Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui Paskutinė galimybė pasinaudoti parama už konsultacijas

Paskutinė galimybė pasinaudoti parama už konsultacijas

Spalio 27, 07:00

Konsultacijoms ūkio valdymo, aplinkosauginių reikalavimų, darbo saugos standartų, buhalterinės apskaitos tvarkymo ir miškų ūkio veiklos klausimais ūkininkai ir miškų savininkai gali gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“. Paraiškas pagal šią priemonę Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) dar galima pateikti iki lapkričio 28 d.

Paskutinė galimybė pasinaudoti parama už konsultacijas
NMA nuotr.
Konsultacijos svarbiausiais klausimais
 
Asmenys, vykdydami veiklą pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“, gali rinktis iš įvairių ūkininkavimą ir miško priežiūrą pagerinančių paslaugų, pavyzdžiui, gauti pagalbą taikant savo ūkyje inovatyvius ūkininkavimo metodus,  tvarkant finansus ir buhalterinę apskaitą, nustatant ir pašalinant geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų pažeidimus.
 
Paramos pagal šią priemonę  gali kreiptis visi fiziniai ir juridiniai asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka įregistravę žemės ūkio valdas Žemės ūkio ir kaimo verslo registre bei užsiimantys žemės ūkio/miškų ūkio veikla. Parama pagal šią priemonę skirta ir miško valdytojams, kurie yra įregistravę privačią miško valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre.
 
Finansuojama iki 80 proc. išlaidų
 
Paramos pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ gavėjas už konsultantų paslaugas iš pradžių sumoka savomis lėšomis, kadangi priemonei taikomas išlaidų kompensavimo būdas. Po to pateiktus NMA mokėjimo prašymą su dokumentais, pagrindžiančias patirtas išlaidas, pinigai, sumokėti už konsultacijas, kompensuojami.
 
Pagal visas veiklos sritis kompensuojama gali būti iki 80 proc. tinkamų išlaidų. Išimtis tik konsultavimas ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais, kai kompensuojama mažiau – iki 50 proc. tinkamų išlaidų.
 
Paramos suma priklauso nuo konkrečios konsultavimo veiklos srities, tačiau negali viršyti 5179 Lt (1499,94 Eur) (vienam paramos gavėjui per visą programinį laikotarpį. Svarbu atsiminti, kad PVM nėra laikomas tinkamu finansuoti.
 
Pažymėtina, kad pirkti konsultacijas galima tik iš Žemės ūkio ministerijos akredituotų konsultavimo įmonių ir individualia veikla užsiimančių ekspertų. Visi atsiskaitymai su konsultavimo paslaugų teikėjais turi būti atlikti per bankines institucijas.

 

Elektroniniu būdu – ir pigiau, ir lengviau
 
Pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ paraiškas ir mokėjimo prašymus galima teikti elektroniniu būdu adresu: . Prisijungti prie NMA informacinio portalo galima per elektroninės bankininkystės sistemą, Lietuvos kredito unijas ir elektroninius valdžios vartus.
 
Nusprendę išbandyti elektroninį pateikimo būdą, pareiškėjai galės įsitikinti, kad pateikti teisingai užpildytą paraišką šiuo būdu kur kas lengviau ir pigiau. Pildant paraišką internetu sistema automatiškai patikrina, ar teisingai suvesta visa informacija ir prisegti reikalingi dokumentai. Su paraiška teikiamus dokumentus užtenka nuskenuoti, tad išvengiama ir papildomų kopijavimo bei kelionių į NMA skyrius išlaidų.
 
Tiek tarpinius, tiek galutinius mokėjimo prašymus taip pat galima pateikti elektroniniu būdu. Tai gali padaryti visi paramos gavėjai, nepriklausomai nuo būdo, kuriuo yra pateikę paraišką.
 
Suskubti turėtų ir jau pateikę paraiškas
 
Pažymėtina, kad paraiškas pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ jau pateikusiems ūkininkams ir miškų savininkams rekomenduojama neatidėlioti suplanuotų konsultavimo paslaugų įsigijimo ir pateikti NMA mokėjimo prašymą. Uždelsus tai padaryti, pareiškėjai rizikuoja negauti paramos lėšų.
 
Siekiantys paramos pagal šią priemonę, konsultavimo paslaugas turėtų susiplanuoti taip, kad paskutinis mokėjimo prašymas NMA būtų pateiktas ne vėliau kaip iki 2015 m. birželio 30 d. Tuomet NMA paramos lėšas galės išmokėti iki 2015 m. gruodžio 31 d.
 
Primenama, kad nepateikus nei vieno mokėjimo prašymo iki 2015 m. birželio 30 d., parama nebus skiriama, tad patirtos išlaidos konsultacijoms liks nekompensuotos.
 
Padeda sužinoti naujoves ir išvengti klaidų
 
„Mes, ūkininkai, esame užimti žmonės. Kaip vijurkai. Ir gyvuliukai, ir pasėliai – viskas ant mūsų galvos. Todėl mums konsultacijos labai praverčia visuose darbuose“, – sako priemone „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ pasinaudojusi Ona Mažutienė iš Tverų miestelio Telšių apskrityje.
 
Moteris pasakoja, kad konsultacijos padėjo tvarkyti buhalteriją ir sužinoti apie KPP priemonių reikalavimus. „Nuolat gauname naujas žinias. Praneša ir elektroniniu paštu, ir tiesiog paskambina. Labai patogu, nes konsultuojantys žmonės nuolat seka visas naujoves ir įstatymų pakeitimus. Be to, nuolat primena, perspėja, kad nepavėluotume pateikti kokių dokumentų“, – pasakoja ūkininkė bei priduria, kad naudingi ir seminarai apie augalų apsaugą, gyvulių gydymą bei kitomis temomis.
 
Danutė Kandrotienė, 4 hektarų miško savininkė, pasakoja, kad įmonė, kurios konsultavimo paslaugomis naudojosi pagal penktąją priemonės veiklos sritį, padėjo atsodinti mišką po praūžusio škvalo. „Vienas žmogus visko žinoti negali, ypatingai apie mišką. Mes ir patys domimės, bet konsultacijų iš žmonių, kurie turi praktikos ir gyvena mišku, labai reikia“, – pasakoja Kauno mieste gyvenanti D. Kandrotienė.
Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite