Ukioklubas Naujienos Gyvulininkystė Badu ir troškuliu marinti arkliai sėkmingai perduoti naujiems laikytojams

Visi straipsniai

Gairės

infekcija, daržovių kainos, augimo reguliatoriai, miškų įstatymas, verslininkai, nevyriausybinės organizacijos, Rumokų bandymo stotis, kaimo atnaujinimas ir plėtra, javapjūtė, agronomas, miško pardavimas, daugiafunkcinis žemės ūkis, bauda, žemės ūkio politika, mėsinės avys, ne pelno objektai, ženklinimas, gyvulių produktyvumas, parama verslo kūrimui ir plėtrai 2011, ėriavedės, ūkininkų kooperacija, karpiai, sojos pupelės, augintinis mano ūkyje, Kaunas.
daugiau

Badu ir troškuliu marinti arkliai sėkmingai perduoti naujiems laikytojams

Gairės: VMVT, arkliai.
Balandžio 9, 07:24

Vykdydami Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria leista paimti iš Miškinių kaimo (Vilniaus raj.) gyventojo Algio Alfredo Kaušakio arklius, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai praėjusį savaitgalį sėkmingai pergabeno 108 arklius į UAB „Lietuvos žirgynas“ laikymo vietą Kavolių kaime (Dusetų sen. Zarasų raj.). 9 sunkios sveikatos būklės arkliai perduoti gyvūnų globėjų priežiūrai pagal UAB „Lietuvos žirgynas“ sudarytas laikinas gyvūnų globos sutartis.

Badu ir troškuliu marinti arkliai sėkmingai perduoti naujiems laikytojams
VMVT nuotr.

,,Vykdant arklių pakrovimą, transportavimą ir iškrovimą naujoje laikymo vietoje, nei vienas arklys nebuvo traumuotas ar kitaip sužalotas. Kelionę į naują laikymo vietą arkliai pakėlė gana lengvai. Šiuo metu arkliai karantinuojami, vertinama jų sveikatos būklė, atliekami tyrimai dėl užkrečiamųjų ligų. Dėl arklių gydymo ir šėrimo konsultuojamasi su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos specialistais”, – teigė Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Darius Kazulėnas.
 
Įvertinus A. A. Kaušakio veiksmus ir nenorą vykdyti veterinarijos inspektorių nurodymus, arkliai atimti ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 310 straipsnyje – „žiaurus elgesys su gyvūnais“.
 
Nuo gauto pranešimo datos iki arklių išgabenimo iš A. A. Kaušakio valdos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vykdė arklių veterinarinę priežiūrą ir kontrolę, organizavo jų šėrimą, girdymą, arklių gaišenų surinkimą ir išgabenimą bei gyvų arklių perkėlimą.
 
"Arklių paėmimas ir pergabenimas į naują laikymo vietą, pagalbos ir globos organizavimas buvo sėkmingai įvykdytas geranoriškai bendradarbiaujant su Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Vilniaus apskrities policijos komisariato pareigūnais, UAB „Lietuvos žirgynas“ ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ darbuotojais. Norėtume padėkoti žiniasklaidos atstovams ir visiems geros valios žmonėms už supratimą ir suteiktą pagalbą, gelbstint arklius nuo žūties. Galime pasidžiaugti, kad žmonės neabejingi ir praneša apie pastebėtus gyvūnų gerovės ir sveikatos pažeidimus. Sėkmingai atlikta arklių perdavimo procedūra – tai akivaizdi pamoka gyvūnų laikytojams, kurie nenori, negali ar nesugeba savo augintiniams suteikti tinkamos priežiūros”, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Gyvulių laikytojai turi teisę gauti paramą

Gyvulių laikytojai turi teisę gauti paramą

Balandžio 26, 08:13
Senas gyvulininkystės tradicijas turinčioje Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį kelis...

Užsikrėsti karvių raupais Lietuvoje – sunkiai tikėtina

Užsikrėsti karvių raupais Lietuvoje – sunkiai tikėtina

Balandžio 17, 14:15
Karvių raupai – ūmi virusinė liga, pasireiškianti gyvulių karščiavimu, odos ir...

Ūkyje krito daugiau nei 14 tūkstančių broilerių

Ūkyje krito daugiau nei 14 tūkstančių broilerių

Balandžio 11, 15:41
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad individualiai įmonei...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Enternet - SEO paslaugos.

Taip pat skaitykite