Ukioklubas Naujienos Parama ūkiui EP palaiko Lietuvos žemdirbius

Visi straipsniai

Gairės

Kepalių bekonas, pavojus, karvių nagai, derlius, ūkininkų turgelis, žieminiai miežiai, paršavedžių laikymo reikalavimai, žemės darbai, pajai, kviečių derlius, žemės ūkio surašymas 2010, ūkis, pieno kvotos, pusiau natūrinis ūkininkavimas, orai, mėsos cechas, biohumusas, dirvos biologinis aktyvumas, baigiamasis darbas, populiacija, gamtovaizdis ūkyje, agroverslas, BŽŪP ateitis, pašariniai grūdai, mėšlidžių ir srutų kauptuvų įrengimas.
daugiau

EP palaiko Lietuvos žemdirbius

2012-05-10

Europos Komisija (EK) birželį žada skelbti, kaip bus mokamos išmokos žemdirbiams 2014–2020 metais.

EP palaiko Lietuvos žemdirbius
nuotr.

Lietuva, Latvija ir Estija siekia, kad jų ūkininkams būtų sparčiau didinamos išmokos ir greičiau priartėtų prie senbuvių ūkininkų gaunamų.

Kartu norima, kad sprendžiant dėl išmokų mokėjimo kai kuriais atvejais būtų leidžiama spręsti pačioms valstybėms ir nereikėtų remtis Bendrijos nustatytais reikalavimais.

Mūsų šalies siekį išmokų vienodinimo procesą spartinti sako remiantis ir Lietuvoje viešintis Europos Parlamento (EP) Žemės ūkio ir kaimo komiteto vadovas, tačiau galutinį sprendimą priims EK birželio vidury.

„Nors Europos Parlamentas siūlo sulyginimą baigti 2028-aisiais, mes ėmėmės iniciatyvos, kad tai įvyktų gerokai anksčiau. Tikiuosi, kad Europos Komisijoje bus pasiektas susitarimas dėl paramos sulyginimo pagal naują Europos valstybių finansinio dalyvavimo tvarką, kai didžiosios valstybės senbuvės mokėtų šiek tiek daugiau, o Baltijos regionas gautų šiek tiek daugiau“, – sakė Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo komiteto pirmininkas Paolo de Castro.

„Kalbant apie ES bendrą portfelį ir išmokų didinimą, jei bus apimtos ir kitos šalys, pvz., Lenkija, tai išmokų sulyginimui poreikis bus dešimt kartų didesnis. Jei žiūrime į atskirą mūsų situaciją, tai nėra ypatingai skausminga ES. [EP Žemės ūkio ir kaimo komiteto] pirmininkas pasakė, kad didžiosios šalys pasirengusios įnešti didesnį indėlį tam, kad pagelbėtų tokiam atskiram sektoriui“, – teigė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis.

Dalintis:

Komentarai (2)

* dirbantis  2012-05-11
o kodel reikalavimu turime laikytis tokiu kaip ir tos valstybes kurios gauna dideles tiesiogines ismokas? Mes jau dabar laikomes tu didziuliu reikalavimui zemes ukiui ir aplinkosaugai, tad nesazininga, kodel gauname mazesnes tiesioginies ismokas, nei kitos valstybes...
* ir  2012-05-10
taip aisku, kad tiesiogines ismokos naujame laikotarpyje nebus suvienodintos. Senbuves ES nares, tokio kaip Vokietija, nenores nuskriausti savo salies ukininku, mokedami didesnes ismokas Baltijos saliu ukininkams. O visa kita derybu reikalas, kiek daug Starkevicius issikovos tiesioginiu ismoku is didziuju valstybiu


Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite