Ukioklubas Naujienos Gyvulininkystė Pieno gamintojams pradedama mokėti nacionalinė parama už pieną

Pieno gamintojams pradedama mokėti nacionalinė parama už pieną

Gairės: išmokos už pieną, nacionalinė parama.
Trečiadienį 14:00

Jau vasario mėnesį daugiau nei 50 tūkstančių pieno gamintojų bus pradėta mokėti 2013 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Išmokos dydis – 65 Lt už atskaitos laikotarpiu (2006–2007 kvotos metais) parduoto pieno toną.

Pieno gamintojams pradedama mokėti nacionalinė parama už pieną

Paramos už pieną mokėjimo taisyklės yra patvirtintos 2014 m. sausio 29 d. žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos įsakymu Nr. 3D-58. Pagrindiniai reikalavimai atsietajai nacionalinei paramai už 2013 metus gauti (anksčiau –  atsietosios papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos už pieną) liko tokie patys, kaip ir 2012 m. Parama bus mokama tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą, įregistruotą Kvotų administravimo informacinėje sistemoje. Be to, pretendentai į nacionalinę paramą už pieną turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2013 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.

„Gamintojams, atitinkantiems visus reikalavimus, jokių prašymų ar paraiškų teikti nereikia. VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras apskaičiuotas išmokų sumas perduos Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri išmokas perves į gamintojų sąskaitas“, – atkreipia dėmesį  ministras V. Jukna.

Išmokos nebus mokamos gamintojams, kurie yra patvirtinti paramos gavėjais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“. Šių gamintojų išmokas už pieną gaus jų ūkių perėmėjai, tačiau tik tuo atveju, jeigu perims kvotas.

Pieno gamintojai, atitinkantys nustatytus reikalavimus, tačiau dėl įvairių priežasčių negavę išmokų vasario–kovo mėnesiais, iki š. m. gegužės 31 d. galės teikti prašymus dėl paramos skyrimo savivaldybių žemės ūkių skyriams.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite