Ukioklubas Naujienos Augalininkystė Naujos idėjos - geriausia investicija į būsimą derlių

Visi straipsniai

Gairės

Vyriausybė, tiesioginės išmokos už pieną, žemės įstatymas, žemės mokestis Lietuvoje, AgroSmart, defekatas, miškų ūkis, kalakutienos kaina, fermos, žemės sklypų planai, Pietų Lietuva, svogūnų kainos, žuvų perdirbėjai, kredito unijos, mėgėjiškos žūklės taisyklės, aplinkos ministerija, jaunimas, sandėliai, aplinkosauga, Žemės ūkio ministerija, žemėlapiai, sodininkystės ūkiai, žemės ūkis Lenkijoje, duona, žemės nuomos mokesčiai.
daugiau

Naujos idėjos - geriausia investicija į būsimą derlių

Gairės: kviečiai, rapsai, derlius, augalininkystė, augalai, ūkininkai, derlingumas, fungicidai.
2012-03-06

Orų permainos šią žiemą padarė daug žalos žemdirbiams. Rudenį buvo prognozuojama švelni žiema, tačiau reali situacija gerokai skyrėsi nuo prognozių. Prognozuojami dideli įvairių augalų derliaus nuostoliai Italijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse. Dėl žieminių rapsų bei kviečių būklės labai sunerimę Ukrainos bei Rusijos pietų žemdirbiai.

Naujos idėjos - geriausia investicija į būsimą derlių
nuotr.

Neatsitiktinai kolegos Baltarusijoje pakvietė pasidalinti patirtimi apie šiuolaikinių augalininkystės technologijų diegimą nestandartinėmis sąlygomis. Baltarusijoje specialistai neplanuoja didelių žiemkenčių nuostolių, nes prieš didžiuosius šalčius laukai pasidengė storoka sniego danga. Tačiau neramina staiga nutirpęs sniegas. Daugelis džiaugiasi, kad iš po sniego pasirodė žaliuojantys laukai. Iš šaldiklio išimtos daržovės taip pat dar kurį laiką žaliuoja, o vėliau paruduoja. Dabar belieka laukti, kokie orai vyraus artimiausiu metu. Rudenį visiems priminėme, kad ruoštų augalus nepalankioms sąlygoms, nes tik pakankamai sausųjų medžiagų ir cukrų sukaupę augalai gali lengviau pernešti nepalankių veiksnių poveikį. Antai jei tinkamai paruoštų rapsų viršūninis pumpuras gali pakelti -15°C trumpalaikį šaltį (apie parą), tai po žiemos pavargę augalai tepakelia 7 - 10°C šaltį. Tinkamai neparuošti augalai dar jautresni, o kiek dar egzistuoja veiksnių, susijusių su augalų jautrumu. Tačiau reikia tikėtis, kad augalus apsaugos iškritęs sniegas. Yra ir tokia patirtis, kuomet šlapias sniegas pradeda šalti ir mechaniškai sužaloja augalus. Šiuo metu galime tik spėlioti, belieka laukti ir pagal situaciją priimti racionalius sprendimus.

Mus pakvietę Baltarusijos žemės ūkio specialistai norėjo plačiau sužinoti apie vieno efektyviausio laisvųjų L-α amino rūgščių preparato Terra Sorb Foliar naudojimo galimybes žiemos veiksnių pažeistų augalų gaivinimui. Kaimyninės šalies žemdirbiai jau ne kartą matė kai kuriuose mūsų šalies ūkiuose naudojamo preparato efektyvumą. Šį kartą jų tikslas buvo dar detaliau išanalizuoti naudojimo galimybes, nes Terra Sorb Foliar po 6 metų bandymų užregistruotas Baltarusijoje. Žemdirbiai bei žemės ūkį aptarnaujančių firmų specialistai buvo suformavę konkrečius klausimus. Atsakyti nebuvo sudėtinga, nes turime pakankamai sukaupę patirties naudojant šį unikalų preparatą. Kalbėdami tarsi pasigyrėme, kad Lietuvos žemdirbiai šiais metais pereina į sekantį laisvųjų amino rūgščių preparato naudojimo lygį. Praėjusiais metais bandymuose ir kai kuriuose pilotiniuose ūkiuose išbandytas naujos kartos preparatas TERRA SORB COMPLEX. Tai dar daugiau energijos augalams teikiantis preparatas. Ūkininkų nuomone, šis preparatas turėtų tapti augalų žalumo ir vešlumo simboliu.

Specialistus labai domino ir preparato Aventrol naudojimo patirtis. Kol Baltarusijoje vyko registravimo bandymai, mes jį sėkmingai naudojome. Šiais metais Aventrol Baltarusijoje užregistruotas, kaip lipnioji medžiaga pesticidų efektyvumui didinti. Analizuojant eilės metų tyrimų duomenis matyti, kad naudojant Aventrol kartu su insekticidais, pastarųjų efektyvumas didėja esminiai. Naudojant 0,2 l/ha Aventrol kartu su insekticidu žieminiuose rapsuose butonizacijos tarpsniu, kenkėjų skaičius sumažėjo 92,5 proc., o naudojant insekticidą be Aventrol – 70 proc. , lyginant su nepurkštais augalais. Vasariniuose rapsuose augalus apipurškus insekticidu sunaikinta vidutiniškai 59,6 proc. kenkėjų, o pridėjus Aventrol – 93,0 proc. Lipniosios medžiagos naudojimas turėjo įtakos žieminių rapsų sėklų derlingumui. Naudojant Aventrol sėklų derlingumas padidėjo 27,7 proc., o be lipniosios medžiagos – 19,6 proc. Vasariniuose rapsuose – 19,8 ir 13,3 proc. atitinkamai.

Praėjusiais metais Lietuvos ūkininkai pastebėjo, kad naudojant Aventrol, kaip lipnią medžiagą, padidėja fungicidų efektyvumas. Tokios pat tendencijos ir Baltarusijoje atliktų tyrimų ataskaitose. Panaudojus rapsų pasėliuose dviejų veiklių medžiagų – dimoksistrobino ir boskalido fungicidą, vidutinis žieminių rapsų derlingumas siekė 3,4 t/ha, gautas 24 proc. derliaus priedas, lyginant su nepurkštu. Pridėjus prie fungicidų 0,2 l/ha Aventrol derliaus priedas padidėjo iki 33,2 proc. Panašūs rezultatai gauti ir vasariniuose rapsuose. Naudojant tik fungicidą sėklų derlingumas siekė 3,2 t/ha, pridėjus Aventrol derlingumas padidėjo iki 3,49 t/ha. Maža investicija davė labai gerą rezultatą. Tyrėjai pastebėjo, kad panaudojus fungicidą kartu su Aventrol sklerotinijos pažeistų augalų rasta tik 3,9 proc., o nepurkštame pasėlyje – 17,8 proc. Efektyvumas prieš alternariją buvo dar didesnis, apipurkštuose fungicido ir lipniosios medžiagos deriniu pasėliuose rasta 6,6 proc. užsikrėtusių augalų, o kontroliniame pasėlyje – 28,8.

Po užsitęsusių diskusijų prieita nuomonės, kad siekiant maksimalaus efekto preparatus, didinančius augalų produktyvumą, reikia naudoti kompleksiškai. Pavienių elementų naudojimas gaisrų gesinimui neduos tokio didelio efekto. Tik profesionaliai parinktų preparatų sinergija, duos maksimalų ekonominį efektą.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite