiaugsmui, dalinu“, - šypsodamasi apie savo pomėgį auginti ir rūpintis augalais atviravo šalies vadovė.

Parodos stacionariame paviljone šalies prezidentė stabtelėjo prie VĮ „Pieno tyrimai“ stendo, gėrėjosi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro stende eksponuojamais dideliais raudonšoniais obuoliais, Žemdirbystės instituto ekspozicijoje gėrėjosi žaliuojančiais žiemkenčiais, Žemės ūkio rūmų stende - šiltnamių produkcija, stabtelėjo ties Lietuvos ūkininkių draugijos ekspozicija.

Lietuvos ūkininkų sąjungos stende D.Grybauskaitę pasitiko jaunųjų ūkininkų būrys. Čia kalbėta apie žemę, jaunimo sugražinimo į kaimą problemas. „Žemė - brangiausia ką turime. Jos neišnešim, tačiau su ja turim elgtis atsakingai. Mūsų žmonės turi ja įpirkti, ji turi būti naudojama pagal paskirtį ir, žinoma, yra labai svarbu gintis nuo spekuliacijų žeme“, - sakė D.Grybauskaitė. Kartu su žemės ūkio ministru prof. V. Jukna sutarė, kad dar iki metų pabaigos jaunieji ūkininkai sulauks teigiamų pokyčių ne tik žemės įsigijimo, bet gamybos plėtojimo klausimais.

Šalies prezidentė noriai domėjosi ir parodoje eksponuojama technika -jos pajėgumu, galimybėmis, kaina, išbandė navigacinį žemės ūkio technikos valdymą. Viešnagę parodoje „Ką pasėsi... 2013“ vainikavo susipažinimas su slėnio „Nemunas“ eksponatais (biodujų laboratorijos teikiamomis paslaugomis, vandens kokybės tyrimais, iš lietuviškų vaisių gaminamais nektarais, šalto spaudimo kanapių aliejumi ir kt.).

„Įspūdžiai labai geri. Tokios parodos itin svarbios Lietuvai. Čia matome eksponatus nuo moderniausių technologijų iki geriausių mūsų žemės ūkio produktų. Džiaugiuosi, kad lietuviai yra tokie inovatyvūs“, – apie viešnagę parodoje „Ką pasėsi... 2013“ sakė šalies prezidentė D.Grybauskaitė.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite