Ukioklubas Naujienos Ekologinis ūkis Vaikai žaliuosiuose sodeliuose atranda vidinį savo ir augalų pasaulį

Visi straipsniai

Gairės

nuotekų dublo panaudojimas, politika, Europos Parlamentas, Agroturgelis, sklypai, bakterinė degligė, technika, agrarinė aplinkosauga, cukinijos, Amdriejus Stančikas, kepyklėlės, spaudos konferencija, miško ūkio paskirties žemė, konkursas, elektroninis pasėlių deklaravimas, traktoriai, paršavedės, kaimo bendruomenė, kamuolinis žaibas, sveika gyvensena, amonio salietra, javapjūtė, šeimos ūkis, verslo pradžia, veterinarija.
daugiau

Vaikai žaliuosiuose sodeliuose atranda vidinį savo ir augalų pasaulį

Gairės: augalai, daržas, sėklos.
Birželio 2, 09:44

Paskutinėmis pavasario dienomis pasibaigs akcijos „Žalia stotelė“ žemės darbai, į kuriuos įsitraukė keli tūkstančiai vaikų įvairiuose Lietuvos regionuose.

Vaikai žaliuosiuose sodeliuose atranda vidinį savo ir augalų pasaulį

Į žemę sėklytes bei sudygusius daigelius sukasę vaikai džiaugiasi, kad vasarą galės krimsti žalumynus, gėrėtis uogų vėriniais ir spalvotais gėlių žiedlapiais savo žaliuosiuose sodeliuose. „Kiekvienais metais vykstame pas jaunuosius daržininkus, kuriems talkiname lysvių ežiose, organizuojame veiklas, atveriančias augalų naudą, įvairovę bei grožį.“ - pasakoja viena iš akcijos organizatorių agrofirmos „Sėklos“ atstovė Ramunė Monkevičienė.

„Tam, kad atpažintume augalo veidą, reikia pažvelgti į jo lają, kuri yra gamtoje. Vaikščiojant mišku dažnai galite pastebėti, kad lapai tartum atsikartoja paties augalo formoje. Senovėje žmonės tą gerai matė, jie įžvelgė net augalo charakterį ir galėjo sulyginti su žmogaus. Pavyzdžiui rudens augalas – beržas: šviesus, draugiškas aplinkai, rudenį jo laja – auksinė, tad ir apie tokį žmogų buvo sakoma, kad jo galvoje vėjai švilpia, toks žmogus bus atviras ir kūrybiškas.“ - apie augalų ir žmogaus ryšį pasakojo Žaliojo maršruto metu globos namus bei ugdymo įstaigas lankiusi viena iš „Sodo meno avilys“ įkūrėjų, Danielė Šležienė. Šių viešnagių metu vaikai išsiaiškino, kokie augalai tinka vieni kitiems į poras ir šalia vieni kitų vešliai auga bei stiebiasi aukštyn, o kokie kenkia ir pasodinti kartu meta iš kartėlio lapus.

„Žengiant pieva jaunieji gamtos entuziastai matys nebe vien lapus ir žiedus, tačiau ir didelius stebuklus, vysktančius kiekvieną akimirką.“ - įsitikinusi akcijos koordinatorė Giedrė Kisielė. Pasak jos, siekiama, kad žaliosios stotelės vaikams taptų atradimų ir poilsio erdvėmis, kuriose jie sustotų ir atvertų savo akis gyvojo pasaulio pažinimui, kur nevaržomai tyrinėdami augmenijos pasaulį atrastų ramybę bei įkvėpimą.

Žaliųjų sodelių kūrimas jau tapo daugelio vaikų globos bei ugdymo įstaigų gražia pavasario tradicija, suburiančia ne vien jaunuosius daržininkus, tačiau ir savanorius, akcijos palaikytojus, įkvepiančius vaikams norą pažinti gamtą, tapti jos puoselėtojais. Savo rankutėmis kapstydami lysves, į žaliosios aplinkos tyrinėjimus labiausiai įsitraukė Jonavos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Jurbarko, Obelių, Alytaus, Molėtų bei Klaipėdos rajonuose susibūrę  jaunieji daržininkai. Pasak organizatorių, tai daugiausiai 8–10 metų amžiaus vaikai, intuityviai dar nespėję atsiplėšti nuo to kas tikra ir gyva. Smalsieji tyrinėtojai akcijos metu įrengė trisdešimt tris žaliąsias erdves – daugiausiai mokyklų kiemeliuose. Pasak organizatorių, akcijoje dalyvauja pačios įvairiausios įstaigos, tačiau visos jos turi bendrą bruožą – nori suteikti vaikams daugiau patirties, kuri praverstų jų tolimesniame gyvenime.  

Pasibaigus akcijos „Žalia stotelė“ paskutiniams pavasario darbams bus laukiama rudenio derliaus ir jo šventės, organizuojamos veiklos vaikams globos namuose, mokyklose, darželiuose. Prisidėti kviečiami visi norintys padėti ir kartu pasidžiaugti vaikų darbo vaisiais. Norintys dalyvauti gali kreiptis šiais kontaktais: Giedrė Kisielė, (daugiau informacijos www.ekokarta.lt).

 

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Kviečiame registruotis į ekologinės gamybos kongresą

Kviečiame registruotis į ekologinės gamybos kongresą

Birželio 3, 07:27
Liepos 1 d. bus istorinė diena, kai Lietuva perims savo pirmąjį pirmininkavimą Europos...

Lietuvos ekologinių ūkių žemėlapis

Lietuvos ekologinių ūkių žemėlapis

Gegužės 20, 16:51
Nors susidomėjimas ekologiškais maisto produktais, kurie yra natūralūs ir sveikesni,...

Ekologiškų produktų parodoje – ir lietuviški gaminiai

Ekologiškų produktų parodoje – ir lietuviški gaminiai

Vasario 26, 07:52
2013 m. vasario 13-16 d. Niurnberge, Vokietijoje, vyko tarptautinė ekologiškų produktų...

Komentarai (0)Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Meilės horoskopas 2013

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

PinigųKarta.lt - Lietuvos ir pasaulio pinigai.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite