Ukioklubas Naujienos Augalininkystė „Arvi cukrus“ atgaivino „Lauko dienos“ tradiciją

Visi straipsniai

Gairės

dirvos struktūra, siera, žemėlapiai, ūkinė veikla, posėdis, specialistai, sandėliavimas, Agroturgelis, Agrorodeo, silosas, daržininkystės ūkiai, Andriejus Stančikas, žuvų auginimas, daržininkystė, sklypai, miško kirtimas, šernas, vartotojai, kviečių supirkimo kainos, sviestas, šeimos ūkiai, MTZ, galvijų aukcionas, ekologinė sodininkystė ir daržininkystė, biokuras.
daugiau

„Arvi cukrus“ atgaivino „Lauko dienos“ tradiciją

Gairės: ūkininkai, technologijos, lauko diena, auginimas, cukriniai runkeliai, Arvi cukrus, kalkių purvas, Rumokų bandymo stotis.
2012-07-14

Seniausią cukraus fabriką Lietuvoje valdanti įmonė „Arvi cukrus“ atgaivino tradiciją rengti „Lauko dieną“ cukrinių runkelių augintojams. Į Rumokų kaime vykusią šventę susirinko daugiau nei šimtas ūkininkų iš Marijampolės apskrities. „Toks renginys kaip „Lauko diena“ yra reikalingas, tiek fabrikui santykių su augintojais palaikymui ir gerinimui, tiek patiems ūkininkams, kaip galimybė pasikeisti gerąja patirtimi, aptarti sėjos ir auginimo problemas, pabūti drauge ir šiek tiek atsipalaiduoti nuo ūkio darbų.“ – sakė „Arvi cukrus“ generalinis direktorius Andrius Leškevičius.

„Arvi cukrus“ atgaivino „Lauko dienos“ tradiciją

Cukrinių runkelių augintojai ieško naujų sprendimų

Arvi cukrus“ atstovas į šventę susirinkusiems ūkininkams pristatė jiems skirtą informacinį portalą cukriniai.lt. Augintojai galės naujame portale sekti cukrinių runkelių naujienas iš Europos Sąjungos ir turėti savo asmeninį dienyną, kuriame bus fiksuojama informacija apie jų atvežtus cukrinius runkelius į fabriką, galės vertinti savo rezultatus ir naudotis kitomis paslaugomis.

Renginyje informacinius pranešimus skaitė įmonių atstovai iš Lietuvos ir Vokietijos. Naujųjų technologijų cukrinių runkelių auginime pritaikymą pristatė „KWS“ pranešėjas Kastytis Patiejūnas, „Strube“-  Artūras Ražinskas ir Jacek Kubicki atstovai dalinosi informacija apie aktyvuotų sėklų panaudojimą ir naudą, „Lion seeds“ Valdas Taraškevičius specialistas skaitė pranešimą apie sėklas, įmonės „Arvi fertis“ technologinių procesų direktorius Virginijus Štreimikis pristatė gaminamų trąšų asortimentą ir jų poveikį cukriniams runkeliams.  

„Lauko dienoje“ augintojams buvo primintas kalkių purvas (defekatas), kuris susidaro cukraus gamybos iš cukrinių runkelių metu, valant cukrinių runkelių syvus gesintomis kalkėmis. Defekatas reguliuoja dirvos pH vertę ir gerina jos struktūrą. „Tam, kad efektyviau dirbtų ir fabrikas, ir ūkininkai išnaudotų turimas, pigias kokybiškas žaliavas, kurios leistų uždirbti papildomas pajamas ir taip mažinti žaliavos savikainą kvietėme visus ūkininkus atkreipti dėmesį į dirvų būklę ir jos gerinimo galimybes,“ – apie renginio praktinę naudą ūkininkams kalbėjo A. Leškevičius. Panaudojus kalkių purvą cukrinių runkelių derlius padidėja iki 9 %, o cukringumas iki 0,5 %. Po cukrinių runkelių (kuriems buvo panaudotas defekatas) augančių javų derlius vidutiniškai padidėja 5-10 %.

Šventėje netrūko šurmulio

Sužaidus intelektualųjį žaidimą apie „Arvi cukraus“ fabriką ir cukrinių runkelių auginimo specifiką, dalyviai išvyko į cukrinių runkelių laukus, kur Rumokų bandymų stoties agronomės pasakojo apie cukrinių runkelių bandymų rezultatus bei defekato įtaką derliui.

Linksmybės prasidėjo, kai „Lauko dienos“ dalyviai įsitraukė į karučio vežimo per kliūčių ruožą, 25 litrų melasos bakelio nešimo ir futbolo varžybas. Melasos nešimo ir futbolo rungtyse dalyvavo ir „Arvi cukrus“ generalinis direktorius A. Leškevičius. Dalyvių dėmesio sulaukė smagios derybos tarp A. Leškevičiaus bandančio parduoti defekatą ir Žemės Ūkio Kooperatyvo „Suvalkijos Cukriniai Runkeliai“ vadovo Mangirdo Krunkaičio pripažinusio produkto naudą.

„Šiais metais surengta „Lauko diena“ buvo vertinga ir man, kaip naujam „Arvi cukrus“ direktoriui. Galėjau artimiau pabendrauti su augintojais, išgirsti jų lūkesčius, norus ir bėdas susijusias su cukrinių runkelių auginimu ir supirkimu.“ – šventės naudą apibendrino A. Leškevičius.

„Per vieną dieną neįmanoma sužinoti visų cukrinių runkelių augintojams aktualių naujienų, tačiau renginys yra tikrai būtinas ir vertinu labai teigiamai. Cukraus fabriko vadovas A. Leškevičius puikus derybininkas, rūpinasi ūkininkų situacija, o ši šventė rodo, kad imasi rimtų darbų skatinti abipusį bendradarbiavimą“ -  sakė Žemės Ūkio Kooperatyvo „Suvalkijos Cukriniai Runkeliai“ vadovas M. Krunkaitis.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Enternet - SEO paslaugos.

Taip pat skaitykite