Ukioklubas Naujienos Vietos veiklos grupės Lietuvos kaimo tinklo narius kviečiame prie Raudonės pilies

Visi straipsniai

Gairės

BŽŪP 2014–2020, paskolos žemės ūkiui, bendradarbiavimas, parama mikroįmonėms kaime, rapsų aliejus, pieno gamintojai, miškininkystė, gydytojai, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, išmokos už mėsinius galvijus 2011, Vokietija, verslumo skatinimas, žieminiai pasėliai, augalų veislės, Case IH, Amazone, žaliosios išmokos, socialinė atskirtis, nendrės, melioracijos grioviai, pilkasis puvinys, kompensacija, karščiai, kalkių purvas, Massey Fergusom.
daugiau

Lietuvos kaimo tinklo narius kviečiame prie Raudonės pilies

Gairės: VVG, LEADER, vietos veiklos grupės.
2013-05-10

Atbundantis pavasaris jau antrą kartą kviečia susitikti prie istorinės Raudonės pilies (Jurbarko r.), kur gegužės 25 d. (šeštadienį) atgis II-oji tarptautinė vietos veiklos grupių mugė tema ,,Iš kartos į kartą, išsaugant regiono savitumą“.

Lietuvos kaimo tinklo narius kviečiame prie Raudonės pilies

Lietuva turi labai svarbų išskirtinumą – tai 5 etnokultūriniai regionai – Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija ir Mažoji Lietuva. Būtent šie regionai ir juos garsinantys Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos dalyviai bus pristatomi šių metų mugėje. Regionai susiformavo prieš daugelį šimtmečių. Didžiąja dalimi tai lėmė skirtingi šalies vietovių gamtos ir kultūros ištekliai. Jų atsiradimą lėmė ten gyvenę ir kūrę žmonės, kurie tradicijas perdavė iš kartos į kartą ir kurios gyvos dar šiandien. Papročiai ir tradicijos jungė senelius ir vaikaičius, tėvus ir vaikus, brolius ir seseris, perdavė vyresniųjų patirtį jaunesniems, todėl šių metų mugės tema – ,,Iš kartos į kartą, išsaugant regiono savitumą“. Mes  didžiuojamės savo praeitimi ir puoselėjame savo senąsias tradicijas.

Mugės išvakarėse, gegužės 24 d., vyks Europos Sąjungos šalių narių vietos veiklos grupių ir nacionalinių kaimo tinklų atstovų konferencija, skirta pasidalyti gerąja patirtimi ir užmegzti partnerystės ryšius. Antroji programos dalis bus skirta gerosios patirties sklaidai ir projektų lankymui, kurių metu supažindinsime su sėkmingai įgyvendintais nacionaliniais projektais.

Tarptautinė VVG mugė, gegužės 25 d.  įvyks prie XVI a. pab. ypač garsios Raudonės pilies. Tai senųjų miestelių prie Nemuno upės, pilių ir dvarų ansamblių, vaizdingų kraštovaizdžių vietovė. Pilį, prie vandens prekybinio kelio, ant didžiausios Lietuvos upės Nemuno kranto, pasistatė turtingas pirklys Krišpinas Kiršenšteinas, atvykęs iš Prūsijos.

Mugės organizavimo tikslas – stiprinti ir plėtoti tarptautinius bendradarbiavimo ryšius, sudaryti galimybes keistis gerąją patirtimi, pristatyti vietos veiklos grupių įgyvendinamus vietos projektus, aptarti jau vykdomų ar būsimų projektų idėjas. Svarbiausia šių metų vietos veiklos grupių užduotis– atskleisti regionų unikalumą per amatų demonstravimo, kultūrinę programą, tradicinių patiekalų gamybą ir tradicinius amatus. Praeitų metų organizuotos mugės patirtis rodo, kad mes turime ką parodyti ir tuo labai didžiuojamės. Lietuvos VVG buvo puikiai įvertintos iš kitų šalių atvykusių užsienio VVG net iš 13 šalių, Portugalijos, Kipro, Italijos, Bulgarijos, Latvijos, Lenkijos, Velso, Suomijos ir kt.

Mugės organizatoriai – Žemės ūkio ministerijos Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas kartu su Lietuvos kaimo tinklo nariu VŠĮ Lietuvos ,,Panemunių žiedai“. Todėl mugę kviečiami aplankyti visi Lietuvos kaimo tinklo nariai, kurie kelionės išlaidas į mugę galės kompensuoti pasinaudojant Lietuvos kaimo tinklo veiksmų programos septintąja kryptimi.

Nacionalinis kaimo tinklas, apimdamas visas Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos kryptis, siekia užtikrinti efektyvų programos bei joje iškeltų tikslų įgyvendinimą. Lietuvos kaimo tinklo misija – sukurti nacionalinį ir tarptautinį forumą, kuris užtikrintų plačią informacijos, gerosios patirties apie Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos įgyvendinimą ir kaimo plėtrą sklaidą bei keitimosi ja galimybes. Keitimasis informacija ir gerąja patirtimi bei aktyvus bendradarbiavimas yra užtikrinamas vietiniu, regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.

Mugės metu VVG atstovai turės galimybę pasikeisti informacija apie Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos laikotarpio pasiekimus įgyvendinant LEADER metodą, ypatingą dėmesį skiriant patirties ir gerosios praktikos pavyzdžių keitimuisi.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

II-osios Tarptautinės vietos veiklos grupių mugės ,,IŠ KARTOS Į KARTĄ, IŠSAUGANT REGIONO SAVITUMĄ“ lankytojų lietus neišgąsdino

II-osios Tarptautinės vietos veiklos grupių mugės ,,IŠ KARTOS Į KARTĄ, IŠSAUGANT REGIONO SAVITUMĄ“ lankytojų lietus neišgąsdino

2013-05-30
Kyla daug diskusijų dėl to, kokia bus ateities karta, ar ji vis dar žinos tikruosius...

Apklausos LEADER metodo įgyvendinimo 2014–2020 m. galimybių rezultatai

Apklausos LEADER metodo įgyvendinimo 2014–2020 m. galimybių rezultatai

2013-02-20
Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centras atliko vietos veiklos grupių...

Didins vietos veiklos grupių atsakomybę

2012-11-08
Š. m. spalio 31 d. Kaune vyko LEADER metodo įgyvendinimo koordinavimo grupės posėdis....

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite