Ukioklubas Naujienos Gyvulininkystė „Pienas LT“ gamykla domina ne tik lietuvius

Visi straipsniai

Gairės

išmokos už mėsinius galvijus 2011, pieno gamintojai, melioracijos grioviai, socialinė atskirtis, gydytojai, bendradarbiavimas, Nederlingų žemių naudotojų asociacija, Amazone, žieminiai pasėliai, Massey Fergusom, BŽŪP 2014–2020, miškininkystė, karščiai, Case IH, kompensacija, žaliosios išmokos, augalų veislės, paskolos žemės ūkiui, kalkių purvas, rapsų aliejus, Vokietija, parama mikroįmonėms kaime, pilkasis puvinys, verslumo skatinimas, nendrės.
daugiau

„Pienas LT“ gamykla domina ne tik lietuvius

Gairės: pieno supirkimo kainos, kooperatyvas, Pienas LT.
2013-09-30

„Pienas LT“ pieno baltymų gamyklos statybos Kauno laisvojoje ekonominėje (LEZ) zonoje pritraukia vis daugiau smalsuolių iš užsienio – statybvietėje apsilankė gausi Lenkijos ūkininkų ir žemės ūkio specialistų delegacija.

„Pienas LT“ gamykla domina ne tik lietuvius
Pienas LT nuotr.

Jie itin domėjosi, kaip „Pienas LT“ kooperatyvo nariams sekasi įgyvendinti šį unikalų projektą, su kuriuo siejamos didelės Lietuvos pieno gamintojų viltys.

„Jau pradėjus įgyvendinti projektą, pieno supirkimo kainos Lietuvoje pradėjo didėti ir tikimės, kad jos dar didės pradėjus veikti gamyklai. Gamykla bus tik vienas pasirinkimų pieno gamintojams, kur ir kam parduoti pieną, nes jei rinkoje didės konkurencija tarp perdirbėjų, atsiras ir konkurencingos kainos už pieną“, – svečiams iš Lenkijos pasakojo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Daugiau kaip 3 hektarų plote, kur statoma gamykla, jau beveik baigti visi žemės ir kiti komunikacijų įrengimo darbai, į dangų stiebiasi konstrukcijos, ruošiama vieta asfaltuotiems privažiavimams.

„Statybos vyksta pagal planą ir jei žiema nebus ankstyva, tikimės, kad visos konstrukcijos jau bus po stogu“, – kalbėjo N. Narauskas.

Iki 2014 m. kovo planuojama baigti pagrindinius statybos darbus. Vėliau čia bus montuojama Vokietijos bendrovės „Finnah Prozess-und Verpackungstechniks GmbH“ technologinė įranga. Gamykloje bus gaminamas eksportui skirtas nedenatūruotas aukštos koncentracijos pieno baltymas, naudojamas maisto ir farmacijos pramonėse.

Po apsilankymo Kauno LEZ, lenkai svečiavosi AB „Lytagra“ ir žemės ūkio bendrovėje „Bernatoniai“. Kauno rajone įsikūrusi ŽŪB „Bernatoniai“ yra viena didžiausių kooperatyvo „Pienas LT“ narių, valdanti apie 6 proc. pajų ir kasdien patiekianti apie 20 tonų pieno. Per dieną kooperatyvas superka apie 400 t pieno.

Svečiams iš Lenkijos „Pienas LT“ atstovai pasakojo apie Lietuvos pieno gamybos ir jo perdirbimo sistemą, su kokiais iššūkiais tenka susidurti pieno gamintojams ir kokią svarbą joje užims naujoji gamykla. Jos bendrasavininkais yra visi kooperatyvo „Pienas LT“ nariai, kurių šiuo metu yra 211.

Pradinis planuojamas gamyklos perdirbimo pajėgumas – 650 tonų pieno per parą, o maksimalus – 1200 tonų. Bendra kooperacinės „Pienas LT“ gamyklos vertė sieks beveik 100 mln. litų. Gamyklos statyba finansuojama nuosavomis kooperatyvo ir Europos Sąjungos lėšomis.
 

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kaip tinkamai auginti viščiukus broilerius?

Kaip tinkamai auginti viščiukus broilerius?

Balandžio 2, 08:00
Atėjus pavasariui žmonės ne tik pradeda lauko darbus savo ūkiuose, tačiau dažnas...

Padidėjo stambių pienininkystės ūkių skaičius

Padidėjo stambių pienininkystės ūkių skaičius

Kovo 6, 08:00
Lietuvoje kasmet mažėja karvių ir smulkių pienininkystės ūkių skaičius, o stambiuose...

Aptartos gyvulininkystės sektoriaus plėtros aktualijos

Aptartos gyvulininkystės sektoriaus plėtros aktualijos

Vasario 20, 10:18
Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo Žemės ūkio ministerijoje...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite