Ukioklubas Naujienos Augalininkystė Rekomenduojame geriausius sprendimus produkcijos kokybės gerinimui

Visi straipsniai

Gairės

kredito unijos, Pietų Lietuva, žemės ūkis Lenkijoje, aplinkos ministerija, aplinkosauga, duona, mėgėjiškos žūklės taisyklės, svogūnų kainos, miškų ūkis, Vyriausybė, kalakutienos kaina, fermos, tiesioginės išmokos už pieną, žemės mokestis Lietuvoje, jaunimas, sandėliai, žemėlapiai, žemės įstatymas, žemės sklypų planai, defekatas, AgroSmart, žuvų perdirbėjai, žemės nuomos mokesčiai, sodininkystės ūkiai, Žemės ūkio ministerija.
daugiau

Rekomenduojame geriausius sprendimus produkcijos kokybės gerinimui

Gairės: kviečiai, derlius, tręšimas, azotas, cukriniai runkeliai, javai, dirvožemis, humusas, siera.
2012-07-04

Kylant grūdų kainoms, ūkininkai vis dažniau klausia, kaip užtikrinti grūdų kokybę. Mums svarbiausia, kad ūkininkavimas būtų rentabilus.

Rekomenduojame geriausius sprendimus produkcijos kokybės gerinimui
KUSTODIJA nuotr.

Pirmiausiai reikalingas tikslus tręšimo normų paskaičiavimas ir efektyvus augalų mitybos užtikrinimas. To neatlikus, praranda prasmę išlaidos sėkloms, pesticidams, žemės dirbimo technologijoms ir visiems kitiems darbams. Daugelis ūkių tenkinasi menkais derliaus priedais, gaunamais dėl kai kurių priemonių panaudojimo, tačiau nedaugeliui pavyksta užtikrinti maksimalią grūdų kokybę. Kaupiant tarptautinę patirtį, analizuojant mokslininkų darbus ir remiantis ūkininkų tręšimo patirtimi, galima pasakyti, kad neišnaudojami derliaus kokybės gerinimo rezervai. Europos, Rusijos, Amerikos mokslininkai savo darbuose vis dažniau pabrėžia sieros stygių migliniams javams. Gamyboje šio elemento trūkumas dažniausiai tapatinamas su azoto stygiumi. Tyrimais nustatyta, kad sieros stygius augaluose vegetacijos eigoje slopina fotosintezės produktyvumą ir, be abejo, turi įtakos grūdų kokybei. Sieros svarbą galima pagrįsti tuo, kad ji yra praktiškai visų baltymų ir cistino bei metionino sudėtyje, o taip pat augaliniuose aliejuose ir vitaminuose. Siera vaidina svarbų vaidmenį oksidaciniuose ir kituose procesuose, vykstančiuose augaluose bei enzimų aktyvavime baltymų sintezėje. Kai kuriuose moksliniuose darbuose pabrėžiama, kad siera įvardijama, kaip pradinė žaliava baltymų sintezėje. Trūkstant sieros, sutrinka baltymų sintezė. Dėl to sieros  trūkumas labai panašus į azoto stygių. Augalai pradeda silpnai augti. Dėl to sulėtėja augalų augimas, formuojasi siauresni lapai, o stiebai būna aukštesni. Trūkstant sieros, augalų lapai neapmiršta, tačiau būna šviesūs. Detaliai analizuojant sieros reikšmę augalams, mokslininkai nustatė, kad jos trūkumas iššaukia azoto apykaitos sutrikimus. Analizuodami augalų mitybos ypatumus, supratome, kad augalų apsirūpinimas mitybos elementais priklauso nuo dirvoje esančių organinių medžiagų. Tai patvirtino ir kelių metų stebėjimai. Mažėjant dirvožemyje humuso kiekiui, mažėja ir sieros kiekis jame, paprastai kalbant, siera išsiplauna. Esant mažam dirvos sieringumui, sutrinka baltymų, riebalų, vitaminų sintezė, o azotas pradeda kauptis nitratų formoje. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad ypač intensyviai siera mažėja naudojant ariminę technologiją. Sieros trūkumas dirvoje gali būti esminis veiksnys, ribojantis azoto, fosforo ir kalio trąšų efektyvumą. Neatsitiktinai ūkininkams nuolat primename apie dirvožemio gerinimo technologijas. Pagerinus dirvožemio savybes, nereikės baimintis ar augalams trūksta azoto, ar kažkokio kito elemento, viską augalas paims iš dirvožemio. Dabar pardavėjai gali piktnaudžiauti augalų būkle. Trumpalaikė priemonė padės atstatyti augalo fiziologinius procesus, bet kitais metais visa tai pasikartos, o mes siekiame pašalinti priežastį, o ne simptomus.

Cukrinių runkelių augintojai išskirtinai rūpinasi augalais ir jie vieni pirmųjų suprato sieros įtaką. Pastarieji augalai priskiriami prie jautrių sieros stygiui. Jautresni tik rapsai. Dėl to pastaruoju metu ypač efektyvios trąšos, turinčios sieros. Ūkininkai, siekdami geresnių rezultatų, naudoja daugiau azoto trąšų, tačiau nekreipia dėmesio į kitus elementus ir dėl to pradeda atsirasti ekologinės problemos. Šiandien jau nieko nestebina nitratai produkcijoje, užteršti gruntiniai ir paviršiniai vandenys, 20 – 30 proc. siekiantys azoto nuostoliai. Agronomai turi prisiminti, kad naudojant sieros preparatus subalansuojama mityba azotu ir, savaime suprantama, pagerinama grūdų kokybė.

Mes ūkininkams rekomenduojame keletą grūdų kokybės gerinimo variantų. Kai tik praeis lietingas laikotarpis, žieminius kviečius pirmiausiai rekomenduojame apipurkšti koncentruotu prolino preparato Prolis, fosforo ir kalio trąšos UNI PK ir karbamido deriniu. Galimas ir Prolis, Siera Grand ir karbamido derinys. Vasariniuose kviečiuose grūdų formavimosi tarpsniu galima panaudoti Prolis ir Siera Grand derinį. Bet kuriuo atveju Siera Grand atliks ir prevencinę augalų apsaugą. Vėlyvos sėjos vasarinių rapsų pasėliuose iki žydėjimo galima taip pat naudoti Siera Grand. Po žydėjimo šį preparatą taip pat galima sėkmingai panaudoti kartu su kitais preparatais. Tačiau kiekvienu atveju reikia pasitarti su mūsų konsultantais. Kai ruošiant augalų priežiūros technologijas, dalyvauja konsultantai, ūkininkai lengviau pajunta žinių galią.

Kviečių produktyvumas suformuotas, belieka didinti grūdų masę ir pakovoti dėl kokybės:

UAB „Kustodija“ pardavimų vadovas Remigijus Peleckis

Dalintis:

Komentarai (0)



Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite