Ukioklubas Naujienos Miškininkystė Daugiau kaip 19 tūkst. litų ieškinys už neteisėtai nušautą briedį

Visi straipsniai

Gairės

pH, ekologiškas aliejus, pieninkystė, stirnos, ražienų laukai per žiemą, Tatulos programa, veislininkystė, išmokos už pieną 2011, Latvija, LKBS, iniciatyvos, žemės ūkio specialistai, papildomos tiesioginės išmokos, vaistažolės, burokėlių supirkimo kainos, NŽT, agronomas, fungicidai, turtas, šiferio danga, kviečių supirkimo kainos, veterinarijos gydytojas, šėrimas, rekomendacijos, žymėtas kuras.
daugiau

Daugiau kaip 19 tūkst. litų ieškinys už neteisėtai nušautą briedį

Gairės: aplinkosauga, brakonieriavimas.
2013-02-27

Vakar aplinkosaugininkai Zarasų rajone išaiškino stambaus brakonieriavimo atvejį. Už neteisėtai nušautą briedį dviem Zarasų gyventojams jie pateiks daugiau kaip 19 tūkst. litų ieškinį gamtai padarytai žalai atlyginti. Tai kol kas didžiausias aplinkosaugininkų ieškinys brakonieriams nuo sausio 6 d., kai įsigaliojo aplinkos ministro Valentino Mazuronio nustatyti nauji laukiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo baziniai įkainiai.

Daugiau kaip 19 tūkst. litų ieškinys už neteisėtai nušautą briedį
AM nuotr.

Šis atvejis, pasak ministro, – tik vienas iš pavyzdžių, kiek daug laiko, kantrybės ir pastangų prireikia aplinkosaugininkams pažeidimui išaiškinti. Antai Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai net septynias dienas praėjusią savaitę budėjo pasaloje, kol Žemaičių Naumiesčio miške (Šilutės r.) sugavo kilpas žvėrims paspendusį brakonierių.

„Nors šalyje turime perpus mažiau aplinkosaugos pareigūnų, nei reikėtų, galime jais didžiuotis. Mūsų vyrai kantrūs, nedejuoja, kad sunku, kad krūviai didžiuliai, ir dorai atlieka savo pareigas. Mes sieksime jų skaičių padidinti. Kaip ir atlygį už darbą. Jeigu tai pavyktų, brakonierius galėtume priskirti prie nykstančios rūšies“, – sako Valentinas Mazuronis.

Ministras džiaugiasi, kad kovojant su pažeidimais visuomenė nelieka nuošalyje. Apie nušautą briedį aplinkosaugininkams pranešė Rokiškio rajono medžiotojai. Jie vėlų pirmadienio vakarą prie Kriaunos upės pastebėjo įtartiną automobilį ir patiltėje išmestą briedžio kailį, kojas, galvą, vidaus organus. Kai ėmė tą automobilį vytis, šis pasislėpė Latvijos teritorijoje. Medžiotojai apie radinį informavo Panevėžio regiono aplinkosaugininkus ir šie skubiai nuvyko į vietą. Ant tilto aptiktų automobilio padangų pėdsakų fragmentai atvedė į Samanių kaimą (Zarasų r.), kuris yra už 10 km nuo tilto. Vienos iš sodybų kieme pareigūnai rado ir kraujo pėdsakų, o balkone – skerdieną. Tyrimui atlikti jie pasikvietė kolegas iš Utenos RAAD‘o. Tyrimas užtruko iki pat vakaro.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad briedį vasario 24 d. vakarą miške prie Raistinių kaimo nušovė zarasiškis V. S. Priremtas neginčijamų įrodymų, jis viską papasakojo. Pažeidėjas priklauso Suvieko medžiotojų būreliui, turi jam išduotą medžioklės lapą, kurio kažkodėl tą dieną neužpildė ir sumedžioto žvėries nelietė. Kitą dieną jis paprašė brolio nušautą gyvūną iš miško traktoriumi partempti į motinos sodybą Samanių kaime. Partemptą briedį V. S. kartu su broliu išdorojo, skerdieną sukrovė į balkoną, o atliekas nuvežė ir išmetė į Kriaunos upės patiltę.

Už neteisėtai sumedžiotą briedį V. S. gresia teisės medžioti atėmimas nuo vienų iki trejų metų su graižtvinio medžioklinio šautuvo, kuris iš jo buvo paimtas, konfiskavimu. Nors, kaip sakė ministras Valentinas Mazuronis, šios teisės atėmimo terminą reikėtų gerokai padidinti.

Administracinės atsakomybės taip pat neišvengs pažeidėjo brolis, kuriam teks atsakyti už neteisėtai sumedžioto briedžio pasisavinimą. Abu turės atlyginti ir gamtai padarytą 19 110 Lt žalą.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite