Ukioklubas Naujienos Ekologinis ūkis 10 biodinaminio ūkininkavimo principų

Visi straipsniai

Gairės

biodujos, augimo reguliatoriai, verslo liudijimo įsigijimas, kailiniai žvėreliai, Briuselis, ekologinis tinklas, Kepalių bekonas, tradiciniai amatų centrai, paramai verslo kūrimui kaime, verslumas, žvejyba vidaus vandenyse, duona, išmokos už mėsinius galvijus 2011, pardavimai, ūkininkavima, sveika gyvensena, lesykla, gyvulininkystės plėtros strategija, Kauno grūdai, srutų laistymas, sodų draudimas, dirbantys ūkininkai, sodininkai, kaimo vietovės, Spirit.
daugiau

10 biodinaminio ūkininkavimo principų

Gairės: biodinamis ūkis, Ilzenbergo dvaras.
2014-07-25

Ilzenbergo dvaro biodinaminis ūkis „Ilzenbergas“ patvirtino 10 ūkininkavimo principų. Šie kasdienėje praktikoje taikomi principai išskiria biodinaminį ūkį ne tik nuo kitų tradicinių ūkių, bet kai kuriais aspektais ir nuo ekologinių ūkių.

10 biodinaminio ūkininkavimo principų
Ukioklubas.lt nuotr.

Patvirtinti principai – privalomi

Ūkio manifestu vadinamame dokumente įtvirtinti principai bus privalomi tiek pereinamuoju laikotarpiu, tiek ir gavus tarptautinius „Demeter“ sertifikatus.

Pirmasis mūsų ūkio principas skelbia: „Biodinaminio ūkio žemės neužterštos herbicidais, insekticidais, fungicidais ir kitais pesticidais, o ūkyje pagamintas maistas – saldikliais, stiprikliais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Biodinaminiame ūkyje naudojamos tik natūralios, biologinės kilmės medžiagos. Net tradiciniame neekologiškame ūkyje leidžiama naudoti daugiau nei 300 rūšių pesticidų, todėl kenksmingų jų likučių dažnai randama įprastiniuose maisto produktuose. Įprastinėje maisto pramonėje naudojama per 400 maisto priedų, o biodinaminių maisto produktų gamyboje leidžiama naudoti tik natūraliai gamtoje randamus – vadinamuosius žmogaus sveikatai nekenksmingus ir gamtai draugiškus, bet technologiškai būtinus priedus“.

Numatyti itin griežti reikalavimai

Pasak Ilzenbergo dvaro biodinaminio ūkio vadovo Petro Kuro, ekologinio ūkininkavimo privalumus ir naudą didžioji dalis visuomenės jau supranta. Klausimų dėl to kyla retai. Tačiau dažnai sulaukiama klausimų, kuo skiriasi biodinaminis ūkis nuo ekologinio.

„Aš sakyčiau, kad biodinaminis ūkis papildo ekologinį ūkį dar griežtesniais reikalavimais. Pavyzdžiui, ekologiniams ūkiams mokslininkai parengė rekomendacijas, kuriose numatyta, kad sunkiųjų metalų kiekiai dirvai gerinti ir tręšti naudojamose medžiagose neturi viršyti leistinų sunkiųjų metalų kiekių. Tuo tarpu biodinaminis ūkis net neturi tokios minties, kad dirvai gerinti būtų naudojamos medžiagos, kad ir su minimaliais sunkiųjų metalų ar kitų cheminių medžiagų kiekiais. Mes esame visiškai švari ir uždara ekosistema, todėl čia nepakliūna jokios medžiagos iš šalies, net ir tokios, kurios laikomos ekologiškomis, tačiau realiai jų istorijos, vietovės ir atsiradimo aplinkybių mes nustatyti negalime“, - pasakojo P. Kuras.

Ūkiui pasirinkta atoki vietovė

Dėl to Ilzenbergo dvaro biodinaminis ūkis įsikūrė vietovėje, kuri yra pasienyje su Latvija. Tradiciškai anksčiau pasienyje būdavo ribojama žemdirbystė, todėl žemė čia yra švari ir pailsėjusi nuo bet kokių priedų ar chemijos.

Karvė – pagrindinis biodinaminio ūkio gyvulys – ėda tik „švarų“ nuo bet kokios chemijos pašarą, todėl jos mėšlas taip pat būna „švarus“. Juo tręšiama dirva ir gaminami preparatai, skatinantys gyvybinę augalų energiją. Taip ir veikia uždara ekosistema.

„Šia uždara ekosistema mes ir skiriamės nuo ekologinio ūkio. Be to, mums labai svarbūs gamtos ciklai, mėnulio kalendorius. Taigi esame visiškai švarūs ir vienybėje su gamta. Tai ir yra mūsų išskirtinumas“, - teigė ūkio vadovas P. Kuras.

Cheminės medžiagos apnuodija ilgam

Tuo tarpu naujausi tyrimai skelbia, kad cheminių medžiagų likučiai žmogaus organizme išlieka daugelį metų. Baltijos aplinkos forumo (BAF) specialistai pranešė, kad visuose tirtuose savanorių kraujo mėginiuose rasta pavojingų cheminių medžiagų likučių. Iš viso tirtos 28 medžiagos, o savanorių kraujyje rasta 15 iš jų.

BAF specialistai, paklausti, ar savanorių kraujyje rastos cheminių medžiagų koncentracijos viršija leistinas normas, pabrėžė, kad tokių normų apskritai nėra, nes šios medžiagos neturėtų patekti į žmonių organizmus.

„Pirma, labai svarbu suprasti, kad tų medžiagų mūsų organizme išvis neturėtų būti – jos neturėtų ten atsidurti. Nustatytų ribų, kokia yra pavojinga koncentracija, nėra, tai - labai individualu. Neigiamas poveikis, kuris gali pasireikšti žmogui, gali priklausyti tiek nuo žmogaus lyties, tiek nuo medžiagų apykaitos, svorio, gyvenamosios aplinkos“, - sakė BAF cheminių medžiagų specialistė Justė Buzelytė.

Dalintis:

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite