Ukioklubas Naujienos Netradicinis verslas Maisto produktų prekybos reikalavimai renginių metu

Visi straipsniai

Gairės

virusas, aviečių kaina, žemės ūkio technologijos, kiaulių supirkimo kainos, javai, pirmininkavimas ES, javų derlius, Sūrininkų namai, azotas, Derliaus šventė, javų kombainai, genetiškai modifikuoti augalai, pieno kvoto, ekologinis turgelis, paršavedės, energija, ekologinė žemdirbystė, audinės, gyvūno įkandimas, pieno supirkėjai, naminiai gaminiai, dulkės, supirkėjai, priežiūra, ekologinė žuvininkystė.
daugiau

Maisto produktų prekybos reikalavimai renginių metu

Gairės: maistas, reikalavimai, maisto produktai, amatai, mugė, Kaziuko mugė, maisto sauga.
2013-02-13

Artėjant didžiausiai Lietuvoje Kaziuko mugei, svarbu laikytis prekiavimo maisto produktais reikalavimų, padedančių užtikrinti, kad mugės svečiai galėtų įsigyti saugių, kokybiškų ir teisingai paženklintų maisto produktų ar paragauti tradicinių patiekalų.

Maisto produktų prekybos reikalavimai renginių metu
Ukioklubas.lt nuotr.
  • Kauno Kaziuko mugė 2013
  • Vilniaus Kaziuko mugė 2013
  • Klaipėdos Kaziuko mugė 2013

Maisto produktų prekiautojams
 
Žmonės, norintys mugėse prekiauti maistu, privalo turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus (toliau - pažymėjimas), kuriuos išduoda teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Dažnas, norintis prekiauti tik mugės metu, norėtų gauti vienkartinį pažymėjimą, tačiau tokie pažymėjimai neišduodami. Net ir nesirengiant maisto tvarkymo veikla verstis nuolat, privalu užtikrinti pagrindinius maisto tvarkymo patalpų, personalo higienos reikalavimus, pasirūpinti tinkamomis maisto produktų pakavimo medžiagomis ir pan.. Prekybos, maisto gaminimo vietose turi būti švaru ir tvarkinga, darbuotojai, liečiantys maisto produktus, turi turėti kur nusiplauti rankas arba pakankamai kitų priemonių asmens higienai palaikyti (drėgnų vienkartinių servetėlių, popierinių rankšluosčių ir kt.). Prekiautojai privalo dėvėti švarius darbo drabužius, būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos žinių kursą.
 
Maisto tvarkymo įmonės, turinčios leidimus mažmeninei, didmeninei prekybai ar gamybai, gali prekiauti mugių ir švenčių metu be papildomų leidimų. Tuo tarpu viešojo maitinimo įmonės, norinčios prekiauti renginių metu, privalo pasirūpinti, kad jiems išduotuose pažymėjimuose būtų numatyta papildoma veikla – maisto tiekimas renginių metu.
 
Produktų laikymo ir apdorojimo reikalavimai
 
Pagrindinis reikalavimas - kad pirkėjams parduodami maisto produktai būtų saugūs ir kokybiški. Būtina žinoti, kad greitai gendantys produktai (žuvies, mėsos ar pieno gaminiai, konditerijos kepiniai su kremo įdarais) turi būti laikomi ne aukštesnėje kaip + 60 C temperatūroje. Negreitai gendantiems maisto produktams ypatingų laikymo sąlygų ar šaldymo įrenginių nereikia. Svarbu, kad fasuotų produktų pakuotės būtų nepažeistos. Maisto produktai turi būti paženklinti: nurodytas pavadinimas, tinkamumo vartoti terminas, sudedamųjų dalių sąrašas, grynasis kiekis, gamintojo adresas, laikymo sąlygos, kilmės šalis, alkoholio koncentracija (jei produkto sudėtyje jo yra).
 
Žalias ir termiškai apdorotas maistas negali būti laikomi šalia. Nepakuota šviežia mėsa, paukštiena, žuvis ir gatavi maisto produktai, skirti vartoti be papildomo šiluminio apdorojimo, gali būti liečiami tik tam skirtais įrankiais, mūvint apsauginėmis pirštinėmis. Turi būti naudojamas atskiras ir aiškiai paženklintas inventorius (peiliai, pjaustymo lentelės, samčiai ir kt. ) žaliems ir termiškai apdorotiems produktams. Be to, reikia atskirti inventorių, skirtą pieno, mėsos ar žuvies produktams, kepiniams ar daržovėms pjaustyti.
 
Reikalavimai transporto priemonėms
 
Maistui vežti skirtos transporto priemonės ir tara taip pat privalo būti švarūs. Maisto produktai turi būti sudėti į dėžes, konteinerius, padėklus, kurie būtų pakelti nuo žemės. Jei pervežami nefasuoti maisto produktai, konteineriai privalo būti su dangčiais, taip apsaugant maisto produktus nuo aplinkos taršos. Skirtingų rūšių maistas privalo būti gabenamas skirtinguose, paženklintuose konteineriuose ar dėžėse.
 
Jei maisto produktai yra greitai gendantys ir turi būti laikomi tam tikroje temperatūroje, transporto priemonėse turi būti įrengti šaldymo įrenginiai (šaldymo vitrinos, šaldikliai) su reguliuojamu temperatūros režimu. Šaldymo įrenginiuose turi būti kontroliniai termometrai.
 
Mugių lankytojams
 
Mugių metu dėmesingesni turėtų būti ir vartotojai. Rinkdamiesi maisto produktus, pirkėjai turėtų pirmiausiai juos apžiūrėti, perskaityti informaciją, pateiktą ženklinimo etiketėse, atkreipti dėmesį į sudėtį, laikymo sąlygas, pasidomėti tinkamumo vartoti terminais. Pagal galimybes reikėtų įvertinti skonį, kokybę, atkreipti dėmesį, ar nepažeistos pakuotės (jei gaminiai fasuoti), o suabejojus dėl produkto kokybės, verčiau jo nepirkti.
 
Vis dėlto, jei mugės metu įsigytų maisto produktų sauga ar kokybė kelia pagrįstų abejonių, vartotojai turėtų žinoti, kad nedelsiant kreipusis į prekės pardavėją ar paslaugos tiekėją, nekokybiška prekė turėtų būti pakeista arba sugražinti už ją sumokėti pinigai. Nepavykus susitarti su pardavėjais, vartotojai gali kreipti į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija  .

UkioKlubas, parengta pagal VMVT inf.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Žuvinto nendrės virsta į biokurą

Žuvinto nendrės virsta į biokurą

Kovo 2, 12:00
Pasibaigus žiemai, Žuvinto biosferos rezervato žemapelkėse baigti nušienauti viksvynai...

Dėl šiltos žiemos ūkininkas prisikirto rekordinį nendrių kiekį

Dėl šiltos žiemos ūkininkas prisikirto rekordinį nendrių kiekį

Kovo 2, 08:00
Nendrių pjovėjai džiaugiasi žiema: ji trumpa, sniego buvo mažai, todėl šių augalų buvo...

Seimas legalizavo pluoštines kanapes

Seimas legalizavo pluoštines kanapes

2013-05-24
Seimas legalizavo pluoštines kanapes, tačiau įstatymą dar turės pasirašyti Prezidentė....

Komentarai (1)

* vartotojas  2013-03-02
na taip.o kaip su ranku svara? tom paciom ima pinigus,o po to ima desras,duona ir visa kita...beveik nemaciau,kad naudotu pirstines.


Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite