Ukioklubas Naujienos Kaimo bendruomenės Be bendruomenių kaimo ateitis miglota

Visi straipsniai

Gairės

išmokos už mėsinius galvijus 2011, bendradarbiavimas, kompensacija, parama mikroįmonėms kaime, augalų veislės, paskolos žemės ūkiui, kalkių purvas, rapsų aliejus, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, melioracijos grioviai, žieminiai pasėliai, Massey Fergusom, socialinė atskirtis, nendrės, pieno gamintojai, karščiai, Amazone, verslumo skatinimas, gydytojai, miškininkystė, pilkasis puvinys, Vokietija, BŽŪP 2014–2020, Case IH, žaliosios išmokos.
daugiau

Be bendruomenių kaimo ateitis miglota

Gairės: kaimo bendruomenės, geroji patirtis, LKT, Lietuvos kaimo tinklas.
2012-06-12

Savaitgalį Karklė virto sutartinai dūzgiančiu bendruomenių bitynu. Nedideliame pajūrio miestelyje į tradicinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį – konferenciją „Lietuvos kaimų judėjimo iššūkiai ir galimybės“ susibūrė apie pusantro tūkstančio bendruomenių narių iš visos Lietuvos.

Be bendruomenių kaimo ateitis miglota
LKBS nuotr.

„Kaimo plėtra – tai ne tik tvarus ūkininkavimas, – renginyje apsilankęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius kreipėsi į bendruomeninių organizacijų narius. – Be jūsų nėra kaimo ateities, todėl, pirmiausiai, Jums sakau didelį ačiū nuo visų šalies kaimo gyventojų“.

Į sąskrydį atvykusį žemės ūkio ministrą pasitiko bendruomeninių organizacijų atstovų būrys. Klausimai, kurie reikalavo ministro dėmesio, netilo porą valandų. Kiekvienas norėjo ir turėjo, apie ką pasikalbėti: vieni dalijosi problemomis ir siūlė galimus jų sprendimo būdus, kitiems rūpėjo, ministro nuomonė dėl veiklos finansavimo ateities. K.Starkevičius įsitikinęs, jog kalbos apie kažkieno nesąžiningus darbus, neturėtų užgožti visų gerų vietos bendruomenių darbų. „Šaukštas deguto tegu negadina visos statinės medaus. Yra pavydžių žmonių, kurie nenori, kad panašūs susibūrimai vyktų, kad kaimas vystytųsi ir klestėtų. Galime pasiguosti: jei pavydi, vadinasi, yra dėl ko – einame teisingu, nors ir sunkiu keliu“, – su bendruomenių lyderiais kalbėjo ministras.

Pasak Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) pirmininkės Guodos Burokienės, toks renginys reikalingas kaimo bendruomenių organizacijų nariams ir kaimo jaunimui. Jie konferencijoje bendraudami keičiasi žiniomis ir turima gerąja patirtimi su bendraminčiais iš kitų rajonų.

„Šiuo renginiu siekiama – suburti kaimo bendruomenių atstovus bendram darbui gerinant kaimo gyvenimo kokybę, didinti informacijos apie bendruomenių organizacijų vykdomus projektus sklaidą, pasidalinti kaimo jaunimo įtraukimo į bendruomenės veiklą metodais ir būdais“, – apie renginį kalbėjo G. Burokienė.

Konferencija truko 2 dienas, per kurias, kaimo bendruomenių atstovai pristatė rajonuose vykdomą projektinę veiklą bei pasiektus rezultatus. Sąskrydžio metu vyko vietos produktų pristatymas ir degustacija, teatralizuota rajonų kurtos mados „Atgal į gamtą“ demonstracija, sportinės rungtynės “Stiprūs, vikrūs, gražūs”, netilo dainos, persipinančios su rimtomis kalbomis tarp kaimo bendruomenių lyderių.

Sąskrydžio dalyvių teigimu, kaskart diskutuojant ir veikiant kartu, randamos pačios geriausios idėjos naujiems projektams.

Konferencija organizuojama kasmet nuo 2005 m. Šiemet Karklėje surengta 8-oji. Renginys skirtas ir LKBS veiklos dešimtmečiui paminėti. Projektas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Parama kaimo bendruomenėms – beveik 3 mln. Lt

Parama kaimo bendruomenėms – beveik 3 mln. Lt

Kovo 28, 08:00
Nuo š. m. kovo 28 d. iki gegužės 2 d. kaimo bendruomenės ir jų asociacijos kviečiamos...

Kaimo bendruomenių informacinė bazė

Kaimo bendruomenių informacinė bazė

2013-02-10
Sukurta Lietuvos kaimo bendruomenių informacinę bazę. Joje skelbiami 51 Lietuvos...

Apžvelgta Lietuvos kaimo tinklo veikla ir ateities perspektyvos

Apžvelgta Lietuvos kaimo tinklo veikla ir ateities perspektyvos

2013-01-14
Š. m. sausio 9 d. Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas pakvietė Tinklo Tarybą ir kitus...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite