Ukioklubas Naujienos Sodininkystė Nano technologijos mūsų daržuose

Visi straipsniai

Gairės

aubrakai, pradėjimas ūkininkauti, nitratai, maisto medžiagų perteklius, sausra, avininkystė, rezervas, šienapjovės, ekologiškos produkcijos realizavimas, vapsvos, teritorijų planavimo įstatymas, žemės mokestis Lietuvoje, grūdų kokybės tyrimai, žemės ūkio kooperatyvas, ekologinis tinklas, jaunieji ūkininkai, gyvulininkystės ūkiai, tarptautinis pieninkystės kongresas, maisto sauga, žemės ūkio augalai, žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara, išmokos už pirmuosius hektarus, žemėlapiai, aplinkosauga, gyvūnų gerovės pažeidimai.
daugiau

Nano technologijos mūsų daržuose

Gairės: sodas, daržas, nano trąšos.
Vasario 24, 08:14

Nano technologijos skverbiasi tiek į industrinį verslą, tiek į mūsų buitį, o dabar jau ir į mūsų daržus bei sodus. Verta pripažinti, kad blogųjų šių technologijų savybių retas kuris iš mūsų yra girdėjęs.

Nano technologijos mūsų daržuose
Ukioklubas.lt nuotr.

Nano technologijų pagalba yra sukurtos trąšos, tačiau kaip jos gali geriau veikti, nei mums įprastos, daug metų naudojamos?

Pabandykime pateikti pavyzdį, kuris leis suprasti visos šios paslapties veikimą. Kuomet gaminate picą, ant viršaus nepadedate vientiso sūrio ketvirčio, jūs jį sutarkuojate ir paskirstote per visą plotą, siekdami, kad sūris išsilydytų vienodai, nors ir paliktas nesmulkintas sūris, taip pat išsilydis, tik teks laukti ilgiau, ir gali būti, visos picos nepadengs. Taip pat veikia ir nanodalelės – tai natūralios milijonus metų gamtoje egzistuojančios dalelės – mikroelementų junginiai. Jos yra neutralaus elektros krūvio, labai mažos (2-40nm), todėl lengvai prasiskverbia pro apsaugines ląstelių sieneles ir dalyvauja baltymų – fermentų sintezėje. Tai daro veiksmingą poveikį visiems augalų medžiagos apykaitos procesams. Dėl kelis šimtus kartų didesnio nanodalelių skvarbumo reikia žymiai mažesnio mikroelementų kiekio lyginant su druskomis ir chelatais.

Mikroelementinių trąšų “Nanoplant” atstovas Lietuvoje Almantas Pivoriūnas pasakoja, kad tokios trąšos žemės gelmėse glūdi jau milijonus metų, tačiau atsiradus pažangioms technologijoms, jomis pradėta domėtis ir sekti jų poveikį aplinkai. Atlikus daugyvę bandymų, yra pastebėta, kad naudojant tokias trąšas tiek daržovių, tiek dekoratyvių augalų grupėms, yra didesnis efektyvumas (5-8 kartais padidėja fermentų aktyvumas, padidėja baltymų kiekis, derlingumas ir atsparumas stresiniams faktoriams, iki 30 proc. padidėja apsauginės augalų funkcijos ir net 8-10 proc. suintensyvėja dygimas). Verta paminėti, kad mikroelementinės trąšos yra skitrtos sėkloms apdoroti prieš sėją ir augalams pamaitinti (apipurkšti) per lapus vegetacijos laikotarpiu.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite