Ukioklubas Naujienos Kaimo plėtra Misija - ugdyti kaimo lyderius

Misija - ugdyti kaimo lyderius

Gairės: kaimas, kaimo plėtra, ASU, lyderystė.
2012-08-23

Antradienį Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) startavo keturias dienas truksianti „Jaunojo kaimo lyderio stovykla“. Pirmą kartą kaimo jaunimui organizuojamas toks šviečiamojo pobūdžio renginys sulaukė nemenko dėmesio: iš pusšimčio norinčiųjų patekti į jį, pagal užpildytas anketas, atrinkti 30 jaunuolių. Per keturių dienų programą 16-18 metų jaunimas bus mokomas vadovavimo, komandinio darbo ir kitų gebėjimų, kaip skatinti darbuotojus atskleisti savo galimybes, prisiimti atsakomybę. Stovyklos atidarymo dieną jaunuosius kaimo lyderius sveikino ir patirtimi siekiant užsibrėžtų tikslų dalijosi žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas bei žemės ūkio ministro patarėja Edita Gudišauskienė.

Misija - ugdyti kaimo lyderius

Kelis metus ASU Administravimo ir kaimo plėtros katedros darbuotojų galvose sklandžiusi idėja įkurti Jaunojo kaimo lyderio mokyklą šiemet išsirutuliojo į gražią iniciatyvą - jaunimo lyderiavimo mokymus pradėti nuo kelių dienų stovyklos.

„Kaimo jaunimą dalyvauti šioje stovykloje kvietėme per Lietuvos savivaldybių seniūnų asociaciją ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungą. Iš 50 norinčiųjų atvykti į renginį pagal anketas ir jose išdėstytas motyvacijas atrinkome 30 jaunuolių. Ketvirtadalis jų yra ASU absolventų vaikai, penktadalis aktyvūs skautininkai, o svarbiausiai – visi jie gyvena kaime ir turi vienos ar kitos jų vietovėje veikiančios nevyriausybinės organizacijos rekomendaciją“, - atrankos kriterijus į „Jaunojo kaimo lyderio stovyklą“ komentavo jos organizatorė ASU Administravimo ir kaimo plėtros katedros vedėja prof. Vilma Atkočiūnienė.

Stovykloje jaunimui lyderiavimo, specialybės pasirinkimo svarbos, verslo kūrimo ir jo plėtros galimybių klausimus padės nagrinėti ne tik ASU darbuotojai, bet ir žinomi šalies verslo atstovai. Pirmoji diskusija, į kurią atvyko žemės ūkio viceministras E. Raugalas, E. Gudišauskienė, ASU vadovybė, žymūs Kauno politikos ir verslo atstovai įvyko jau pirmąją stovyklos atidarymo dieną. Jaunimas domėjosi patirtį turinčių lyderių požiūriu i darbuotojus, kokias savybes jie įvardija pagrindinėmis siekiant lyderystės, kaip jie pasirinko specialybę, ar jų veiklai turėjo įtakos pomėgiai ir pan. Jaunimas buvo klaustas apie bendruomeninį gyvenimą kaime, kuo jie didžiuojasi ar kokie lyderiai jiems imponuoja labiausiai.  

„Jaunų žmonių iniciatyva yra neįkainuojama vertybė kaime. Mes sveikiname ir palaikome šios stovyklos iniciatorius, jaunų žmonių įžvalgas ir perspektyvas kaime realizuoti savo svajones, kurti verslą, puoselėti bendruomeniškumo idėjas“, - sakė E. Raugalas.   

Kaimo jaunimo lyderių stovyklos programa sudaryta pagal keturias gamtos stichijas – ugnį, orą, vandenį ir žemę.

Pirmąją, Ugnies dieną, stovyklautojams užsiėmimą „Verslo planas ekonomikos ir vadybos mokslų integracijoje“ organizavo ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetas. Po to sekė pažintis su informacinių technologijų dabartimi.

Antroji diena stovyklavietėje skirta Orui. Šįryt ji pradėta mankšta gryname ore, stovyklos vėliavos iškėlimu, susipažinimu su Medžioklėtyros laboratorija, medžioklės trofėjų ir laukinių gyvūnų iškamšų kolekcija, T. Ivanausko miško žvėrių ir paukščių kabinetu, susitikimu su ornitologų klubu ASU Miškų ir ekologijos fakultete. Stovyklos organizatoriai pasirūpino ir tuo, kad kiekvieną dieną jaunieji kaimo lyderiai nestokotų kūrybinių užduočių. Štai Oro dieną jaunimas ketina statyti oro pilis, o popietę klausys Žemės ūkio inžinerijos fakulteto paskaitą apie požiūrį į žmogaus aplinkos ergonominių sąlygų įvertinimą, traukos jėgas, termoenergetinius matavimus ir kt.

Vandens dieną  (rugpjūčio 23-ąją, ketvirtadienį, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną) jaunimas žada pradėti aerobikos pratimais vandenyje. Pirmąją dienos pusę Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas stovyklos dalyvius supažindins su užtvankų slenksčių hidrauliniais tyrimais, vandens lygių ir debito matavimais. Popietę jaunimas diskutuos apie kūrėjus lyderius ir lyderius – griovėjus,  vėliau  demonstruos savo gebėjimus talentų  vakare.

Paskutinioji stovyklos diena (penktadienis) skirta Žemei. Jaunimas bus pakviestas į ASU Agronomijos fakulteto bandymų stotį, biotechnologijų laboratoriją, vėliau kausis tarpuniversitetiniame moksleivių – studentų protų mūšyje „Biotechnologijos spalvos“. Kūrybingą stovyklautojų programą baigs popietė tėveliams “Kuo aš būsiu...“. 

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Ar išsaugosime Lietuvos žemę, vandenis ir miškus?

Ar išsaugosime Lietuvos žemę, vandenis ir miškus?

Balandžio 8, 07:25
Žemė - kiekvienos, o ypač mažos, valstybės svarbiausias turtas ir unikaliausia gamybos...

Ar verslas ir NVO gali padėti sumažinti socialinę atskirtį?

2012-09-12
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ apklausos duomenimis, 78,2 proc....

Nusipelnę Lietuvos žemės ūkiui pagerbti ordinais ir medaliais

Nusipelnę Lietuvos žemės ūkiui pagerbti ordinais ir medaliais

2012-09-11
Rusėjo 8 – ąją, Marijampolėje pagerbti septyni Lietuvos žemės ūkiui ir kaimui nusipelnę...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite