Ukioklubas Naujienos Parama kaimui Parama stogams keisti – ne visų savivaldybių gyventojams

Parama stogams keisti – ne visų savivaldybių gyventojams

2011-12-30

Po Naujųjų metų prasideda šiferio stogų pakeitimo programa. Norintieji stogo dangą pasikeisti į naują, nekenksmingą, paraiškas gali teikti nuo sausio 16-osios iki kovo pabaigos. Tačiau ne visose savivaldybėse, nes kai kurios šios programos iki šiol nėra pasitvirtinusios. Todėl ir tų savivaldybių gyventojai pretenduoti į Europos sąjungos lėšas negali, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Parama stogams keisti – ne visų savivaldybių gyventojams
nuotr.

Ukmergės rajono gyventojas dar prieš metus seniūnijai įteikė prašymą pakeisti seną šiferio stogą nauju, nekenksmingu sveikatai, bet iki šiol nesulaukė jokios žinios.

„Reikia, kad pakeistų, ir taip jau 30 metų gyvenam nekeistu stogu. Jei rajono valdžia nepatvirtins programos, paramos negausim. O kodėl jie delsia?“ – teigė Ukmergės rajono Rečionių kaimo gyventojas Sigitas Blažinskas.

Kaimo gyventojų paraiškos Europos Sąjungos paramai gauti, norint pakeisti senų asbesto stogų dangą, bus priimamos nuo kitų metų sausio iki kovo. Tačiau kelios savivaldybės, tarp jų – ir Ukmergės, iki šiol programos neturi.

Ukmergės valdžios atstovai sako suskaičiavę, kad iš viso reikės pakeisti 75 tūkst. tonų seno šiferio, tačiau teisinasi programos nepriėmę, nes manę, kad stogus reikės keisti savivaldybės lėšomis. Esą programos taisyklių pakeitimus pastebėję tik šiomis dienomis.  

„Mes tik dabar pamatėme taisykles finansavimo, kur labai aiškiai viskas išdėstyta. Darbo grupė vakar nagrinėjo projektą, kiek aš iš skambučių supratau, tai yra vakar ar užvakar patvirtintos taisyklės“, – aiškino Ukmergės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius tikina, kad patvirtinti programas savivaldybes paraginęs dar rugpjūtį, o dabar programos taisyklės tik supaprastintos.

„Visos savivaldybės suprato teisingai ir dauguma įvykdė. Tai čia rodo tos savivaldybės, matyt, pačios gebėjimus. Taisyklės yra tiek supaprastintos, tad nereiks rašyti programų, tik reikės užpildyti nustatytą formą. Tvarka bus tokia: per 20 dienų po pareiškimo padavimo pareiškėjas gaus atsakymą, tinkamas ar ne projektas, o įvykdžius darbus, iškart atgaus pinigus“, – teigė ministras.

Kaimo vietovėse asbesto šiferiu yra dengta apie 80 proc. visų pastatų stogų. Projektui numatyta 60 mln. litų europinių ir valstybės lėšų. Valstybė kompensuos pusę sumos, bet ne daugiau negu 10 tūkst. litų, kitus gyventojai sumokės patys.

  • Asbestinių stogų dangos keitimo taisyklės

ES parama asbestinių stogų dangos keitimui >>>

www.lrt.lt

Dalintis:

Komentarai (1)

* UAB Ramchos  2012-01-19
Nepraleiskite progos pasikeisti seną stogo dangą nauja beasbestine bitumine stogo danga “KOVERTECH”!
UAB Ramchos siūlo Jums įsigyti kokybiškus, nekenksmingus, beasbestinius lakštus stogams už itin patrauklią kainą!
Pasinaudokite Europos Sąjungos parama “Asbestinių stogų dangos keitimui” ir paskubėkite atsikratyti šios kenksmingos medžiagos.
KOVERTECH tai pigiausia bituminė stogo danga Lietuvoje, pagaminta iš organiško pluošto laikantis Europos standarto EN534 reikalavimų. Mes Jums siūlome įvairių storių bei spalvų platų asortimentą. Lakštai suformuoti aukštu spaudimu aukštoje temperatūroje, garantuojant dangos ilgaamžiškumą, vandens nepralaidumą ir atsparumą atmosferiniams teršalams. Nedidelis lakštų svoris palengvina montavimą. Puiki kokybė už gerą kainą.
Bituminiai banguoti stogo lakštai TIK nuo 11,86 Lt./m2 su PVM.
Kaunas
Vilnius
www.ramchos.lt


Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite