Ukioklubas Naujienos Bitininkystė Šalies bitininkams patvirtintas paramos skyrimas

Visi straipsniai

Gairės

išgulimas, alternatyvūs verslai, žąsis, paršavedės, cukinijos, Slėnis Nemunas, LŽŪU, kokybė, ugnis, prekyba, ES parama po 2013, tiesioginės išmokos už pasėlius, augintinis mano ūkyje, pasėlių draudimas 2011, SGP, srutų rezervuarai, miškas, purškimas, miežių supirkimo kainos, žvejybos kainos, šlapynių tvarkymas, VĮ Pieno tyrimai, pasėlis, Kaziukas, vaisiai.
daugiau

Šalies bitininkams patvirtintas paramos skyrimas

Gairės: ES parama, bitininkai.
Gegužės 23, 09:00

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informuoja, kad patvirtinta, kurie pareiškėjai bus remiami pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programą.

Šalies bitininkams patvirtintas paramos skyrimas
Ukioklubas.lt nuotr.
Prašoma paramos suma viršijo skirtą sumą
 
Nuo 2013 m. gruodžio 20 d. iki 2014 m. sausio 31 d. buvo renkamos paraiškos pagal programos priemones „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“, „Varozės kontrolė“, „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“, „Bičių šeimų atnaujinimas“ ir „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“.
 
Iš viso gautos 2 144 paraiškos, kuriose prašoma paramos suma siekė 5,1 mln. Lt ir žymiai viršijo numatytą skirti 2014 m. skirti paramos sumą – 2,158 mln. Lt.
 
Priemonė
Paramos lėšos/Lt
Prašoma paramos suma/Lt
Gauta paraiškų
„Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“
505 746
2 855 719
1 349
„Varozės kontrolė“
378 351
638 194
46
„Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“
126 601
136 178
45
„Bičių šeimų atnaujinimas“
909 265
967 431
687
„Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“
238 431
504 182
17
Iš viso
2 158 394
5 101 704
2144
 
Remiantis paraiškose pateiktais duomenimis, tinkama finansuoti buvo patvirtinta 951 paraiška. 59 paraiškos buvo atmestos dėl neatitikties tinkamumo kriterijams ir reikalavimams, 9 buvo išregistruotos pačių pareiškėjų, o likusioms paramos paraiškoms tenkinti neužteko paramos lėšų.
 
Pagal priemones „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“ ir „Bičių šeimų atnaujinimas“ parama skirta visiems pareiškėjams, atitinkantiems nustatytus reikalavimus.
 
Paramos sulauks 650 paramos gavėjų, pateikusių paraiškas pagal priemonę „Bičių šeimų atnaujinimas“, taip pat 42 paramos gavėjai, siekiantys pasinaudoti parama pagal priemonę „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“.
 
Priemonės „Varozės kontrolė“ veikloje siekė dalyvauti 46 pareiškėjai, 45 jų paraiškos buvo patvirtintos. Atkreipiamas dėmesys, jog dėl didelio lėšų poreikio parama, skirta bičių varozės gydymo preparatams įsigyti, buvo sumažinta nuo 5 Lt vienai bičių šeimai iki 2,72 Lt vienai bičių šeimai.
 
Pagal priemonę „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“ buvo pateikta 17 paraiškų, jose prašoma paramos suma siekė 504 182 Lt. Parama skirta 8 moksliniams tyrimams, kurie nepriklausomos ekspertizės metu buvo įvertinti kaip aktualiausi ir naudingiausi Lietuvos bitininkams.
 
Mokėjimo prašymus kviečiame teikti iki nurodyto termino
 
Patvirtinti paramos gavėjai jau gauna pranešimus dėl paramos skyrimo. Jie iki šių metų rugsėjo 5 d. turėtų pateikti mokėjimo prašymus patirtoms išlaidoms kompensuoti.
 
Paramos anksčiau gali tikėtis tie asmenys, kurie pateiks mokėjimo prašymus nelaukdami termino pabaigos. Mokėjimo prašymo formą galite rasti .
 
Mokėjimo prašymai renkami NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Utenoje, Telšiuose, Tauragėje) pagal pareiškėjo gyvenamąją / buveinės vietą arba bityno registravimo adresą.
 
NMA specialistai primena, kad mokėjimo prašymus paramos gavėjai turi pateikti asmeniškai arba per teisės aktų nustatyta tvarka įgaliotą asmenį. Paramos gavėjai, perkantys įrangą, visais atvejais turi pateikti originalius išlaidų pagrindimo dokumentus. Kitais atvejais su mokėjimo prašymu būtina pateikti išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų originalus, kurių kopijas patvirtins NMA darbuotojai, arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas kopijas (paramos gavėjų – juridinių asmenų išlaidų pagrindimo dokumentų kopijos gali būti patvirtintos juridinio asmens antspaudu (jei antspaudą privalu turėti) ir vadovo ar jo įgalioto asmens parašu).
 
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad visi išlaidų plano keitimai turi būti suderinti su NMA. Apie keitimą paramos gavėjas turėtų informuoti NMA Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento Tęstinių priemonių administravimo skyrių ne vėliau kaip iki rugpjūčio 20 d.
 
Su Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos įgyvendinimo taisyklėmis galite susipažinti .
Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite