Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Konkurso „Metų ūkis 2011“ laimėtojai

Visi straipsniai

Gairės

kelių eismo taisyklės, braškės, parama miško sodinimui, mafija, parama maisto produktais, maisto sauga, modernios technologijos, žemės sklypas, plėtros programa, javų sėja, kompostas, apyniai, apleista žemė, pajamos, nitratai, AgroBalt, BŽŪP reforma, maistiniai grūdai, vasariniai rapsai, teismai, mėgėjiškos žūklės taisyklės, nenaudojami žemės sklypai, uogos, biodujų gamybos technologija, parama verslo kūrimui ir plėtrai 2011.
daugiau

Konkurso „Metų ūkis 2011“ laimėtojai

Gairės: žemdirbiai, ūkininkai, LŪS, Metų ūkis, konkuras.
2011-11-28

Penktadienį Kaune (kultūros ir sporto centre „Girstutis") konkurso „Metų ūkis 2011“ rezultatų apibendrinimo renginyje pagerbti 126 geriausių, pažangiausių, efektyviausių ir ekologinės pusiausvyros siekiančių ūkių savininkai. Aštuonioliktąjį kartą Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuotam konkursui populiarumu ir masiškumu vargu, ar prilygta kuris nors kitas panašus žemdirbių renginys. Į „Metų ūkį“ kiekvienais metais suguža ne tik per šimtą nominantų, bet ir minios norinčiųjų juos pasveikinti. Tarp jų garbūs Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atsakingi pareigūnai, Žemės ūkio rūmų vadovai, rajonų savivaldybių atstovai, žemės ūkio skyrių vedėjai, konsultantai ir kt.

Konkurso „Metų ūkis 2011“ laimėtojai
ŽŪM nuotr.

Diena, kai metas pailsėti, galvą nulenkti kasdieniniam žemdirbio triūsui

„Būkite pasveikinti, nugalėtojai, – žvelgdamas į Jus, džiaugiuosi ne tik dėl ūkių pasiekimų, bet ir dėl jūsų augančio visuomeniškumo, kuris atsispindi gražėjančioje mūsų Lietuvoje“, – reikšdamas pagarbą „Metų ūkio“ nominantams į juos kreipėsi LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis. – Mums svarbi ne tik Jūsų kritika, palaikymas, bet, žinoma, ir kuo tampresni kasdieniniai ryšiai. Tai padeda argumentuotai ginti Jūsų interesus. Žvelgdamas jau į ateitį, artėjančius kitus metus, kuriuos UNESCO paskelbė tarptautiniais kooperacijos metais, kviečiu visus Jus vienytis – susitelkti darbui, aktyviai veiklai, bendrų rezultatų siekiui“.

Į renginį kiek vėliau atvykęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius buvo lakoniškas: “Aruodai pilni, grūdų kainos neprastos, pieninių galvijų skaičius šalyje pamažu stabilizuojasi, mėsinių galvijų bandos gausėja. Matau, kaip kaimas atsigauna, gražėja. To nepastebėti neįmanoma. Tai tik darbščių žemdirbių dėka. Sunkiai kasdien dirbate, kai kurie ir be poilsio dienų. Ačiū Jums. Šiandien – pats metas pailsėti“. Ministro padėką ir sveikinimus geriausiems ūkių savininkams lydėjo keli malonūs siurprizai. Vienas jų – visiems, 126 „Metų ūkio“ nugalėtojams, K. Starkevičius pažadėjo apsilankymą krepšinio rungtynėse naujojoje Žalgirio arenoje. Į pirmą susitikimą su šalies žemdirbiais po kelionės iš Ukrainos ministras atvyko taip pat ne tuščiomis.

„Kasmet dėl šio konkurso pasigirsta įvairių nuomonių. Tačiau kai metų pradžioje reikia priimti sprendimą: skelbti jį, ar ne – prieštaraujančiųjų tarp mūsų nelieka. Manau, kad svarbiausia yra ne sugalvoti pačią konkurso idėją ir ją įgyvendinti, bet metų metus išlaikyti susiklosčiusias šio renginio tradicijas“, - sveikindamas visus, susirinkusiuosius į „Metų ūkio“ apdovanojimus sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas. Padėkojęs visiems, prie renginio organizavimo prisidėjusiems buvusiems ir esamiems ūkininkų sąjungos skyrių vadovams, savivaldybėms, žemės ūkio ministrui už palaikymą bei pagrindiniams rėmėjams, LŪS vadovas apžvelgė šiųmetinio konkurso rezultatus.

Tarp nugalėtojų jau pripažinti, visuomenei gerai žinomi ūkiai

Šių metų konkurse dalyvavo 451 ūkis iš 42 savivaldybių. Kiekvienoje jų išrinkti po vieną pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtoją. Taigi „Metų ūkio“ apdovanojimai įteikti 126 ūkininkams. Konkurse dalyvavo įvairūs ūkiai, vidutinis ūkio dydis (tarp visų laimėtojų) – 165 ha.

Tarp pirmos vietos laimėtojų vyrauja 225 ha dirbantys ūkiai. Iš jų didžiausias – 700 ha Ritos ir Vaidoto Gelžinių mišrios specializacijos ūkis Klaipėdos r. Mažiausias tarp nugalėtojų - Oksanos ir Roberto Šerpyčių 17 ha Rietavo sav.

Antros vietos laimėtojų ūkių dydžio vidurkis – 157 ha: didžiausias – Irenos ir Romualdo Povilaičių 700 ha augalininkystės ūkis Joniškio r., o mažiausias – Romualdos ir Vyto Balukonių vos 5 ha uogininkystės ūkis Vilniaus r.

Trečios vietos laimėtojų tarpe ūkių vidurkis siekia 111 ha. Didžiausias – Almos ir Redo Rutkauskų 522 ha mišrios specializacijos ūkis Lazdijų r., mažiausias – Raimondos ir Arvido Jusių 11 ha avininkystės ūkis Rietavo sav.

„Ūkių dydis mūsų konkurse nebuvo sėkmę lemiantis faktorius. Tai rodo nugalėtojų sąrašas, tarp kurių ir visuomenei jau gerai pažįstamas Anželos Dalios Ėmužytės 82 ha ožkininkystės ūkis Širvintų r., ir kiek mažiau žinomas pirmos vietos laimėtojas iš Alytaus r. – Laimos Neveckienės vos 11 ha ūkis, kuriame auginamos 800 kiaulių“, – komentuodamas konkurso rezultatus sakė LŪS pirmininkas. Nugalėtojai išrinkti, įvertinus ūkininko kvalifikaciją ir išsilavinimą, ūkio veiklą ir jo rezultatus per pastaruosius metus.

Iš daugiau kaip per keturis šimtus konkurse dalyvavusių ūkių, 46 užsiima augalininkyste, 30 gyvulininkyste, 41 yra mišrios specializacijos, po 4 bitininkyste ir daržininkyste, 2 avininkyste, po vieną paukštininkyste, ožkininkyste, kiaulininkyste, uogininkyste, sodininkyste užsiimantys ūkiai. „Metų ūkis 2011“ nugalėtojų sąraše yra ir „Pažangiausio gyvulininkystės ūkio“ šiais metais prizininkai Rūta ir Gintas Cimakauskai (kalakutų auginimas, jų skerdenų realizacija) iš Lazdijų r.

Tarp nugalėtojų 16 ūkių yra ekologiniai, o vienas ekologinis bitininkystės ūkis turi ir išskirtinės kokybės produkcijos sertifikatą. Daugelis, laimėjusiųjų prizines vietas, ūkininkauti pradėjo 1999-aisiais. Laimėtojų vidutinis amžius - apie 47-eri metai. Tradiciškai konkurso organizatoriai ir rėmėjai daug dėmesio kasmet skiria pačiam jauniausiajam ir vyriausiajam dalyviui-nugalėtojui. Šį garbė šiais metais jauniausiojo nominacijoje atiteko Kėdainių r. pirmos vietos laimėtojui 24-erių metų Donatui Vaiteliui, ūkininkaujančiam mišrios specializacijos 300 ha ekologiniame ūkyje, kur auginama 200 galvijų ir, pagal griežčiausius gyvūnų gerovės reikalavimus, 100 kiaulių. Vyriausias nominantas – ne pirmus metus konkurse dalyvaujantis Raseinių r. ūkininkas 73-ejų metų Mykolas Hofertas, turintis mišrios specializacijos 190 ha ūkį ir laikantis 41 bičių šeimą. Jis savo rajone užėmė trečiąją vietą.

„Tenka pripažinti, kad daugelis mūsų vis dar nemokame būti antri, treti, nepapulti iš viso tarp prizininkų. Palikime savo išdidumą ir savimeilę nuošaly – pasidžiaukime už tuos, kurių šių metų darbo rezultatai buvo įvertinti geriau“ , – teikdamas apdovanojimus kartu su Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku E. Pupiniu ir K. Starkevičiumi sakė J. Talmantas.

Apdovanojimus lydėjo išraiškinga meninė programa, geriausių artojų pagerbimas  

Visiems 126 „Metų ūkio 2011“ nominantams atiteko originalios Sauliaus Pladžio įmonės "Metalo ir medžio meniniai gaminiai" (Joniškio r.) statulėlės, padėkos ir gėlės. Nuo sveikintojų stengėsi neatsilikti ir meninės programos dalyviai – operos solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, šokėjai Gintarė ir Tomas Slausgalviai bei šventei linksmumo garantą suteikusi kantri stiliaus grupė „Jonis“. Visi jie patiems geriausiems šalies ūkininkams be padovanotos puikos meninės programos, nuoširdžiai išsakė ir savo sveikinimus, linkėjimus.

Pasibaigus „Metų ūkio“ apdovanojimų teikimui, šventę tęsė rudeninio arimo varžybų konkurso organizatoriai. Šiemet, apibendrinus minėto konkurso rezultatus, geriausiu artoju pripažintas Rokiškio r. ūkininkas Darius Inčiūra. Vos keliais procentais nuo surinktos maksimalios jo balų sumos atsiliko Šiaulių r. artojas Vladas Daraška. Trečia vieta rudeninio arimo varžybose atiteko Kalvarijos sav. ūkininkui Rimantui Pauliukoniui. Visiems jiems Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis ir Lietuvos artojų asociacijos prezidentas Alfonsas Malinauskas įteikė Žemės ūkio ministerijos padėkos raštus.

Renginys „Metų ūkis 2011“ iš dalies organizuotas Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba" veiklos srities „Nacionalinis kaimo tinklas" šeštosios krypties lėšomis.

Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai įteikti šiems konkurso „Metų ūkis 2011" pirmųjų vietų laimėtojams:

Eil. Nr.

Savivaldybė

Vardai, pavardės

1.

Akmenės r. sav.

Jurgita ir Edmundas Lukošiai

2.

Alytaus r. sav.

Vilma ir Modestas Baranauskai

3.

Anykščių r. sav.

Jolanta ir Alvydas Jurkėnai

4.

Druskininkų sav.

Daiva ir Gintas Milevičiai

5.

Elektrėnų sav.

Vita ir Saulius Stirnai

6.

Ignalinos r. sav.

Jolanta ir Saulius Cicėnai

7.

Jonavos r. sav.

Irena ir Albinas Zilioniai

8.

Joniškio r. sav.

Stanislava - Regina ir Vaclovas Puidokai

9.

Jurbarko r. sav.

Rūta ir Sigitas Lebedinskai

10.

Kaišiadorių r. sav.

Česlovas Tiukšo

11.

Kauno r. sav.

Loreta ir Antanas Maknevičiai

12.

Kazlų Rūdos sav.

Vilytė Mažintienė

13.

Kėdainių r. sav.

Ugnė ir Donatas Vaiteliai

14.

Kelmės r. sav.

Ona ir Kastytis Andriuliai

15.

Klaipėdos r. sav.

Rita ir Vaidotas Gelžiniai

16.

Kretingos r. sav.

Genovaitė ir Stasys Lomsargiai

17.

Kupiškio r. sav.

Neringa ir Valentas Čemeriai

18.

Lazdijų r. sav.

Rūta ir Gintas Cimakauskai

19.

Marijampolės r. sav.

Drąsius Kisielius

20.

Mažeikių r. sav.

Genovaitė ir Viktoras Vanagai

21.

Pagėgių sav.

Asta ir Stasys Šepučiai

22.

Panevėžio r. sav.

Jolanta ir Gintautas Cipliai

23.

Pasvalio r. sav.

Irena ir Edmontas Ilgučiai

24.

Plungės r. sav.

Jovita ir Alfredas Mikalauskai

25.

Prienų r. sav.

Loreta ir Alvydas Kazlauskai

26.

Raseinių r. sav.

Aida ir Vaidas Rutkauskai

27.

Rietavo sav.

Oksana ir Robertas Šerpyčiai

28.

Rokiškio r. sav.

Žydrūnė ir Saulius Jasinevičiai

29.

Skuodo r. sav.

Irena ir Arvydas Lėkštučiai

30.

Sakių r. sav.

Lina ir Arvydas Dubickai

31.

Šiaulių r. sav.

Zita ir Algirdas Bajarskai

32.

Šilalės r. sav.

Nijolė ir Valentinas Jurgučiai

33.

Šilutės r. sav.

Jovita ir Rimantas Kavaliauskai

34.

Širvintų r. sav.

Anžela Dalia Emužytė

35.

Tauragės r. sav.

Alma ir Viktoras Rumbučiai

36.

Telšių r. sav.

Jadzė ir Vytautas Serlinskai

37.

Trakų r. sav.

Vladyslav Kravčun

38.

Varėnos r. sav.

Sigita ir Valdas Leikūnai

39.

Vilkaviškio r. sav.

Broliai Giedrius ir Dainius Česnavičiai

40.

Vilniaus r. sav.

Kristina ir Piotr Lapunai

41.

Zarasų r. sav.

Regina ir Algirdas Lekaveckai

42.

Ukmergės r. sav.

Ramunė ir Valentas Varnai

Konkuro "Metų ūkis" foto akimirkos 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Nuo šiol žemę galės įsigyti tik tie, kas ją dirba, o ne perparduoda

Nuo šiol žemę galės įsigyti tik tie, kas ją dirba, o ne perparduoda

Liepos 2, 18:31
Seimas priėmė įstatymo pataisas, įteisinančias papildomus saugiklius, kad pirmumo...

Lietuvos agroverslo sektoriui teks išmokti konkuruoti lėtesnės ūkio plėtros sąlygomis

Lietuvos agroverslo sektoriui teks išmokti konkuruoti lėtesnės ūkio plėtros sąlygomis

Birželio 20, 15:16
Pastaruoju metu dėl palankios situacijos pagrindinėse eksporto rinkose ir aukštų...

Žemės klypo situacijos brėžinio pavyzdys

Žemės klypo situacijos brėžinio pavyzdys

Birželio 18, 07:00
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2013 m. birželio...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite