Ukioklubas Naujienos Sodininkystė Derliaus šventė 2013

Visi straipsniai

Gairės

žemės sklypo pardavimas, žemės ūkio naudmenos, dirvos dirbimas, arkliai, meteorologų prognozės, rapsų aliejus, GMO, alternatyvūs verslai, kamuolinis žaibas, ūkio ir verslo plėtra, sukčiavimas, Rusijas, nepalankios ūkininkauti vietovės, žemės ūkio darbų sauga, vilna, tradiciniai amatų centrai, ES biudžetas, pardavimas, grūdų kokybės parametrai, jutiklis, higiena, kooperacija, bauda, silosas, KPP 2007-2013.
daugiau

Derliaus šventė 2013

Gairės: derlius, ūkininkai, ŽŪR.
2013-09-19

2013 m. rugsėjo 27-29 d. Žemės ūkio rūmai drauge su partneriais – Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga - organizuoja Derliaus šventę ir mugę Kaune, Laisvės alėjoje. Ši kasmetinė šventė, organizuojama nuo 2001 m., jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Jos metu puoselėjamos senosios lietuviškos tradicijos, papročiai, pristatomas ir saugomas Lietuvos kaimo paveldas. Taip pat šventė yra skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus.

Derliaus šventė 2013

Lietuvių liaudies patarlė byloja „Mokėk darbus dirbti, bet mokėk ir švęsti”. Taigi, ateina diena kuomet už ištisus metus trunkantį sunkų triūsą dėkojame motulei žemei ir ją dirbantiems žmonėms - žemdirbiams. Šią dieną su didžia pagarba nusilenkiame jiems ir jų darbui, tuo išreikšdami gilų ir nuoširdų dėkingumą.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet ūkininkai, amatininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, tautodailininkai, mobilieji ūkininkų turgeliai pasirengę nudžiuginti miestelėnus savo pasiekimais. Rudens šventė šurmuliuos pačioje Kauno miesto širdyje – Laisvės alėjoje.

Scenoje prie Kauno miesto savivaldybės – sveikinimai žemdirbiams, muzika, žaidimai, jaunimo pasirodymai ir kitos linksmybės. Laisvės alėjoje – Lietuvos skirtingų rajonų savivaldybių kiemeliai...

Šių metų šventė, sutampanti su Lietuvos pirmininkavimu ES Taryboje, sulauks ir tarptautinio susidomėjimo – į šventę atvyks užsienio šalių ambasadoriai, ES institucijų atstovai. Garbūs užsienio svečiai turės puikią progą susipažinti su Žemės ūkio rūmų nariais bei gražiausiomis Lietuvos kaimo tradicijomis.

Būtina aplankyti

LR žemės ūkio rūmų narių mugę, kur organizacijų nariai ne tik prekiaus užauginta ir pagaminta produkcija, dalinsis patirtimi tarpusavyje, bendraus su šventės svečiais, bet ir demonstruos lietuvių liaudies tradicinius amatus, užims mažuosius šventės dalyvius – vaikus... Ir kokia gi šventė be vaišių. Žemės ūkio rūmų narių mugėje pirmąją šventės dieną svečių lauks žemaitiškas kastinys su karštomis bulvėmis. Užsukite, tikrai nepasigailėsite.

Lietuvos rajonų kiemelius, kurie įsikūrę Laisvės alėjoje, nuo Centrinio pašto iki Maironio gatvės pristatys savo rajono derlių, tradicijas, kultūrą ir kt. Neišvykstant iš Kauno galėsite susipažinti su atskirų rajonų amatininkais, prekybininkais, šokių ir muzikos kolektyvais, jaunimu, skirtingomis Lietuvos regionų tradicijomis, senaisiais amatais, liaudies dainomis ir šokiais.

Rudens gėrybių kilimų parodą, kuri puikuosis pačioj gražiausioj miesto erdvėj – Muzikinio teatro sodely. Bus tęsiama pernai pradėta tradicija – žemdirbiškų specialybių mokyklų moksleiviai džiugins miestelėnų ir svečių akį savo išmone ir išradingumu. Taip pat šventėje savo pirmąjį derlių pristatys jaunųjų ūkininkų ratelių nariai.

Šventės programa

Rugsėjo 27 d. (penktadienis)

 

Rugsėjo 28 – 29 d. (šeštadienis ir sekmadienis)

11:00 val. – Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia.

11:00 val. – Šv. Mišios už žemdirbius Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14 A).

11:40 val. – Eisena Laisvės alėja drauge su Karinių oro pajėgų orkestru.

12:00 val. – Šventės atidarymas lauko scenoje prie Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96).

13:30 val. – Mugės apžiūra.

13:30 – 18:00 val. – Lietuvos rajonų savivaldybių muzikos ir šokių ansamblių pasirodymai lauko scenoje.

16:00 val. – Mugės dalyvių apdovanojimai lauko scenoje.

18:00 val. – Mugės pabaiga.

 

10:00 val. – Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia. Čia šurmuliuos ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai, bus galima nusipirkti natūralių kaimiškų produktų, savo akimis pamatyti, kaip atrodo senieji lietuviški amatai – kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos...

10:00 val. – 18:00 val. – Koncertinė programa lauko scenoje – dalyvauja Lietuvos savivaldybių ansambliai, jaunimo kolektyvai. Prie scenos – įvairūs žaidimai, konkursai ir atrakcijos mažiesiems mugės lankytojams, liaudies amatų demonstravimas ir pamokėlės.

18:00 val. – Mugės pabaiga.

 

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite