Ukioklubas Naujienos Sodininkystė Sodininkai: iki vaismedžių sodinimo sezono pabaigos liko 2 savaitės

Visi straipsniai

Gairės

nepalankios ūkininkauti vietovės, ES biudžetas, žemės ūkio darbų sauga, ūkio ir verslo plėtra, arkliai, jutiklis, žemės sklypo pardavimas, sukčiavimas, pardavimas, rapsų aliejus, silosas, kooperacija, Rusijas, tradiciniai amatų centrai, dirvos dirbimas, GMO, KPP 2007-2013, kamuolinis žaibas, meteorologų prognozės, grūdų kokybės parametrai, žemės ūkio naudmenos, higiena, bauda, vilna, alternatyvūs verslai.
daugiau

Sodininkai: iki vaismedžių sodinimo sezono pabaigos liko 2 savaitės

Gairės: sodinukai.
2013-10-11

Įsibėgėjus rudeniui Lietuvoje rengiamos didžiausios sodininkų mugės. Jų dalyviai įspėja, kad įsigytus vaismedžius ir vaiskrūmius reikėtų pasodinti spalio mėnesį, dar likus kelioms savaitėms iki didesnių šalčių. Sodininkai šiuo sezonu dažniausiai sodina obelis, slyvas ir uogakrūmius.

Sodininkai: iki vaismedžių sodinimo sezono pabaigos liko 2 savaitės

Rudenį daugeliui sodininkų praverčia ir patarimai, kaip atskirti geriausius sodinukus. „Yra trys taisyklės, jas žinodami išsirinksite sveikus sodinukus. Pirmiausia reikia apžiūrėti šaknis: jos turi būti gerai susiformavusios ir proporcingai išsivysčiusios, su daug aktyvių šaknelių ir nesudžiūvusios. Antras svarbus kriterijus – medelis neturi turėti jokių išorinių pažeidimų, žievės spalvos pakitimų ar įtrūkimų. Trečioji taisyklė – turite matyti vieną ryškią viršūnę ir proporcingai išsidėsčiusias ne mažiau kaip tris šakas, išaugusias ne žemiau kaip 70 centimetrų nuo dirvos paviršiaus“, – sakė Darius Kviklys, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Sodininkystės technologijų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas.

Pasak jo, rudenį sodininkai išaugina didesnį sodinukų skaičių, todėl šį sezoną ieškantys naujų vaismedžių gali rinktis iš plataus asortimento. Nukritus lapams mokslininkas pataria sodinti šalčiui atsparias obelis ir slyvas, taip pat uogakrūmius, o pavasarį – trešnes, kriaušes ir vyšnias. „Vaismedžių šaknys gali išgyventi iki -10 Celsijaus laipsnių šaltį, tačiau juos būtina tinkamai parengti žiemai: sodinukus gulsčiai prikasti, o atėjus šalčiams, dengti eglišakiais ar užkasti durpėmis“, – patarė D. Kviklys. Jis taip pat rekomenduoja vengti ne vazonuose išaugintų sodinukų su lapais, toks iškastas sodinukas per dieną gali netekti daug vandens ir nebeprigyti.

Populiariausia Lietuvos versliniuose ir mėgėjų soduose auginama rudeninė obuolių rūšis yra „Auksis“. Ši veislė buvo išvesta 1951 metais Vytėnų bandymo stotyje (dabar – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės institutas), o 1987 m. išplito po visą šalį. „Auksio“ obuoliai yra vienodo didumo, stambūs, rūgščiai saldaus skonio, skinami rugsėjo pirmoje pusėje, išsilaiko švieži iki Naujųjų metų, o sandėliuojami šiuolaikinėse saugyklose – iki ankstyvo pavasario.

Sužinoti daugiau apie sodinukų priežiūrą ar įsigyti reikalingų vaismedžių, dekoratyvinių augalų, sodo reikmenų ir kitų prekių šalies gyventojai galės spalio 12-13 dienomis „Senukų“ sodininkų mugėse. Kaip ir kasmet, didžiausia mugė rengiama šalia prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ Kaune. Joje savo produkciją pristatys apie 200 prekybininkų iš visos Lietuvos.

Šį savaitgalį mugės vyks keturiuose miestuose: Kaune (šalia prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“), Klaipėdoje (šalia prekybos centro „Banginis“), Ukmergėje ir Alytuje (šalia prekybos centrų „Senukai“). Mugių darbo laikas – šeštadienį nuo 8 iki 17 ir sekmadienį nuo 8 iki 16 valandos.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite