Ukioklubas Naujienos Bitininkystė Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Visi straipsniai

Gairės

taisyklės, ES parama 2014 - 2020, lietuviški maisto produktai, lašišos, darbo vietos, žieminiai česnakai, Velykos, valstybinis socialinis draudimas, brašškės, pirmininkavimas ES, parama mikroįmonėms kaime, grūdų supirkėjas, paukštiena, John Deere, patisonai, ekologinis žemės ūkis, žąsienos kaina, agronomas, rotacinės žoliapjovės, ūkinė veikla, Seimas, širšės, savanoriška veikla, VMI, biohumusas.
daugiau

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Gairės: bitininkystė, parama bitininkams, bičių šeimų atnaujinimas.
2011-12-16

Siekiant, kad 2012 m. būtų tinkamai įgyvendinta Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2011–2013 metų programa, bitininkai nuo 2011 m. gruodžio 12 d. iki 2012 m. vasario 13 d. kviečiami teikti paraiškas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniams paramos administravimo skyriams.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas
nuotr.

Remiamos įvairios priemonės

Pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2011–2013 metų programą yra remiamos šios priemonės:

1) Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms. Ši priemonė skirta bitininkų mokymams, konsultavimui, informacijos sklaidai.

2) Varozės kontrolė. Šia pačia populiariausia tarp pareiškėjų priemone remiamas preparatų bičių ligai – varozei gydyti įsigijimas.

3) Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas. Šios priemonės pagrindinis tikslas yra skatinti efektyviau išnaudoti natūralias bičių ganyklas Lietuvos teritorijoje. Remiami didesnieji bitynai, kurie laiko ne mažiau kaip 50 bičių šeimų. Kompensuojama iki 90 proc. įrenginių įsigijimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 4 000 Lt  vieno avilių transportavimo įrenginiui ir ne daugiau kaip 1 500 Lt vienam transportavimo įrenginio priedui (bičių šeimų krovimo inventorius ir mechanizmai).

4) Medaus fizinių ir cheminių savybių analizė. Šia priemone siekiama gerinti realizuojamo medaus kokybę, modernizuojant laboratorinę įrangą medaus kokybę tiriančiose laboratorijose, sumažinant medaus kokybės tyrimų išlaidas bitininkams.  Paramos intensyvumas iki 90 proc., bet ne daugiau kaip 20 tūkst. Lt laboratoriniams įrengimams įsigyti. Kompensuojama iki 90 proc. vieno medaus mėginio kokybės tyrimo išlaidų.

5) Bičių šeimų atnaujinimas. Priemonės tikslas – pakeisti nežinomos kilmės, mažo produktyvumo bičių motinas produktyvesnėmis ir atsparesnėmis, remti naujų avilių įsigijimą, pakeisti nusidėvėjusias avilių dalis naujomis. Kompensuojama  iki 50 proc. už vieną veislinę Karnikos porūšio bičių motiną, taip pat iki 80 proc. kompensuojamas naujų avilių įsigijimas. Paramos pagal šią priemonę gali kreiptis mažesni bitynai, kuriuose laikoma iki 49 bičių šeimų. Jie gali įsigyti iki 5 naujų avilių arba pakeisti nusidėvėjusias avilių (ne daugiau kaip 15 avilių) dalis.

6) Bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos. Šia priemone remiami taikomieji tyrimai bitininkavimo technologijų, kovos su varozės erkėmis, bičių produktų savybių ir kitose srityse.

Bitininkai aktyviai naudojasi parama

Šalies bitininkai finansinę paramą pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui programą pradėjo gauti 2005 m., tačiau tada jos buvo panaudota vos daugiau kaip pusė. Vėliau parama augo, jos panaudojimas – taip pat. 2012 m. finansavimo priemonėms yra numatyta skirti daugiau kaip 2,2 mln. Lt, 2011 m. taip pat buvo skirta 2,2 mln. Lt..

Šiemet buvo pateikta 624 paraiškos beveik 2,1 mln. Lt sumai. Nacionalinė mokėjimo agentūra patvirtino 601 paraišką.

Atkreiptinas dėmesys, kad bitininkai turi rinktis, iš kurio finansavimo šaltinio – Lietuvos kaimo plėtros programos ar Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui programos – siekti kompensuoti naujų avilių įsigijimo išlaidas. Abiem programomis naudotis vienu metu jie negali.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite