Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui Lėšų perskirstymas tarp I-ojo ir II-ojo BŽŪP ramsčių – sudėtinga problema

Visi straipsniai

Gairės

melžimo robotas, savaeigės žoliapjovės, kaimas, žemės apmokestinimas, nevyriausybinės organizacijos, savaeigis purkštuvas, rekomendacijos, mėsinės avys, medžiotojų teisės, žemės ūkio produkcija, rapsų pasėliai, žuvų perdirbėjai, Sprendimų ratas, laukinių gyvūnų laikymas, žemdirbių problemos, kooperacija, biomasė, kreditai, biodegalų gamyba, sėkla, šiferio stogų šalinimo programa, žemės ūkio politika, bauda, ekologiįki ūkiai, medžioklė.
daugiau

Lėšų perskirstymas tarp I-ojo ir II-ojo BŽŪP ramsčių – sudėtinga problema

Gairės: tiesioginės išmokos, kaimo plėtra, BŽŪP, sofos ūkininkai.
2013-05-29

2013 m. gegužės 28 d. Žemės ūkio rūmuose susirinkę žemdirbiškų organizacijų atstovai svarstė lėšų perskirstymą tarp Bendrosios žemės ūkio politikos I-ojo ir II-ojo ramsčių.

Lėšų perskirstymas tarp I-ojo ir II-ojo BŽŪP ramsčių – sudėtinga problema

Pagal Europos Komisijos parengtą „Pereinamųjų nuostatų“ reglamento projektą 2014 metams bus suteikiama galimybė perskirstyti lėšas tarp BŽŪP I ir II ramsčių. Numatyta galimybė iki 15 proc. lėšų perkelti iš tiesioginių išmokų finansinio voko į kaimo plėtros voką, iki 25 proc. - iš kaimo plėtros finansinio voko į tiesioginių išmokų voką. Šis sprendimas galiotų visai naujai perspektyvai ir tik 2017 m. būtų galima peržiūrėti lėšų perskirstymą tarp I ir II BŽŪP ramsčių. Kiekvieniems metams galėtų būti numatytas skirtingas perskirstomų lėšų procentas.

Į pasitarimą susirinkę žemdirbių atstovai ilgai diskutavo apie įvairių perskirstymo variantų pranašumus ir trūkumus, galimas perskirstymo pasekmes. Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė ir Išmokų už plotus skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Karbauskas pristatė kelis perskirstymo variantus, ir lėšas, kurios pagal juos būtų skiriamos įvairioms kaimo plėtros programoms. Žemdirbių atstovai visgi pasigedo gilesnės šio klausimo analizės – kokios prognozuojamos vieno ar kito perskirstymo varianto pasekmės, kaip reikėtų apsisaugoti, kad lėšos nebūtų panaudotos neefektyviai.

Didelė dalis dalyvavusių pasitarime teigė, jog reikia labiau atkreipti dėmesį į programas, kurios atneštų daugiau naudos ilgalaikėje perspektyvoje – t.y. daugiau lėšų skirti investicijoms į gamybos skatinimą ir infrastruktūros kūrimą. “Tiesioginės išmokos, žinoma, reikalingos, jos padeda mūsų ūkininkams išsilaikyti konkurencinėje kovoje ir yra garantuotos tarsi žvirblis saujoje. Tačiau šios lėšos dažnai yra tiesiog “pravalgomos” ir neatneša tiek daug naudos ilgalaikėje perspektyvoje, kaip investicijos” – kalbėjo susirinkę žemdirbių atstovai.

ŽŪR pirmininkas paragino susirinkusius aptarti lėšų perskirstymo problemą su asociacijų nariais. “Šis klausimas kitą savaitę bus nagrinėjamas ŽŪR prezidiume. Ko gero, visi sutinkame, jog paramą turi gauti tik aktyvūs žemdirbiai, o ne vadinamieji “sofos ūkininkai”, todėl turime nuspręsti, kaip bus paskirstytos lėšos ir tarp I-ojo ir II-ojo ramsčių, ir tarp įvairių programų II-ojo ramsčio viduje” – kalbėjo ŽŪR primininkas.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Pradedamas paraiškų priėmimas ne žemės ūkio veiklai plėtoti

Pradedamas paraiškų priėmimas ne žemės ūkio veiklai plėtoti

Gegužės 5, 15:00
Šiandien pradedamas paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos...

Pieno gamintojams – papildoma 40 mln. litų parama

Pieno gamintojams – papildoma 40 mln. litų parama

Balandžio 29, 12:00
Pieno gamintojams, kurie 2013–2014 kvotos metais pardavė pieną perdirbti arba...

Tiesioginės išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, ėriavedes ir parama už parduotą pieną

Tiesioginės išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, ėriavedes ir parama už parduotą pieną

Balandžio 10, 17:00
Žemės ūkio valdos valdytojai šiemet, teikdami paraišką skirti tiesiogines išmokas už...

Komentarai (0)

 

 

Dalyvauti fotokonkurse

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite