Ukioklubas Naujienos Netradicinis verslas Nepajėgia pagaminti tiek sūrių, kiek norėtų pirkėjai

Visi straipsniai

Gairės

ankstyvos bulvės, ekologinė gyvulininkystė ir paukštininkystė, ūkininkas, reforma, gyvūno įkandimas, avietės, žuvininkystės departamentas, obejų genėjimas, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, valstybinė miškų ūkio paskirties žemė, paskolos, Massey Ferguson, obuolių augintojai, pomidorai, Kuba, stumbrai, tiesioginės išmokos 2013, valstybės miškai, burokėlių supirkimo kainos, jėgainė, žemės mokestis Lietuvoje, inovacijos, kooperatyvai, privalomas sveikatos draudimas, biotehnologija.
daugiau

Nepajėgia pagaminti tiek sūrių, kiek norėtų pirkėjai

Gairės: ūkininkai, pienas, verslas, ūkininkavimas, sūriai, išmokos, sūrių gamyba, Sūrininkų namai.
2012-05-05

Gyventi galima ir iš smulkaus ūkio, jei pats augini, gamini ir parduodi. Taip Dargužiuose (Varėnos r.) tvarkosi kelios ūkininkų šeimos, gaminančios sūrius.

Nepajėgia pagaminti tiek sūrių, kiek norėtų pirkėjai
nuotr.

Sūrininkai sako dar nepajėgiantys patiekti tiek rankų darbo sūrių, kiek jų norima nupirkti, praneša LTV „Panorama“.

Iki vėlyvo rudens ganosi 20 ožkų ir kelios karvės, čia pat gyvena ir šeimininkai, spaudžiami sūriai. Tik brandinti juos tenka sodyboje.

Varėnos rajone, Dargužiuose, ūkininkauti Kavaliauskų šeima pradėjo prieš 7 metus. Iki tol mokėsi ir dirbo Prancūzijoje, kur iš vietos ūkininko išmoko daryti įvairius sūrius.

Viską jie daro savo rankomis, patys parduoda produktus. Ūkininkauja saugodami gamtą, retus paukščius,ir sako nenorintys plėstis.

„Galėtumėm didėti, tai įmanoma, tačiau tai pakeistų mūsų ūkio koncepciją. Reikėtų plėsti pastatus, jie taptų labiau urbanizuoti. Reikėtų investicijų, kreditų ir daugelio dalykų, kurie iškreiptų tą vaizdą, tą ūkį, kuris dabar yra“, – sako Varėnos rajono ūkininkas Valdas Kavaliauskas.

Pasak ūkininkų, jų verslas – tai jų gyvenimo būdas. Už pievas gauna išmokų, taip pat šiek tiek paramos teko melžimo įrangai įsigyti. Tad gyventi galima ir iš smulkaus ūkio.

„Mes patys norim gaminti sūrį, o ne taip, kad kitas gamintų, o mes jį prižiūrėtumėm. Pragyventi įmanoma, bet reikia turėti bazę – tvartus, arba investuoti. Jei pradėsi nuo nulio, tai reikia labai pamažu, neįsiskolinti jokiais būdais, neturėti skolų“, – Rasa Kavaliauskienė.

Prieš kelerius metus Kavaliauskų sodyboje įkurti „Sūrininkų namai“. Čia atvykėliai gali paragauti ir dar trijų šeimų pagamintų ožkų, avių, karvių pieno sūrių, kitų vietos valgių.

„Mes nejaučiam tarpusavio konkurencijos, o jaučiam papildymą, kiekvienas smulkaus ūkininko prisidėjimas tik sveikintinas yra“, – tvirtina V. Kavaliauskas.

Sūrininkai sako dar nepajėgiantys patiekti tiek sūrių, kiek jų nori pirkėjai. Todėl esą užsiimti rankų darbo sūrių gamyba galėtų ir daugiau smulkių ūkininkų.

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Enternet - SEO paslaugos.

Taip pat skaitykite