Ukioklubas Naujienos Kaimo plėtra Parama asbestinių stogų dangos keitimui 2013 m.

Visi straipsniai

Gairės

ūkininkavimas, Ekoagros, Baltijos šalys, orai, ankstyvos bulvės, mėsa, augalininkystės produktų tyrimai, importas, veisliniai gyvuliai, žemės įstatymas, medaus kainos, utilizavimas, liga, sėjos darbai, žemės ūkio ateitis, dirvos mėginiai, žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara, lizingas ūkininkams, ES parama 2014-202, šakotis, serbentai, valstybinės žemės pirkimas, kviečių supirkimo kainos, ožkos, Žalioji savaitė.
daugiau

Parama asbestinių stogų dangos keitimui 2013 m.

2013-05-15

Šių metų gegužės 13 d. pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) darbuotojai paraiškas rinks iki 2013 m. birželio 28 d.

Parama asbestinių stogų dangos keitimui 2013 m.
Pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ remiamas kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų, priklausančių fiziniams asmenims, asbestinių stogų dangos keitimas. 2013 m. didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 6000 litų.
 
Parama – kaimo gyventojams
 
KPP parama galės būti skirta projektams, įgyvendinamiems kaimo vietovėje, t. y. kaime, miestelyje ar mieste, kuriame gyvena ne daugiau kaip 6000 gyventojų, o pareiškėjas turi būti kaimo gyventojas, kuris ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje. Parama projektui neteikiama, jeigu jo įgyvendinimo vieta – savivaldybės centras arba sodo bendrija. Pareiškėjas taip pat turi užtikrinti, kad investicijos bus skirtos gyvenamajam namui, kuriame jis šiuo metu gyvena.
 
Šiais metais paramai gauti bus taikomas naujas reikalavimas – pareiškėjas ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus iki paramos paraiškos pateikimo kaimo vietovėje turi vykdyti profesinę ir (ar) ekonominę veiklą. Šis reikalavimas nebus taikomas, jei pareiškėjas yra sulaukęs pensijinio amžiaus arba jam pripažintas 0-55 proc. darbingumas.
 
Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų patirtų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad stogą laikančiosios konstrukcijos bei stogo šiltinimo medžiagos arba medžiagos termoizoliaciniam sluoksniui įrengti kompensuojamos nebus, kaip ir statybos darbai.
 
Patvirtinti projektai turės būti įgyvendinti per 12 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos, o parama bus mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą. Tai reiškia, kad paramos gavėjas turės pradėti įgyvendinti projektą savo lėšomis, vėliau patirtas ir apmokėtas išlaidas, pridėdamas išlaidas pagrindžiančius dokumentus, deklaruoti mokėjimo prašymuose, pagal kuriuos bus išmokama parama.
 
Paraiškos renkamos ir savivaldybėse
 
Kaip ir praeitais metais, paraiškos bus renkamos ne tik NMA teritoriniuose skyriuose, bet ir rajonų savivaldybių centruose. Pagal iš anksto numatytą grafiką savivaldybėse nuo 9 iki 12 val. bus ne tik renkamos paraiškos, bet ir teikiamos konsultacijos, atsakoma į rūpimus klausimus, paaiškinami kylantys neaiškumai.
 
Be to, šių metų gegužės 20–24 d. nuo 9 val. iki 10 val. pagal iš anksto numatytą grafiką NMA atstovai kiekvienoje savivaldybėje ves mokymus priemonės ,,Kaimo atnaujinimas ir plėtra" veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“. Daugiau informacijos apie mokymus pateikiama grafike.
 
Naudinga informacija:
 
Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kaimui gaivinti skirta LEADER programa žengia į naują etapą

Kaimui gaivinti skirta LEADER programa žengia į naują etapą

2013-07-22
Žemės ūkio ministerija tęsia būsimos Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos...

Valstybės parama kaimo bendruomenėms 2013 m.

Valstybės parama kaimo bendruomenėms 2013 m.

2013-05-15
Valstybės parama kaimo bendruomenėms bus teikiama ir 2013 metais. Kaimo bendruomenių...

Svarbūs Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos pakeitimai

Svarbūs Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos pakeitimai

2013-04-29
Balandžio 25 d. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) vyko Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite