Ukioklubas Naujienos Parama kaimui Stogo dangos keitimo kaina

Visi straipsniai

Gairės

trichineliozė, Lietuva, žemės mokesčio tarifas, aukcionas, konkurencingumas, MTZ, pasaulio žemės ūkis, Pirso liga, papildomos tiesioginės išmokos, bulvininkystė, rinkodara, Nacionalinė žemės tarnnyba, metano dujos, ūkininkų gyvenimas, galvijų auginimas, žemės mokestis 2012, produkcijos standartinė vertė, maisto saugumas, sveika gyvensena, žemės mokesčio dydis, šiltnamių asociacija, KPP 2007 - 2013, pusiau natūrinis ūkininkavimas, obuolių kaina, žemės konsolidacijos taisyklės.
daugiau

Stogo dangos keitimo kaina

2012-01-06

Sausio 16 dieną šalyje startuosianti asbesto šalinimo programa – daug komentarų sulaukianti šių dienų naujiena. Programos laukiama su nekantrumu: ji pozityviai vertinama seniūnų, prekiaujančiųjų statybinėmis medžiagomis, aptarinėjama kaimo gyventojų. Stogo dangos keitimas - sezoninis darbas, laiko iki pavasario dar yra. Daugeliui, matyt, įdomu, kokios šiuo metu stogui reikalingų statybinių medžiagų kainos ir kaip atrodytų stogo renovacijos darbų išklotinės sąmata. Prieš pradėdami asbestinio stogo dangos keitimą kiekvienas norime susiskaičiuoti ir apytiksliai žinoti kiek išlaidų kainuos šiferio stogo dangos keitimas.

Stogo dangos keitimo kaina
ŽŪM nuotr.

Tuoj pat po Naujųjų metų kalbinome prekiautojus stogo rekonstrukcijai reikalingomis statybinėmis medžiagomis. „Iš mūsų parduodamų šiferio, plieno ir čerpių, beasbestinis šiferis sudaro apie 40 proc. visų parduodamų stogo dangų. Jis populiarus ne tik dėl nesudėtingos dengimo technologijos, bet ir optimalaus kainos ir kokybės santykio. Šiandien įvairių gamintojų šiferio kvadratinio metro kaina svyruoja nuo 19,5 iki 33 Lt (su PVM). Įprastai, vėliausiai prieš du mėnesius gamintojai įspėja apie kainų pokyčius. Teigti, kaip šiferio kainos lauko darbų sezono metu gali kisti, dar anksti“, - teigia vienos statybinėmis medžiagomis prekiaujančios firmos vadybininkas.

Antra populiariausia stogo danga šalyje – skarda. Ja prekiaujančių firmų atstovų duomenimis, ja dengiama šiek tiek daugiau nei 20 proc. visų stogų. „Skardos kainos nuo III iki pat II metų ketvirčio praktiškai nekinta. Lietuvoje joms įtakos turi ir pasaulinės metalo rinkos tendencijos. Šiuo metu įvardyti galimus jų pokyčius pavasarį sudėtinga, – sakė Pakaunėje veikiančios metalu prekiaujančios įmonės savininkas. – Skarda yra viena pigiausių stogo dangų – jos kvadrato kaina svyruoja 18 iki 28 Lt už kvadratinį metrą. Nemanau, kad prekiautojai ims didinti skardos ir jos lankstinių kainas: kol kas prekyba jomis vyksta vangiai, konkurencija didelė, tad esame suinteresuoti daugiau turėti užsakymų“.

Iš prekiaujančių stogo dangomis įmonių apklausos matyti, kad nuo šių metų pradžios pabrango tik čerpės. Vienos firmos atstovė teigė, kad užsienio gamintojai apie nuo šių metų didėsiančias čerpių kainas užsiminė dar lapkritį. Nors kol kas tai vienos brangiausių stogo dangų, jų kaina nuo šių metų dėl pabrangusių gamybos kaštų išaugo 5-10 proc. Uždengti tokia danga stogą kainuotų 40-60Lt/kv. m.

Šiandien kubinis metras medienos ruošinių stogo keitimui svyruoja nuo 500 iki 520 Lt. Ji urėdijose nuo praėjusio rudens pabrango 10 proc. Užklausti apie medienos ruošinių kainas lentpjūvių savininkai kalba lyg susitarę: „Kainas rinkoje šiuo metu palaiko kinai – čia perka bei į savo šalį gabena net ir labai prastos kokybės rąstus. Dėl įtampos vietinėje medienos rinkoje kainos mažėti neturėtų“.

Lyginant kitas pagal „Asbestinių stogų dangos keitimas“ taisykles tinkamas kompensuoti išlaidas, t.y. stogo renovacijai reikalingų šiltinimo medžiagų, plėvelių ir lietaus surinkimo sistemų  kainas su praėjusiais metais, rinkoje stebimas stabilumas. Kainos nepakito. Pasak visų kalbintų firmų atstovų, šilumos izoliacinių medžiagų kubo kaina svyruoja apie 120 Lt. Reikalingų garo izoliacinių (šiuo metu jos kainuoja apie 1,4 Lt/kv. m) ir difuzinių (1,9-4,5 Lt/kv. m) plėvelių kainos stabilios.

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintose „Asbestinių stogų dangos keitimo“ taisyklėse numatyta didžiausia paramos suma - 10 tūkst. Lt. Susumavę šių metų pirmomis dienomis firmų atstovų pateiktus duomenis  apie kompensuoti tinkamų stogo renovacijai skirtų medžiagų kainas  bandome apibendrinti informaciją. Senos statybos namo su asbestiniu šiferiu stogo apie 170 kv. m renovacija galėtų  kainuoti:

 •  Šiferio stogo danga (25 Lt/kv. m) 4,25 tūkst. Lt;
 • Šilumos izoliacinis sluoksnis (20 cm storio apšiltinimas po 120 Lt/kub. m) – 4,08 tūkst. Lt;
 • Izoliacinė ir difuzinė plėvelės (vidutinė kaina siektų  po 2,95  Lt/kv. m) - apie 1 tūkst. Lt;
 • Medienos ruošiniai stogo karkaso rekonstrukcijai (skaičiuoti apie 4  kub. m po 520 Lt) – 2,2  tūkst. Lt;
 • Skardos lankstiniai kartu su skardinėmis vėjalentėmis (po 20 Lt/m) – 2,5 tūkst. Lt;
 • Lietaus surinkimo sistema (iš skardos) - apie 2,5 tūkst. Lt;
 • Palėpių pakaloms (medžio ar skardos) gali tekti pakloti apie 2 tūkst. Lt.

Remiantis apytikriais skaičiavimais, stogo rekonstrukcijai reikalingos medžiagos, minėtuoju atveju, kainuotų apie 18-19 tūkst. Lt arba stogo vieno kvadratinio metro renovacija atsieitų 109 Lt. Bemaž pusė sumos galėtų būti kompensuota iš ES fondų – pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Paraiškos priimamos nuo sausio 16 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra, administruosianti šitą paramą, įpareigota priimtas paraiškas įvertinti per 20 darbo dienų, jei visi pateikti dokumentai bus tvarkingi.

Įsakymas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ dėl tinkamų finansuoti stogo dangų didžiausių įkainių jau rengiamas. Jame įvardijami didžiausieji įkainiai septynioms stogo dangų rūšims:

 • beasbesčio šiferio;
 • bituminių čerpių;
 • plieninių čerpių;
 • keraminių čerpių;
 • bituminių lakštų;
 • plieninių čerpių imitacijos;
 • plieninių profiliuotų lakštų dangos.

Rengiamame įsakyme minėtųjų stogo dangų didžiausieji įkainiai nustatyti įskaitant izoliacinį sluoksnį, stogo dangą, kraigus, vėjalentes, karnizus – laštakius, lietaus nuvedimo sistemos latakus ir lietvamzdžius, sniego užtvaras su laikikliais.  Kompensacija už stogo kvadratinio metro renovaciją būtų apskaičiuojama, pasirinktos stogo dangos didžiausiąjį įkainį dauginant iš stogo ploto bei galimo paramos intensyvumo.

Praėjusių metų lauko darbų sezono duomenimis, priklausomai nuo to, kas samdytas (su patentu dirbantieji ar firma), stogo dengimo darbai kainavo nuo 45-60 Lt/kv. m (įskaitant visus būtinus darbus: lietvamzdžių pritvirtinimą, palėpių užkalimą ir kt.). Taigi norintiems rekonstruoti stogus šiems darbams reikėtų planuoti išleisti dar apie 8 tūkst. Lt.

Iš viso pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ žadama skirti 60 mln. Lt paramos. Tikimasi, kad ja pasinaudos apie 6 tūkst. kaimiškųjų vietovių gyventojų.

Parengta pagal ŽŪM inf.

Dalintis:

Komentarai (9)

* vilija  Kovo 23, 15:33
kazkokia nesamone.as paveldejau tevu nama,mire abu teveliai,namas 40 metu,asbestinis stogas,palepej asbestas.as turiu jame gyventi kenksmingom salygom,nes buta pardaviau,reikejo slaugyti teveli.ir dabar iseina reikia laukti sr tam skirta laika,ir dar apsvarstys,baisu,biurokratija.
* Stogai Vilniuje  2014-11-01
www.stogu-dengimas.com
* edgaras  2014-03-30
Stogų dengimas, fasadų šiltinimas, skardos lankstinių gamyba.
Atliekame stogų skardinimo, šiltinimo darbus. Montuojame lietaus nuvedimo sistemas.
Šiltiname individualių namų ir kitų pastatų fasadus.
Standartiniai ir nestandartiniai skardos lankstinių gaminiai.
Daugiau info telefonu arba svetainėje : www.egostatyba.lt
* Garsiakalbis  2014-01-02
Galiu pasakyti iš patirties - visos paramos stogui sąlygos galioja tik paramos gavėjui, bet ne agentūrai. paraišką pateikėme birželio mėn., rugsėjo mėn, jau buvo pristatyta galutinė paraiška gauti pinigus.dar lyg šiolei tų pinigėlių nematome: 30 darbo dienų, turbūt, "dar nepraėjo" :), nors jau keturi mėnesiai praėjo, pas juos darbo dienos skaičiuojasi gal į mėnesį tik dvi? :) ir dar neaišku, kada tie pinigėliai įplauks. matyt sunkios tos darbo dienos! tad kas kreipiatės - apsiginkluokit kantrybe, jei skolinatės pinigus, tai pasiskaičiuokite metines palūkanas, nes gautos paramos gali ir joms pritrūkti. sėkmės! Tikėkimės, kad Arklio metais gal agentūros darbuotojai pradės art, o ne žvengt iš paramos gavėjų.
* vitas  2013-12-16
Durniu istatymas.Pagal Konstitucija visi lygus,o cia ne,korupcija is karto pakvimpa.
* Valerijus  2013-06-11
Jeigu kam pavyks "išmušti" paramą, siūlyčiau apsilankyti svetaine www.stogosamata.lt kur galite apskaičiuoti ir palyginti populiariausiu stogo dangų kainos. Ir čia jos pigiausios Lietuvoje.
* Birutė  2012-01-20
Perskaičiau visą instrukciją ir supratau, kad tai visiškas absurdas. Aš esu paveldėtoja ir kol kas gyvenu mieste, tačiau mano tėvai iki mirties gyveno ir dirbo kolūkiuose nuo 1956 m., o jiems mirus aš paveldėjau namą ir jokiu būdu negaliu tikėtis tos vadinamos paramos. Aš neatitinkui kriterijų, kuriuos sugalvojo ministerijos klerkai - negyvenu ištisai 5 metų kaime ir nevedu ūkinės veiklos, neturiu mažamečių vaikų ir t.t. Suprantu, kad tai akių dūmimas ir eilinis europinių pinigų plovimo triukas. O tie ponai visai negalvoja, kad norint keisti šiferinį stogą, seną dangą reikia nuimti saugiai ir išvežti. Kuris kaimo žmogus, juolab pagyvenęs galės imtis ant savo pečių tokią naštą? Juk pajudinus šiferį, kyla pavojingos sveikatai dulkės. Tam turi būti specialistai, o ne kaimo eilinis pilietis. Vakarų valtybėse tai p ir yra, tik ne pas mus. Iš viso to , aš matau tik blefą/
* UAB Ramchos  2012-01-19
Pasinaudokite proga pasikeisti seną stogo dangą nauja beasbestine bitumine stogo danga “KOVERTECH”!
UAB Ramchos siūlo Jums įsigyti kokybiškus, nekenksmingus, beasbestinius lakštus stogams už itin patrauklią kainą!
Pasinaudokite Europos Sąjungos parama “Asbestinių stogų dangos keitimui” ir paskubėkite atsikratyti šios kenksmingos medžiagos.
KOVERTECH tai pigiausia bituminė stogo danga Lietuvoje, pagaminta iš organiško pluošto laikantis Europos standarto EN534 reikalavimų. Mes Jums siūlome įvairių storių bei spalvų platų asortimentą. Lakštai suformuoti aukštu spaudimu aukštoje temperatūroje, garantuojant dangos ilgaamžiškumą, vandens nepralaidumą ir atsparumą atmosferiniams teršalams. Nedidelis lakštų svoris palengvina montavimą. Puiki kokybė už gerą kainą.
Bituminiai banguoti stogo lakštai TIK nuo 11,86 Lt./m2 su PVM.
Kaunas
Vilnius
www.ramchos.lt
http://ramchos.lt/lt/5-bituminiai-lakstai
* vytautas  2012-01-08
stogo dangos keitimas tai eilinis rinkimų triukas 0,9 procento gal pasikeis kiti kaimo mirtingieji ne. nes labai jau sudėtngą sistemą sugalvojo žemės ūkio ministras ir tik kas turi pinigų.Pats paprasčiausias būdas . Atvažiuoja savivaldybės klerkas išmatuoja stogą ir pasako kaimiečiui kad tavo stogo plotas toks dengiant danga x kaina tokia dengiant danga y kaina tokia perki dengi ir atvažiuoji su popieriais tuomet apmokėsim / Ir baigtas darbas ,o čia dar agentūros dar biurokratų ir taip toliau.Iš tos programos šnipštas.

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite