Ukioklubas Naujienos Bitininkystė Įspėjamieji ženklai apie soduose laikomas bites

Visi straipsniai

Gairės

miškas, VĮ Pieno tyrimai, žąsis, prekyba, žvejybos kainos, Kaziukas, tiesioginės išmokos už pasėlius, SGP, šlapynių tvarkymas, purškimas, miežių supirkimo kainos, srutų rezervuarai, augintinis mano ūkyje, alternatyvūs verslai, vaisiai, ES parama po 2013, ugnis, LŽŪU, cukinijos, pasėlis, išgulimas, pasėlių draudimas 2011, Slėnis Nemunas, paršavedės, kokybė.
daugiau

Įspėjamieji ženklai apie soduose laikomas bites

Gairės: bitės, bitininkai.
Birželio 9, 12:17

Lietuviai nuo seno myli bites ir nori jas auginti net sodo bendrijose, tačiau ne vienas nuogąstauja, ar jis turi teisę čia laikyti bites. Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis jų suneštu medumi, tačiau numatoma ir nemažai apribojimų, kad augintinės nekeltų pavojaus aplinkiniams.

Įspėjamieji ženklai apie soduose laikomas bites

Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos apraše nurodoma, kiekvienas bitynas turi turėti bityno pasą ir ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo išdavimo bičių laikytojas turi suženklinti ir sunumeruoti visus bityno avilius, kurie bus laikomi savivaldybės gyvenamojoje teritorijoje.

Dažniausiai bičių ir kitų panašių vabzdžių įgėlimai sukelia vietinius ir nemalonius pojūčius, kurie praeina per kelias valandas ar dienas. Tačiau yra žmonių, kuriems bičių nuodai sukelia alergiją, keliančią pavojų gyvybei, todėl jie turi ypač saugotis. Atkreiptinas dėmesys, kad prie įėjimo į teritoriją, kurioje laikomi aviliai su bičių šeimomis, matomoje vietoje turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pavyzdžiui, „Atsargiai, bitės!“.  Prie šio ženklo turi būti nurodytas ir bityno paso numeris bei kontaktinis telefono numeris.

Prieš atliekant avilių apžiūrą, medkopį ar kitus bityno priežiūros darbus medunešio laikotarpiu, turi būti žodžiu įspėjami, tikėtina, galintys nukentėti asmenys, esantys valdoje, kurioje laikomi aviliai su bitėmis, ir už jos ribų.

Bičių laikytojas, turintis bityną savivaldybės gyvenamojoje vietovėje, aktyvios bičių veiklos metu turi užtikrinti, kad nuo jo įrengtų avilių būtų ne mažesnis kaip 100 m atstumas iki rekreacinių teritorijų;  ne mažesnis kaip 10 m atstumas iki kelio, pėsčiųjų ar dviračių tako;  ne mažesnis kaip 5 m atstumas iki besiribojančios žemės valdos, kurioje yra gyvenamieji namai; ne mažesnis kaip 50 m atstumas iki statinių, kuriuose laikomi ūkiniai gyvūnai, arba žemės valdų, kuriose ganomi ūkiniai gyvūnai. Minimalių atstumų reikalavimas netaikomas, kai teritorija, kurioje laikomos bičių šeimos, yra aptverta tvora arba apsodinta gyvatvore, ne žemesne kaip 2 m aukščio.

           Viename are žemės valdos galima laikyti ne daugiau kaip vieną bičių avilį, išskyrus atvejus, kai bičių laikytojas turi visų besiribojančių žemės valdų savininkų ar naudotojų rašytinius sutikimus, leidžiančius laikyti jų daugiau.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite