Ukioklubas Naujienos Technika Vietoje naujų traktorių registruojami naudoti

Visi straipsniai

Gairės

akcija, ekologinės žuvys, GMO, dešros, ekologinis turgelis, daržovės vaisiai, pieno perdirbėjai, Vigijijus Jukna, atsietosios papildomos nacionalinės išmokos už pieną, VMVT, dulkės, klimato pokyčiai, mobilieji turgeliai, garantijų fondas, žemės vertė, veja, laktozė, Macijauskas, derlius, ferma, žemės dirbimo technika, parama kaimui, kvietrugiai, ES parama jauniesiems ūkininkams, gamta.
daugiau

Vietoje naujų traktorių registruojami naudoti

Gairės: žemės ūkio technika, traktoriai.
2014-07-04

Žemės ūkio ministro prof. V. Juknos įsakymu (2014 m. liepos 1 d. Nr. 3D-396) pakeistos Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimo taisyklės. Pakeitimai atlikti siekiant sureguliuoti kai kuriuos iškylančius traktorių ir kitos technikos registravimo klausimus, ypač atsižvelgiant į susidariusią situaciją naudotų traktorių rinkoje.

Vietoje naujų traktorių registruojami naudoti
Ukioklubas.lt nuotr.

Pastaruoju metu nenustačius   kokių nors traktorių ir kitos technikos registravimo tvarkos  apribojimų į Lietuvą įvežamai ir registruojamai naudotai technikai, pradėta įvežti ir registruoti naujus traktorius, deklaruojant, kad tai yra naudoti traktoriai. Techninės atitikties dokumentai (sertifikatai) tokiais atvejais nepateikiami.  Šie traktoriai, iš esmės skirti trečiųjų šalių rinkai, neatitinka Lietuvos ir ES teisės reikalavimų. Kai kurių tokių traktorių, neatitinkančių minėtosios direktyvos reikalavimų ir pagamintų pastaruoju laikotarpiu ne ES šalyse, techniniai parametrai gerokai skiriasi nuo tų, kurie leidžiami ES. Pavyzdžiui, tokių traktorių variklių išmetamųjų teršalų ribinės vertės daug kartų viršija šiuo metu nustatytas normas. Žinoma, tokie techninės saugos, o ypač ekologinės saugos,  normų neatitinkantys traktoriai yra pigesni.

Siekiant išvengti tokių atvejų ir teisės aktų pažeidimų, nustatyta, kad naudoti ratiniai traktoriai, pagaminti ne ES šalyse po 2009 m. liepos 1 d. ir neįregistruoti ES šalyse, Lietuvoje įregistruojami, jeigu jie buvo pagaminti pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/37/EB reikalavimus. Tiek ši pagrindinė traktorių direktyva, tiek su ja susijusios techninės direktyvos reglamentuoja traktorių ir kitos pagal šias direktyvas gaminamos technikos reikalavimus. Iš esmės tai yra reikalavimai plačiąja prasme: darbo, kelių,  ekologinės saugos.

Kiti taisyklių punktai yra pakeisti siekiant išvengti atvejų, kai Lietuvoje įregistruotus traktorius įsigiję asmenys nesikreipia į savo  savivaldybės  administracijos  Žemės ūkio skyrių  ir  nepakeičia registro duomenų (neperregistruoja savo vardu). Pasitaiko, kai tokius traktorius pardavę asmenys susiduria su sunkumais, siekdami gauti piniginę socialinę pašalpą. Šį klausimą kėlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Įsigaliojus taisyklių pakeitimui, traktorių ar kitą techniką įsigijęs asmuo per 30 dienų privalo kreiptis dėl registro duomenų pakeitimo (perregistravimo). Jeigu pirkėjas per nustatytą laiką nesikreips į atitinkamą  Žemės ūkio skyrių, traktorius bus išregistruotas automatiškai, t. y. nebebus taip, kad piliečiai, pardavę traktorius, pagal registro duomenis vis vien lieka jų savininkai.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite