Ukioklubas Naujienos Sodininkystė Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

Visi straipsniai

Gairės

augalai, ekologinio ūkininkavimo taisyklės, telyčios, biodegalų gamyba, Velykos, LŽŪU, ūkių ir verslo plėtra, Vereinigte Hagel, ES gyvūnų gerovės strategija, amatininkų bendradarbiavimas, paramos priemonė, seminarai perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos, šeimos ūkis, ekologinis ūkininkavimas, Kaziukas, Kinijos žemės ūkis, parama kooperatyvams, sutartiniai gyvuliai, melioracija, grybavimas, kompleksinė parama, žemės ūkio produkcija, vaiskrūmiai, vaismedžiai, šienavimas.
daugiau

Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

Gairės: sodininkystė, jaunieji ūkininkai.
Gegužės 30, 07:16

Sudominti vaikus sodininkyste yra nelengva užduotis. Tačiau „Žalios stotelės“ iniciatoriai pasirengę šiam iššūkiui. Mažųjų sodinininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.

Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

Vaikams patinka tai, kas auga greičiausiai

Danielė Šležienė, „Eko kartos“ atstovė pripažino, kad vaikai dažniausiai nemėgsta daržovių, tačiau jeigu nuo vaikystės tai tampa natūralia gyvenimo dalimi, jie nebegali įsivaizduoti savo mitybos be salotų ir kitų daržo gėrybių.

Ekologiškos gyvensenos populiarintoja „Eko karta“ yra atsakingo gyvenimo būdo ugdymo projektas, kuris yra gimęs ir įgyvendinamas jaunimo iniciatyvinės grupės bei savanorių. Kadangi tai jau ne pirmas toks projektas, Danielė, kuri yra viena iš „Žaliojo pavasario maršruto“ vadovių, gali lengvai išskirti, kokios daržovės auga greičiausiai ir įdomiausios mažiesiems sodininkams.

„Pirmą vietą neabejotinai užima ridikėliai – juos galima valgyti jau po 1-1,5 mėnesio. Antrą vietą užima žirniai, kurių derlių galima skinti jau po 3 mėnesių. Vaikų simpatijų sulaukia ir pupelės, iš kurių galima statyti namelius, ir saulėgrąžos, kurias ne tik valgo, bet jomis ir dekoruoja paveiksliukus, namų aksesuarus. Be to, daugumai įdomus ir moliūgo auginimas, kurį galima žaismingai išskaptuoti ir mėgautis ne vienu gardžiu receptu“, – pasakoja augalininkystės specialistė.

Sodininkyste galima sudominti kiekvieną

Jau minėto „Žaliojo pavasario maršruto“ metu bus lankomos globos įstaigos. Jų metu yra organizuojamos dirbtuvėlės vaikams. Jie susipažįsta su skirtingomis daržovėmis, išmoksta ne tik auginti, bet ir kitaip panaudoti įvairius augalus – auginti, valgyti, kurti. Iš viso įvyks 10 kelionių, į kurias, kartu su organizatoriais, gali vykti bet kurie norintys.

Be to, organizatoriai kviečia visus vaikus dalyvauti konkurse „Sodo dėlionė“, kuris populiarina kvadratinio metro judėjimą. Jis yra populiarus visame pasaulyje dėl to, kad yra lengvai įgyvendinamas – tereikia turėti žalią lopinėlį ir fantazijos. Pagal šį principą vaikai mokyklų, darželių, globos namų teritorijose kurs savo teminius sodelius. Iš viso bus sukurti 34-i sodeliai.

Prie projekto aktyviai prisidedanti UAB agrofirmos „Sėklos.lt“ marketingo vadovė Ramunė Monkevičienė džiaugiasi, kad Lietuvoje vyksta tokie projektai: „Mes džiaugiamės, kad yra organizuojamos tokios akcijos, nes kuo anksčiau žmogus susipažįsta su gamta, tuo labiau jis ją myli. Juk gamta, sodas yra visų namai, o kokie jie bus, priklauso nuo to, kaip puoselėsime.“

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite