Ukioklubas Naujienos Gyvulininkystė Smulkieji ūkininkai dar gali pasinaudoti parama "Pusiau natūrinis ūkininkavimas"

Visi straipsniai

Gairės

Massey Fergusom, bendradarbiavimas, Amazone, pieno gamintojai, miškininkystė, rapsų aliejus, kalkių purvas, parama mikroįmonėms kaime, augalų veislės, nendrės, melioracijos grioviai, pilkasis puvinys, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, Case IH, kompensacija, Vokietija, karščiai, žieminiai pasėliai, gydytojai, žaliosios išmokos, paskolos žemės ūkiui, verslumo skatinimas, BŽŪP 2014–2020, išmokos už mėsinius galvijus 2011, socialinė atskirtis.
daugiau

Smulkieji ūkininkai dar gali pasinaudoti parama "Pusiau natūrinis ūkininkavimas"

2013-10-21

Smulkieji ūkininkai, norintys modernizuoti savo ūkius, tai gali padaryti dalyvaudami Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonėje „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“. Nuo lapkričio 11 dienos vėl renkamos paraiškos pagal šią priemonę.

Smulkieji ūkininkai dar gali pasinaudoti parama
Priemonė „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ skirta smulkiesiems ūkininkams, kurie siekia įsigyti naują žemės ūkio techniką, jos padargus ir įrangą, rekonstruoti arba pastatyti gamybinius pastatus, inžinierinius statinius ir taip vystyti savo ūkį.
 
Vienas iš pagrindinių kriterijų pretenduojant į paramą pagal šią priemonę – valdos dydis. Jis turi prilygti 1–3,99 ekonominio dydžio vienetams (EDV), t.y. ūkininkams reikia patekti į pusiau natūrinių ūkių savininkų kategoriją.
 
Pareiškėjams būtina ne mažiau kaip paskutiniuosius metus iki paraiškos pateikimo deklaruoti pasėlius ir registruoti gyvulius, o pateikus paraišką – tvarkyti buhalterinę apskaitą. Gavus paramą – už ją atsiskaityti.
 
Paraiškos bus renkamos iki šių metų gruodžio 13 dienos.
 
Priemonė – tęstinė
 
Priemonė „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ – tęstinė. Tai reiškia, kad įprastas jos įgyvendinimo laikas – penkeri metai. Per pirmuosius trejus metus pareiškėjas įsipareigoja žemės ūkio valdos ekonominį dydį (EDV) padidinti 20 proc. Per kitus dvejus metus pareiškėjas įsipareigoja šį dydį išlaikyti.
 
Finansinė parama, į kurią gali pretenduoti ūkininkas, pateikęs paraišką pagal „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“, per metus siekia 5 179 litus (be PVM), tad per penkerius metus ši suma sudaro 25 895 litus (be PVM).
 
Ši priemonė jau gerai pažįstama Lietuvos ūkininkams, o naujas paraiškų rinkimo etapas – paskutinis šį finansinį laikotarpį. Nuo 2007 metų teikiama parama pagal šią priemonę padėjo sustiprinti Lietuvos smulkiuosius ūkius, jos dėka padidėjo smulkių ūkių gamybos intensyvumas. Įsigiję naujos technikos, ūkininkai gali lengviau ir našiau dirbti: pagaminti daugiau žemės ūkio produkcijos, apdirbti daugiau žemės.
 
Parama padėjo sustiprinti beveik 10 tūkstančių Lietuvos smulkių ūkių
 
Nors už paramos lėšas ūkininkai gali statyti bei rekonstruoti gamybinius ir inžinierinius pastatus, vis dėlto, daugiausia paramos gavėjų už paramos lėšas iki šiol įsigijo traktorių ir žemės ūkio padargų. Dažniausiai ūkininkai įsigyja akėčias, lėkštes, purentuvus, skutikus, purkštuvus, krautuvus, sėjamąsias ir trąšų mašinas. Taip pat – pašarų ruošimo mašinas, šienapjoves, rulonų vyniotuvus, pašarų dalytuvus ir smulkintuvus. Paramos gavėjai įsigijo ir melžimo įrengimų, grėblių, vartytuvų, įrangos biokuro gamybai. Pagal priemonę taip pat finansuojama ir kompiuterinė technika kartu su programine įranga.
 
Paskutiniais metais priemonė „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ labai išpopuliarėjo ir tarp bitininkų. Jie už paramos lėšas įsigijo naujų avilių, priekabų jiems vežti, medsukių, medaus lydytuvų ar fasavimo indų.
 
Šiais metais per pirmąjį paraiškų rinkimo etapą (liepos 15 d. – rugpjūčio 31 d.) paramos kreipėsi 565 smulkieji ūkininkai, pateiktose paraiškose prašoma daugiau kaip 8,6 mln. litų.
 
Per visą paraiškų rinkimo 2007–2013 metų laikotarpį pagal priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ jau pateikta daugiau kaip 10 tūkst. paraiškų, kuriose prašoma beveik 83,5 mln. litų paramos. Iki š. m. spalio mėn. patvirtinta 9 990 paraiškų, jose prašoma paramos suma yra didesnė nei 74 milijonai litų. Tai sudaro 97 procentus visų 2007–2013 m. skirtų priemonei įgyvendinti lėšų. Iš šių lėšų pareiškėjams jau išmokėta beveik 52 mln. litų.
Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kaip tinkamai auginti viščiukus broilerius?

Kaip tinkamai auginti viščiukus broilerius?

Balandžio 2, 08:00
Atėjus pavasariui žmonės ne tik pradeda lauko darbus savo ūkiuose, tačiau dažnas...

Padidėjo stambių pienininkystės ūkių skaičius

Padidėjo stambių pienininkystės ūkių skaičius

Kovo 6, 08:00
Lietuvoje kasmet mažėja karvių ir smulkių pienininkystės ūkių skaičius, o stambiuose...

Aptartos gyvulininkystės sektoriaus plėtros aktualijos

Aptartos gyvulininkystės sektoriaus plėtros aktualijos

Vasario 20, 10:18
Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo Žemės ūkio ministerijoje...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite