Ukioklubas Naujienos Kaimo amatai Verslumo skatinimo projektas - prieš nedarbą kaimo vietovėse

Visi straipsniai

Gairės

rapsų aliejus, parama mikroįmonėms kaime, pilkasis puvinys, Massey Fergusom, augalų veislės, išmokos už mėsinius galvijus 2011, pieno gamintojai, paskolos žemės ūkiui, žaliosios išmokos, kompensacija, Amazone, miškininkystė, melioracijos grioviai, Case IH, verslumo skatinimas, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, gydytojai, socialinė atskirtis, žieminiai pasėliai, bendradarbiavimas, Vokietija, kalkių purvas, BŽŪP 2014–2020, karščiai, nendrės.
daugiau

Verslumo skatinimo projektas - prieš nedarbą kaimo vietovėse

Gairės: kaimo gyventojai, žemės ūkio veikla, netradicinis verslas, ūkininkai, kaimo gyventojų verslumas, verslumo skatinimas.
2012-03-08

Sėkmingai įgyvendintas Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos vykdytas projektas "Kaimo vietovių darbo jėgos persiorientavimo iš žemės ūkio į kitas veiklas skatinimas Lietuvoje".

Verslumo skatinimo projektas - prieš nedarbą kaimo vietovėse
nuotr.

Projektas skatino domėtis naujomis verslo galimybėmis kaimo vietovėse, sustiprino motyvaciją žemės veiklos sritis keisti kitu verslu bei įvairinti ekonominę veiklą kaime.

Projekto metu vyko mokymai, perkvalifikavimas bei konsultacijos. Juose dalyvavo daugiau kaip 17 tūkst. dalyvių. Kauno rajone gyvenanti Rita Šafranauskienė įsteigė šokių studiją "Šokio virusas". Tai puikus sėkmingo verslo pavyzdys – projekto dalyvė neturi laisvų vakarų ir rimtai galvoja samdyti papildomus darbuotojus. "Konsultacijos ir mokymai mane labai paskatino", - sakė Kauno rajono gyventoja Laura Garšvaitė, įkūrusi labdaros ir paramos įmonę "Geros valios srautas". Anykščių rajono kaimo turizmo sodybos "Geras" šeimininkė Gitana Mileikaitė savo svečiams pasiūlė naujų pramogų. Dabar sodyboje veikia baidarių nuoma, norintiems atsipalaiduoti siūlomos kaimiškos SPA procedūros. Tai tik dalis sėkmingų istorijų. Iš viso 10 apskričių veiklą pakeitė daugiau nei 1500 projekto dalyvių.

Pasiteisino ir su sėkmingu verslu susiję 20 pažintinių vizitų. Projekto dalyviai lankėsi Kauno botanikos sode, Jadvygos Balvočiūtės ekologiškame vaistažolių ūkyje, mėsos perdirbimo ceche, Simo Zarecko gėlininkystės ūkyje, kaimo turizmo sodybose, molio keramikos dirbtuvėse "Raguvilė", tradicinių amatų centre "Meniškas kaimas". Pažintiniuose renginiuose dalyvavo daugiau nei 500 kaimo vietovėse gyvenančių būsimųjų verslininkų. Net 266 dalyvių sėkmingo verslo paslapčių sėmėsi UAB "Ekonominės konsultacijos ir tyrimai" organizuotose veiklose.

EKT projektų koordinatorė Janina Kazlauskaitė pabrėžė šių vizitų tikslą – supažindinti su sėkmingo verslo pavyzdžiais, naujomis veiklos galimybėmis kaime. "Projekto dalyviai užmezgė kontaktus su galimais verslo partneriais, įgijo naudingos informacijos steigiant ir plečiant savo verslą", - sakė J. Kazlauskaitė.

EKT konsultantai suteikė individualias 20 val. konsultacijas 805 projekto dalyviams visose Lietuvos apskrityse. Konsultuota verslo steigimo, organizavimo, mokesčių apskaičiavimo, buhalterinės apskaitos ir kitais klausimais. Po konsultacijų dalyviai įgavo ne tik žinių, motyvacijos, bet ir drąsos įkurti savo įmonę.

"Projektas leido prieiti prie tikrų šaltinių. Dar kartą įsitikinome, kad reikia daug dirbti su jaunimu. Kaimo vietovėse jauno amžiaus žmonės dažniausia patiria su veikla susijusių problemų", - projekto rezultatus komentavo EKT direktorius Gintas Umbrasas. Palyginimui - kaime gyvena 34 proc. gyventojų iš visų registruotų įmonių tik apie 4 procentai yra kaimiškose gyvenvietėse. "Problema ta, kad mūsų verslumo skatinimo priemonės sutelktos į vadinamųjų aukštųjų technologijų verslus, tokius kaip IT biochemija ar panašius. Kaime reikia tradicinių verslų. Juk tie jauni žmonės ten gimsta, auga ir gyvena. Būtų kur kas geriau, jei stengtųsi kurtis namuose, o ne išvažiuotų į Angliją", - palygino G. Umbrasas.

Projektas ne tik paskatino žemės veiklos sritis keisti į kitas veiklas. Buvo sukurta naujų darbo vietų, o dirbantys žmonės pakėlė turimą kvalifikaciją ar įgijo naujų žinių.

Daugiau apie projektą www.keiciuveikla.lt

Dalintis:

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite