Ukioklubas Naujienos Žemės ūkio naujienos Žemdirbių savivalda išgirdo ir kritikos žodžių

Žemdirbių savivalda išgirdo ir kritikos žodžių

Rugsėjo 2, 11:34

Šiemet Lietuvos žemdirbiai skaudžiai susiduria su nuo jų nepriklausančiomis aplinkybėmis, kurios tiesiogiai atsiliepia žemės ūkio gamybai: Rusijos embargu žemės ūkio ir maisto produktams, krentančiomis pieno ir gyvulių supirkimo kainomis, šalnų pakąstais pasėliais, kiaulių augintojus grasinančiu sužlugdyti afrikiniu kiaulių maru.

Žemdirbių savivalda išgirdo ir kritikos žodžių

Pirmą kartą Žemės ūkio rūmų tarybos posėdyje Kaune dalyvavusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, atsakydama į susirūpinusių žemdirbių organizacijų atstovų klausimus, pažėrė ir karčių kritikos žodžių žemdirbių savivaldai. „Nepykite, bet tokie Žemės ūkio rūmai man nepatinka. Asociacijos turi išsigryninti bendrą poziciją. Žemdirbių savivalda turi būti stipri viduje, gebėti prisiimti atsakomybę, tik tada galima kalbėti ir apie funkcijų atidavimą ar lėšų administravimą“, – situaciją apibūdino ministrė, paraginusi ŽŪR būti aktyviems ir teikti pasiūlymus.

Ministrė jau ne kartą yra susitikusi su įvairių žemdirbių organizacijų atstovais, nuolat vyksta dialogas tarp Žemės ūkio ministerijos specialistų ir ŽŪR atstovų. Svarbiausias šiuo metu žemdirbius jaudinantis klausimas yra  žemės ūkio ir maisto produktų embargas.  Ministrė tarybos posėdyje papasakojo apie priemones, kurių Žemės ūkio ministerija imasi, siekdama stabilizuoti rinkas.

„Dideles viltis siejame su penktadienį Briuselyje įvyksiančia Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba, kur kausimės dėl prarastų pajamų kompensavimo. Netrukus laukiame atvykstant ir aukšto EK pareigūno – žemės ūkio komisaro Dačiano Čioloso, kuris susitiks su šalies pienininkais ir mėsos augintojais“,  – sakė V. Baltraitienė, kuri kitą savaitę dėl nuostolių kompensavimo iš valstybės biudžeto ruošiasi susitikti ir su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi.  

Skaičiuojantys praradimus žemdirbiai  skundėsi pieno ir mėsos kainų nuosmukiu,  taip pat domėjosi kompensacijomis už perkamą naują žemės ūkio techniką, žemės pirkimo saugikliais, konsultavimo paslaugomis ūkiams, pieno  kvotų panaikinimu, ginčijosi dėl aktyvaus ūkininko sąvokos apibrėžimo, žemės ūkio kooperatyvo narių sudėties. Tarybos nariai buvo informuoti apie Europos Komisijos paleistą produktų privataus saugojimo mechanizmą, peržiūrėtas intervencinių pirkimų kainas.

Susitikime buvo pranešta apie planuojamas anksčiau  – spalio mėnesį – mokėti tiesiogines išmokas.  Jau gautos ir oficialios EK pastabos dėl nusiųsto derinti naujosios 2014–2020 m. kaimo plėtros programos projekto.

Ministrė V. Baltraitienė neslėpė, kad ji prioritetą teikia smulkiajam ir vidutiniam ūkiui, ypač jei jis užsiima gyvulininkyste. ,,Tikrai nesustosime ties ta 15 proc. išmoka už pirmuosius hektarus”, – patikino ministrė.  

Besidomintieji mažiau palankių ūkininkauti vietovių rėmimu sužinojo, kad pavasarį prašymus mokėti kompensacines išmokas už ūkininkavimą mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse teiks dar pagal senuosius reikalavimus, tačiau naujajame laikotarpyje EK rems jau mažesnį tokių  vietovių plotą.

Žinoma, šiuo metu jokiame žemdirbių susibūrime nelieka be dėmesio didžiulę žalą žemės ūkiui darantis afrikinis  kiaulių maras. Žemės ūkio rūmų taryba pasiūlė įvesti biosaugos reikalavimus visiems gyvulininkystės ūkiams, nepriklausomai nuo jų dydžio.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Žemės ūkio bendrovės: stabilu, bet neramu

Žemės ūkio bendrovės: stabilu, bet neramu

Rugsėjo 3, 10:18
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (toliau – Asociacija) parengė tradicinę žemės...

Asmens profesinis pasirengimas ūkininkauti

Asmens profesinis pasirengimas ūkininkauti

Rugpjūčio 17, 16:21
Norintiems pradėti ūkininkauti Fizinis asmuo, siekdamas vienas ar su partneriais...

Derlių nuimkite saugiai

Derlių nuimkite saugiai

Rugpjūčio 3, 16:20
Kasmet žemės ūkyje įvyksta dešimtys nelaimingų atsitikimų: darbuotojai nuskęsta grūdų...

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite