Ukioklubas Naujienos Pasaulio žemės ūkis Berlyno Žaliojoje savaitėje dar karta išreikšta Baltijos valstybių pozicija

Visi straipsniai

Gairės

parama melioracija, žemės konsolidacijos projektai, Vilnius, projekto įgyvendinimo ataskaita, žemės ūkio produktų eksportas, morkos, verslo pradžia, papildomos nacionalinės išmokos, buhalterinė apskaita, agronomai, žemės kaina, danai, sodo priežiūra, žalinimas, Amalgerol, paršavedžių laikymo reikalavimai, kuras, kaimo spindulys, KET reikalavimai žemės ūkio technikai, Kaunas, žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos, biologiniai preparatai, pienininkystė, ekologinis tinklas, melioracijų sistemų techninė būklė.
daugiau

Berlyno Žaliojoje savaitėje dar karta išreikšta Baltijos valstybių pozicija

2012-01-23

Sausio 19 d. Berlyne buvo atidaryta tarptautinė žemės ūkio, maisto pramonės ir sodininkystės paroda “Žalioji savaitė 2012”. Parodos atidaryme dalyvavo Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos atstovai. Svarbiausias Lietuvos delegacijos tikslas šioje parodoje buvo dar kartą išsakyti savo nuomonę dėl planuojamo 2014-2020 m. Europos Sąjungos finansinio planavimo laikotarpio ir Bendrosios žemės ūkio politikos reformos.

Berlyno Žaliojoje savaitėje dar karta išreikšta Baltijos valstybių pozicija
nuotr.

Parodos metu pasirašyta Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrų ir nevyriausybinių žemės ūkio sektoriaus organizacijų deklaracija dėl teisingos Bendrosios žemės ūkio politikos visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Deklaracijoje akcentuojama, kad visų trijų Baltijos valstybių ūkininkai jau nuo mūsų įstojimo į ES lyginant kitoms valstybėms narėms gauna žemiausio lygio tiesioginę paramą ES. Tai apriboja Baltijos šalių ūkininkus naudotis vienodomis galimybėmis Europos bendrijos rinkoje. Baltijos šalių ministrai ir nevyriausybinės organizacijos reikalauja kad jau nuo pirmos kito daugiamečio finansavimo laikotarpio dienos būtų ne tik toliau gerinamas žemės ūkio orientavimas į rinką, bet taip pat užtikrintos tikrai teisingos ir sąžiningos konkurencijos sąlygos visoje Bendrijos rinkoje ir taip sudarytos sąlygos ES ūkininkams geriau reaguoti į rinkos signalus. Tolygus tiesioginių išmokų paskirstymas tarp valstybių narių turi būti užtikrintas taip, kad būtų išvengta didžiausių skirtumų tarp aukščiausio ir žemiausio išmokų lygių, nes nebuvo įmanoma priimti politinio sprendimo dėl bendrų ekonominių (pajamų užtikrinimo funkcija) ir aplinkosauginių (viešųjų gėrybių teikimo užtikrinimas) kriterijų, kurie apibūdintų esamą situaciją.

Baltijos šalių delegacija parodos metu taip pat susitiko su Copa organizacijos prezidentu G.Sonnleitner. “Šis susitikimas buvo ypač naudingas” – komentavo ŽŪR vicepirmininkas Bronius Markauskas – “Mums pavyko įtikinti prezidentą atkreipti dėmesį į Baltijos šalių žemdirbių situaciją. Vieną Copa-Cogeca organizacijos poziciją jau atmetėme dėl to, kad joje nebuvo atsižvelgta į mūsų problemas. Tikimės, kad kitame Copa-Cogeca prezidiumo posėdyje bus patiektas Baltijos šalims palankesnis reakcijos tekstas”.

Viena pagrindinių šių metų “Žaliosios savaitės” temų buvo vis didėjančios pasaulio populiacijos aprūpinimas maistu. Didėjant pasaulio gyventojų skaičiui būtina didinti ir žemės ūkio produkcijos gamybos apimtis. Šiais klausimais parodoje diskutavo Vokietijos, Kenijos, žemės ūkio produktyvumo lydere neseniai tapusios Brazilijos žemės ūkio ministrai. Lietuvos stende apsilankė Olandijos žemės ūkio ministras, kuris su Lietuvos delegacija diskutavo dėl numatomo “žalinimo” – Bendrosios žemės ūkio politikos sudedamosios dalies. Taip pat Lietuvos delegacija susitiko su ūkininkais, žemės ūkio specialistais.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Baltarusijoje oficialiai patvirtintas antras afrikinio kiaulių maro protrūkis

Baltarusijoje oficialiai patvirtintas antras afrikinio kiaulių maro protrūkis

2013-07-05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien Baltarusijoje,...

Europos pieno gamintojai susirūpinę dėl savo ateities

Europos pieno gamintojai susirūpinę dėl savo ateities

2013-06-07
Pieno sektorius – labai svarbus visai Europai. Jis apima ir stambius ūkius, ir...

Naujųjų ES narių žemdirbių organizacijos seka LR ŽŪR pavyzdžiu dėl žemės pardavimo užsieniečiams

Naujųjų ES narių žemdirbių organizacijos seka LR ŽŪR pavyzdžiu dėl žemės pardavimo užsieniečiams

2013-04-18
LR žemės ūkio rūmų pasiūlymas atidėti žemės pardavimą užsieniečiams iki kol tiesioginės...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite