Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas 2015 m.

Visi straipsniai

Gairės

grūdų kokybės tyrimai, išmokos už pirmuosius hektarus, šienapjovės, žemės ūkio augalai, ekologiškos produkcijos realizavimas, aubrakai, maisto sauga, tarptautinis pieninkystės kongresas, žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara, gyvulininkystės ūkiai, ekologinis tinklas, gyvūnų gerovės pažeidimai, pradėjimas ūkininkauti, žemės mokestis Lietuvoje, maisto medžiagų perteklius, aplinkosauga, nitratai, sausra, jaunieji ūkininkai, žemėlapiai, vapsvos, teritorijų planavimo įstatymas, avininkystė, žemės ūkio kooperatyvas, rezervas.
daugiau

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas 2015 m.

Balandžio 10, 08:14

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasideda jau kitą savaitę – balandžio 13 d. Deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus žemės plotus bus galima iki šių metų birželio 15 dienos. „Bemaž pustrečio mėnesio trunkantis deklaravimas suteikia galimybę ūkininkams pasirinkti patogiausią metą pateikti paraiškas“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, atkreipdama dėmesį į tai, kad šiemet deklaravimo principai liko tie patys, tačiau turinys gausus naujovių.

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas 2015 m.
Ukioklubas.lt nuotr.

            Pasėlių deklaravimo metu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų plotus, gyvulius (mėsinius galvijus, pienines karves, pieninių veislių bulius, mėsines avis ir pienines ožkas), pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už ėriavedes, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones.

            Jeigu žmogus ne pirmą kartą deklaruoja pasėlius, jam tereikia išsimatuoti laukus ir žinoti, kur ir ką pasėjo. Deklaruojant iki šiol nedeklaruotą didesnį nei 1 ha žemės plotą, turi būti pateikiami to ploto valdymo teisės dokumentai.

            Deklaravimo paraiškas galima teikti ne tik seniūnijose, bet ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biuruose. Pareiškėjai, turintys galimybes naudotis elektronine bankininkyste, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamos Paraiškų priėmimo informacinės sistemos. Visi vėluojantieji deklaruoti šį darbą galės atlikti iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.

           Deklaruojantieji pasėlius šiemet susidurs su nauja sąvoka: pareiškėjas, siekdamas gauti tiesiogines išmokas, turi būti „aktyvus žemės ūkio veiklos subjektas“, t. y. nevykdyti tiesioginėmis išmokomis neremiamos veiklos ir įsipareigoti vadovautis žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijais. Tie pareiškėjai, kurių už praėjusius metus gauta tiesioginių išmokų suma neviršijo 500 eurų, iš karto yra pripažįstami tinkamais pareiškėjais, žinoma, jeigu tenkins ir kitus deklaravimo reikalavimus.

            Tačiau, net ir vykdydamas vieną iš tiesioginėmis išmokomis neremiamų veiklų (oro uostų, vandens valymo įrenginių, nuolatinių sporto ir pramogų aikštelių eksploatavimas ar geležinkelio, nekilnojamojo  turto paslaugų teikimas), pareiškėjas vis tiek galės pretenduoti gauti tiesiogines išmokas, jeigu pateiks įrodymus dėl žemės ūkio svarbos jo veikloje.

           Prie pagrindinės tiesioginės išmokos  (apie 57 Eur už hektarą) šiemet ir vėl bus mokama išmoka už pirmuosius hektarus, kurios tikslas – padidinti paramą smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams, skiriant nustatyto dydžio papildomą išmoką (apie 48 Eur už hektarą) už pareiškėjo deklaruotą iki 30 ha plotą.

           Nauja tai, kad pareiškėjams, kurie laikysis klimatui ir aplinkai naudingos žemės ūkio veiklos vykdymo (vadinamojo žalinimo) reikalavimų, bus mokama žalinimo išmoka (apie 45 Eur už hektarą).

            "Apsisprendę savo ateitį sieti su žemės ūkiu, jaunieji ūkininkai savo idėjas galės įgyvendinti ne tik su Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos parama – deklaruodami pasėlius jie taip pat gaus papildomą išmoką už plotus“, – teigia ministrė V. Baltraitienė. Pareiškėjui bus taikomi tik 2 pagrindiniai reikalavimai: būti ne vyresniam kaip 40 metų amžiaus; savo žemės ūkio valdą, kurią įkūrė kaip valdos valdytojas, būti įkūrus naujai (pirmą kartą) arba įkūrus ne  anksčiau kaip prieš 5 metus iki teikiamos paraiškos, kuria pirmą kartą sieks gauti išmoką jaunajam ūkininkui, pateikimo dienos. Išmoka jaunajam ūkininkui bus mokama už kiekvieną deklaruotą, reikalavimus pagrindinei tiesioginei išmokai gauti atitinkantį žemės ūkio naudmenų hektarą, bet ne daugiau kaip už 90 hektarų. Šios išmokos dydis – apie 41 Eur už hektarą.

             Duomenys rodo, kad kasmet pareiškėjų skaičius mažėja, o ūkių valdos didėja. 2014 m. žemės ūkio naudmenas deklaravo per 142,5 tūkst. žemdirbių, kurie deklaravo per 2,836 mln. ha plotą, o 2013 m. paraiškas pateikė per 151 tūkst. žemdirbių (2,803 mln. ha). Įdomus faktas, kad 46 proc. 2014 metais žemės ūkio naudmenas deklaravusiųjų sudarė moterys, o 54 proc. – vyrai. Prognozuojama, kad šiemet pareiškėjų bus dar mažiau. Ir tai natūralūs procesai, nes pagyvenę kaimo žmonės traukiasi iš aktyvios žemdirbystės, o prekiniai ūkiai stambėja.

Daugiau informacijos galite rasti 2015 m. pasėlių deklaravimui skirtame leidinyje Tiesioginė parama. Klausimai, kurie Jums rūpi.

Dalintis:

Komentarai (1)

* Pretorija Pietų  Gegužės 29, 03:27
Pretorija Pietų Afrikos banko paskola 3% palūkanų norma
Tai paskolos pasiūlymas iš įmonių skolintojas Amerikoje / Pietų Afrikos
rimtų verslo vyrams ir moterims, kurie ieško didelio
ir mažos finansinę paskolą
Ši paskola yra atvira kiekvienam kūno teisėtu dokumentu, pavyzdžiui,
Tarptautinis pasas asmens tapatybės kortelė varomas licencija galite
susisiekti per
Mes garantuojame jums 100%, kad esate geriausia vieta
gauti savo paskolą be ir atidėti leiskite mums žinoti, ką norite
ir mes tikrai jūsų svajonė. tai Pretoria Pietų Afrika
paskolos pasiūlymas Say Yes net tada, kai bankas pasakyti "ne" Susisiekite su mumis
http://pretorialoan.simplesite.com/

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite