Ukioklubas Naujienos Žuvininkystė Karpius pakeis kitos žuvys?

Visi straipsniai

Gairės

dirvos mėginiai, biofiltrai, išskirtinės kokybės produktai, žemės mokesčio įstatymo pakeitimai, grūdų supirkėjai, jaunųjų ūkininkų mokymai, verslo liudijimai 2012, galvijų registravimas, naminiai gaminiai, javai, garantijų fondas, bauda, žuvų perdirbėjai, žymėtas dyzelinas, aviečių kaina, Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymas, burokėlių kainos, kuraokos, amoniako vanduo, paršelių kainos, arkliena, kalkių purvas, biodegalų gamyba, augintojai, pyragas.
daugiau

Karpius pakeis kitos žuvys?

Gairės: ūkininkai, žuvininkystė, karpiai, žuvys, ekologinės žuvys.
2012-04-10

Žuvų augintojų teigimu, prieš Velykas žuvies parduodama dvigubai daugiau nei įprastai. Žuvis auginančios bendrovės ir ūkininkai ketina plėsti asortimentą.

Karpius pakeis kitos žuvys?
nuotr.

Tad iki šiol dažniausiai ant prekystalių matomus karpius turėtų pakeisti kitos vertingos žuvys, praneša LTV naujienų tarnyba.

Prasideda pavasariniai darbai Šalčininkų žuvininkystės ūkyje, kur didžioji dalis karpių, kitų žuvų auginamos ekologiškai. Vienuose tvenkiniuose peržiemoję karpių ir plačiakakčių metinukai apžiūrimi, ar neserga, išrūšiuojami ir vežami į kitus telkinius, kur augs iki vėlyvo rudens.

Kol karpiai pasiekia prekinį – kilogramo – svorį, juos tenka auginti trejus metus.

Brangiausiai kainuoja pašarai, nepigiai atsieina elektra vandens siurblinėms. Be to, reikia ekologiškų pašarų, kurių ūkis nemažai užsiaugina pats.

„Tvenkinio hektare ekologiškų žuvų turi būti laikoma mažiau nei   kitų. O nuo ligų negalime naudoti tam tikrų vaistų, reikia daugiau rankų darbo. Nuo ekologiškų pašarų nėra tokio gero prieaugio kaip   nuo koncentratų“, – teigė Šalčininkų žuvininkystės ūkio direktoriaus pavaduotojas Valentinas Bernikovas.

Dabar tvenkinių žuvis augina 19 bendrovių ir per šimtą ūkininkų. Kasmet vartotojams patiekiama 4 tūkstančiai tonų žuvies, iš jų daugiau nei pusė tenka vietos rinkai.

„Į Latviją, Lenkiją, Vokietiją ir kitur siunčiame parduoti. Užsieniui parduoti naudinga, nes atvažiuoja automobiliai, kur iš karto galime pakrauti apie 12 tonų žuvies, ir sumažėja kaštai žuvies išlaikymui“, – kalbėjo Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos pirmininkas Algimantas Gylys.

Anot augintojų, prieš Velykas karpių ir kitos žuvies parduodama dvigubai daugiau nei įprastai. Apskritai esą realizacija padidėtų žuvį perdirbus.

„Sakykime, per naktį išpjaustome, o ryte pirkėjas parduotuvėje gauna žuvies filė. Gal vartotojui nereikia visos žuvies, o tik pusės filė ar dar mažiau. Manau, kad taip padidėtų realizacija“, – sakė A. Gylys.

Pasak asociacijos vadovo, per kelerius artimiausius metus bendrovės sieks ne tik daugiau žuvų išauginti, bet ir plėsti jų asortimentą.

Pavyzdžiui, lenkai suvalgo maždaug vienodai karpių ir upėtakių. O pas mus 95 proc. parduodamos žuvies – karpiai. Esą Lietuvoje auginant daugiau upėtakių, jie atpigtų, tuomet ir daugiau jų pirktų.

 

www.lrt.lt

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Parama Lietuvos žvejams neturėtų mažėti

Parama Lietuvos žvejams neturėtų mažėti

2013-07-16
Europos Sąjungos valstybės sutarė, kaip nuo kitų metų skirstysis paramą žuvininkystės...

Draudimas žvejoti lydekas iki balandžio 30 d.

Draudimas žvejoti lydekas iki balandžio 30 d.

2013-04-16
Kadangi pavasaris šiemet gerokai vėluoja, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dar...

Suformuotas bendrasis požiūris dėl bendrosios žuvininkystės politikos reformos

2013-02-26
Vasario 26 d. Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės taryba Briuselyje buvo...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite