Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui Deklaruojant pasėlius - išmokos už pirmuosius hektarus

Visi straipsniai

Gairės

cukinijos, socialinis verslas, alternatyvus verslas, stambieji ūkiai, židinys, gyventojai, mėsinės telyčios, gėlynas, dirvos mėginiai, kvota, ekologinė gyvulininkystė, ekologiškas ūkininkavimas, kaimo jaunimas, technologija, perkaitimas, Europa 2020, sėklininkystė, valstybės žemės fondas, ES biudžetas, sodininkai, inovacijos, Sunday, EDV skaičiavimas, žemės mokesčio dydis, kamuolinis žaibas.
daugiau

Deklaruojant pasėlius - išmokos už pirmuosius hektarus

2014-04-10

2014 m. balandžio 14 d. prasideda žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas, o viena iš pagrindinių naujovių 2014 m. yra ta, kad bus teikiama perskirstymo arba vadinamoji išmoka už pirmuosius hektarus.

Deklaruojant pasėlius - išmokos už pirmuosius hektarus

Tai reiškia, kad ūkininkai be pagrindinės išmokos (apie 390 Lt/ha) už deklaruotus plotus papildomai gaus ir perskirstymo išmoką (apie 100 Lt/ha) už pirmuosius 30 ha. Kuo mažesnis ūkis, tuo didesnė vidutinė išmoka teks vienam hektarui. Siekiant užtikrinti, kad išmoka už pirmuosius hektarus būtų teikiama tik aktyvia žemės ūkio veikla (pasėlių auginimu, gyvulių laikymu) užsiimantiems pareiškėjams, žemės ūkio ministro 2014 m. balandžio 9 d. įsakymu Nr. 3D-206 buvo pakoreguoti sankcijų dydžiai pareiškėjams, kurie nelaiko gyvulių.

Pareiškėjas, turėdamas iki 10 ha pievų plotų, bet nelaikydamas gyvulių, už 2012 m. ir už 2013 m. galėjo gauti didžiausią 3 proc. sankciją, tuo tarpu už 2014 m. jam jau bus taikoma 50 proc. sankcija nepriklausomai nuo deklaruoto pievų ploto. Tai daroma atsižvelgiant į ūkininkų nuogąstavimus, kad išmoka už pirmuosius hektarus nebūtų mokama „sofos ūkininkams“.

Žemės ūkio ministerija visuomet pasisakė už tiesioginę paramą tik realiai ūkininkaujantiems žemės ūkio veiklos subjektams.

Dalintis:

Komentarai (1)

* Darius  2014-11-18
Tiems pareiskejams kurie turi zemes ir ja deklaruoje ,bet neparduoda produkcijos isvis nereik moket ismoku nes jie ,,sofos ukininkai,,nedirbo ir nedirbs net ukiu neturi iregistrave.

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite