Ukioklubas Naujienos Augalininkystė Dėl grūdų atsargų perpildytų elevatorių stringa javapjūtė

Visi straipsniai

Gairės

pieno gamintojų susivienijimai, gamta, bulvių kaina, taršos leidimai, beicai, išmoka už pirmuosius hektarus, valstybės žemė, žuvies gamyba, paršelių kainos ES, grūdų supirkimo kainos 2012, sutarčių pasirašymas, ekologinio žemės ūkio taisyklės, teritorijų planavimo įstatymas, žemės ūkio technikos nuoma, pieno perdirbėjai, žemės ūkio plėtra, agrarinė aplinkosauga, apvaisinimas, užmokestis, veterinarija, vapsvos, pelės žiurkės, žemės sklypas, parama VVG, laktozė.
daugiau

Dėl grūdų atsargų perpildytų elevatorių stringa javapjūtė

Gairės: rapsai, derlius, supirkimo kainos, grūdai, javai.
Rugpjūčio 27, 15:32

Nuėmus tris ketvirtadalius javų, jau aišku, kad grūdų derlius bus didesnis už vidutinį. Dėl drėgnų orų ir sukauptų grūdų atsargų perpildyti elevatoriai stabdo javapjūtę, ypač vargsta smulkieji ūkininkai. Supirkėjai guodžia, kad po kelių savaičių pajudėjus grūdų eksportui, sandėliai patuštės.

Dėl grūdų atsargų perpildytų elevatorių stringa javapjūtė
Ukioklubas.lt nuotr.

Kelių kilometrų eilės prie „Kretingos grūdų“ elevatoriaus. Pasak žemdirbių, čia priduoti grūdus tenka laukti parą ar ilgiau. Daugiausiai vargsta smulkūs ūkininkai. Užsitęsus lietingiems orams, prastėjant grūdų kokybei, neturėdami džiovyklų skuba juos kuo greičiau parduoti.

Panašus vaizdas prie daugelio grūdų supirkimo įmonių, kai kurios iš smulkesnių žemdirbių jau atsisako priimti grūdus, nes nespėja jų džiovinti.

„Tai neigiamai atsiliepia žemdirbiams – priversti stovėti eilėse, negali atlaisvinti traktorių ir mašinų, kurių trūksta javapjūtės darbams. Grūdų kainos, lyginant su 2013 ir ankstesniais metais, krito 20–30 proc., o pašarinių grūdų – iki 40 proc. Manau, kad žemdirbiai kitais metais kvietrugių, avižų mažins plotus“, – teigė Grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas.

Didžiausios šalyje grūdus eksportuojančios bendrovės vadovas sako, kad, nespėjant džiovinti, grūdai pilami ir ant žemės.

Pasak jo, elevatoriai užkimšti ir dėl šių metų naujovės, kai neturėdami išankstinių sutarčių, supirkėjai skatina žemdirbius atvežti kuo daugiau grūdų. Už juos sumoka avansu ir nemokamai saugo, kol ūkininkas, sulaukęs geriausios kainos, juos gali parduoti iki žiemos pabaigos.

„Didžioji dalis kontraktų su žemdirbiais yra sudaryti iki žiemos galo, dalis iki – Naujųjų metų. O kuo ilgiau grūdų kaina nefiksuojama, tuo ilgiau jie saugomi elevatoriuje. Tai vyksta mūsų sąskaita“, – sakė UAB „Agrokoncerno grūdai“ direktorius Karolis Šimas.

Anot supirkėjų, maždaug po savaitės į uostą atplauks laivai, pajudės grūdų eksportas. O tada patuštės ir sandėliai. Daugiausiai lietuviškų grūdų keliaus į Iraną, taip pat į Turkiją, Vokietiją ir kitas šalis.

Dalintis:

Tau taip pat gali patikti

Žiemkenčių sėja įgauna pagreitį

Žiemkenčių sėja įgauna pagreitį (1)

Rugsėjo 19, 10:00
Įsibėgėjo žiemkenčių sėja. Lengvesnėse dirvose sėjami kvietrugiai, rugiai, o našesnėse...

Agrochemijos mokslo ir gamybininkų bendro darbo rezultatai

Agrochemijos mokslo ir gamybininkų bendro darbo rezultatai

Rugpjūčio 26, 09:23
Daugelį metų pasaulio agrochemikai gilinasi į augalų mineralinę mitybą. Per visus metus...

Tręšimo rekomendacijos rapsų augintojams

Tręšimo rekomendacijos rapsų augintojams

Rugpjūčio 19, 17:28
Įsibėgėja žieminių rapsų sėja. Žemdirbiai domisi, kaip pagerinti žieminių rapsų...

Komentarai (0)

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite