Ukioklubas Naujienos Rinka Laukiama rekordinio grūdų derliaus

Visi straipsniai

Gairės

trumpalaikiai darbai, pieno supirkimo taisyklės, žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos, auginimas, kursai, tiesioginių išmokų dydis 2011, veja, elektroninis gyvūnų ženklinimas, galvijai, kalakutai, apleisti pastatai, talka, AgroSmart, kaimo amatai, aoztas, žuvų perdirbėjai, kontrolė, ūkių ir verslo plėtra, ražienos, gyvūnų vežėjų kontrolė, pieno šaldytuvai, afrikinis kiaulių maras, parama mikroįmonėms kaime, kaimo bendruomenė, gyvulininystė.
daugiau

Laukiama rekordinio grūdų derliaus

Gairės: kainos, grūdai, javai.
2014-08-07

Lietuvoje jau įsibėgėja javapjūtė. Atrodė, kad dėl lietingo pavasario ir vėsios vasaros pradžios derliaus nuėmimas vėluos, tačiau karšti orai neleido išsipildyti šioms prognozėms. Į aruodus jau supilti pirmieji šiųmečio derliaus žieminiai miežiai, baigiami doroti gerai išdžiūvę žieminiai rapsai, į grūdų priėmimo punktus vežami žieminiai kviečiai.

Laukiama rekordinio grūdų derliaus
Ukioklubas.lt nuotr.

Preliminariais duomenims, nuimta jau apie ketvirtadalis derliaus. Kol kas pjaunami žiemkenčiai, jau greitai bus imami ir vasariniai javai, kurių plotai dėl žiemkenčių prasto peržiemojimo šiaurinėje Lietuvos dalyje šiemet dvigubai lenkia žiemkenčių plotus. Prognozuojama, kad  šiemet derlius gali būti 7,5 proc. didesnis nei pernykštis. Šiųmetis derlius greičiausiai lenks net ir prieš dvejus metus buvusį rekordinį javų derlių. Spėjama, kad šiemet į mūsų šalies aruodus turėtų subyrėti apie 4,7 mln. t grūdų. Derliaus  padidėjimą  lems ir  šiemet 7 proc. išaugę  javų  pasėlių plotai.

Tačiau rapsų sektoriuje kiek kitokios prognozės. Čia laukiama 19,8  proc.  mažesnio  už pernykštį derliaus – tai lemia 18,2 proc. sumažėję rapsų pasėlių plotai ir 4,4 proc. mažesnis prognozuojamas vidutinis  derlingumas.

Rapsų sėklų ir javų grūdų paskirtis gali būti labai įvairi. Jie gali būti naudojami sėklai, maistui, pramoniniam perdirbimui ir pašarų gamybai. Daug jų eksportuojama į trečiąsias šalis. Pernai Lietuva eksportavo  2,5 mln. t grūdų, iš kurių 79,3  proc. sudarė kviečiai. Pagal kviečių eksportą Lietuva šiandien yra ketvirta Europos Sąjungoje po Prancūzijos, Vokietijos ir Rumunijos.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite