Siekiant paskatinti kaimo žmones daugiau laikyti gyvulių bei sumažinti taip vadinamų „sofos“ ūkininkų skaičių praėjusių metų birželį Žemės ūkio ministerija priėmė sprendimą dėl privalomo gyvulių laikymo norint gauti išmokas už pievas ir ganyklas.
Buvo nustatyta, kad pievas ir ganyklas deklaruojantys pareiškėjai, norintys gauti išmokas, vienam hektarui deklaruojamų pievų ir ganyklų 2012 metais turi turėti 0,1 sutartinio gyvulio (toliau – SG), 2013 m. – 0,2, o 2014 m. ne mažiau kaip 0,3 SG. Už šio reikalavimo nevykdymą buvo numatytos sankcijos. Jei žemdirbys, neturėdamas gyvulių, deklaravo tik pievas ir ganyklas, kurių plotas viršija 10 ha, parama mažinama 50 procentų, jei turėjo gyvulių, bet 1 ha teko mažiau negu pusė nustatyto SG, parama mažinama 19 procentų.
Naujajam žemės ūkio ministrui balandį parvirtinus Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodikos pakeitimą šios sankcijos šį pavasarį ūkininkams, deklaruojantiems iki 10 ha pievų ir ganyklų ploto, gerokai sušvelnintos.
„Šis metodikos pakeitimas yra palankus ūkininkams, kurie nevykdė reikalavimo laikyti gyvulius arba laikė jų nepakankamai ir jų deklaruoti pievų ir ganyklų plotai neviršijo 10 ha, – sako Seimo narys Kazys Starkevičius. – Pagal naująją metodiką, jei ūkininkas 2012 metais turėjo gyvulių, bet perskaičiavus į SG teko bent pusė nustatyto SG pažeidimas bus vertinamas kaip netyčinis ir parama mažinama tik 3 procentais“.
Pasak parlamentaro, praėjusiais metais patvirtinus Sankcijų taikymo metodiką dėl privalomo gyvulių laikymo didesnė dalis ūkininkų įsigijo daugiau gyvulių, padidėjo avių ir ožkų skaičius. Buvo prognozuojama, kad šiais metais padidės ir stambiųjų raguočių, ypač karvių, skaičius, tačiau žemės ūkio ministrui žengus žingsnį atgal šios prognozės vargu ar pasiteisins.
„Manau, kad toks sankcijų sušvelninimas tikrai nepadės naujosios Vyriausybės programos vieno iš pagrindinių žemės ūkio srities punktų įgyvendinimui – sparčiai plėtoti gyvulininkystę, ženkliai padidinti gyvulių skaičių. Bus toliau plėtojama socialinių išmokų sistema ne tik per Socialinių reikalų ir darbo ministeriją, bet ir Žemės ūkio ministeriją. Toliau didės emigracija iš kaimų, nes tik darbas ir pridėtinės vertės kūrimas skatina žmogų likti oriu savo Tėviškėje“, – teigia šešėlinės Vyriausybės žemės ūkio ministras.
Dabar platinami užsakomieji straipsniai liaupsina šį ministerijos sprendimą. Viena tiesa laikraštyje „15 min“ išspausdintame Laisvės Aužbikavičienės straipsnyje yra. Jos pakalbintas Juozapavo kaime Telšių rajone mėsinius galvijus auginantis ūkininkas Antanas Šakys sako: „ES išmokos man yra papildoma pagalba, o sutartinių gyvulių skaičiaus pokytis mano ūkininkavimui neturėjo jokios įtakos ir išmokos tikrai nesumažėjo, turiu 130 hektarų žemės, tad galėčiau auginti perpus mažiau gyvulių ir vis tiek gaučiau išmokas“. Jo nuomone, problema gali kilti ūkininkams, kurie nenori pragyventi iš ūkininkavimo, o siekia tik gauti išmokas.
„Kviečiu įsiklausyti į šio ūkininko išmintingus žodžius ir tik po to svajoti apie gyvulių skaičiaus didėjimą“, – apibendrina Seimo narys.
Tau taip pat gali patikti
Trečiadienį 07:30
Lietuva – šalis turinti ilgalaikes gyvulių, paukščių ir žvėrelių auginimo tradicijas....
Antradienį 10:09
„Gyvulininkystė sukuria žymiai didesnę pridėtinę vertę, čia daugiau sukuriama galutinio...
Gegužės 8, 15:33
Galvijų veislininkystės informacinę sistemą (GVIS) buvo patobulinta ir dabar...
Prisjungti Registruotis
Mūsų draugai
GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.
Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)
Glaustai.lt - visos naujienos.
Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.
Prognozavo.lt - ateities prognozės.
Erotinės prekes - prekės suaugusiems.
Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.