Ukioklubas Forumas Žemės Ūkis Ar verta Lietuvoje pradeti ukininkauti?

Ar verta Lietuvoje pradeti ukininkauti?

Atsakyti
2010-08-10
Noreciau auginti galvijus arba avis.Kiek reiktu investiciju kiek ha zemes galvijams.Kiek ju reiktu auginti kad jaustusi uzdarbis ir ar isvis apsimoka tai pradeti.Ar gal geriau avis auginti?
Atsakyti
2012-06-13
Jei turi turi nors kiek pradinio kapitalo (nuosava zeme, fermos galvijams laikyti) tai tuomet gal ir verta pradet kazka mastyti apie ukininavimo pradejimo. Priesingiu atveju manau geriausia laukti naujo ES paramos etapo nuo 2014 m. kai bus naujos paramos priemones ir galbut jauniesiems ir smulkiems ukininkams bus skiriamas didesnis demesys is zemes ukio ministerijos..
Svečias Romkinas
Atsakyti
2013-02-06
sveiki, turiu 20h dirbamos zemes klaipedos apskrityje. Noreciau pradeti dirbti su ja, bet nieko kolkas apie tai nenusimanau. Nuo ko pasiulytumete pradeti? Aciu
Svečias Svečias
Atsakyti
2013-02-08
su 20 ha zemes siais laikais nelabai ka uzauginsi augaliningystes srityje jei ukis chemizuotas, nors aisku pradziai pabandyt verta. Jei dar tik pradesi ukininkauti, tai gal ta 20ha zemes sklypa verta padalinti i kelias dalis ir bandyti auginti kelias kulturas, jei viena nesiseks, tai gal kita nors pelna atnestu. Jei gyveni kaime ir turi pastatu, tai galbut verta pabandyti auginti gyvulius, kad ir ekologiskai jei nebijai biurokratu reikalavimu.
Koks pas tave zemes derlingumo balas ir kokio tipo zeme? Nori kad zemes ukis butu kaip pagrindinis darbas ar salutines pajamos is zemes ukio veiklos? Vienoms ukio sakoms reikia daugiau kitoms maziau prieziuros..
Svečias Case
Atsakyti
2013-02-13
Sveiki, zemes derlingumas yra 48,2 balai. Gal labiau noreciau su zeme uzsiimti kaip su salutine veikla. Gyvenu mieste.
Svečias Svečias
Atsakyti
2013-02-18
Zemes derlingumas pagal balus tai geras, nors aisku kai vyko masinis zemes derlingumo vertinimas, visko budavo, tad nereikia imti uz gryna tiesa tuos balus, plius per tiek laiko vieni ukininkai nualina zeme, kiti pagerina dirvozemy taikydami sejomainas ir protinga ukininkavima.

O ekologinis ukininkavimas atkrenta, nes ukininkaujant paprastai tokio derlingumo zemeje turesi daugiau pajamu nei ukininkaujant ekologiskai.

Jei nori kad ukininkavimas butu kaip salutine veikla, tai manau geriausia bandyti specelizuota ukininkavima. Ir prieziuros maziau reikia, ziurint kokia srity pasirinksi ir kas domina. O jei turi pazistama ukininka, tai pasiskaiciuokit daug maz kiek tu jam uz chemija, trasas ir darba skoloj butum, ir koks mazdaug planuojamas derlius butu. Cia realiai koki ukininkavimo buda pasirinksi priklauso nuo kiekvieno asmeniskai, vieni ukininkaus nes patinka, o tie kas ukininkaus del pinigu, tai reikia analizuoti kas nesa geresnes pajamas, ka augina aplinkiniai ukininkai ir panasiai..
Svečias Case
Atsakyti
2013-03-04
Sveiki. Noriu pradet ukininkauti, turiu nuosavos 32ha zemes , ar verta pradet cukriniu runkeliu auginima ir tuo uzsiimti ir plestis ? girdejau 2015m panaikins kvotas.Ka pasiulytumete auginti is visu saku isskyrus gyvulininkyste?
Svečias Svečias
Atsakyti
2013-03-17
O kuo ta gyvulininkyste tokia jau bloga atrodo? Kad kasdien dirbti reikia? Norit kaip augalininkystej butu, pasodinat, patresiat, nupurskiat ir parduodat derliu :D

Deja, nera taip viskas lengva kaip atrodo, kaip ir visur reikia pastovaus darbo ir nuolatiniu investiciju i ukio pletra.

Del cukriniu runkeliu kvotu, tai cia dar tik svarstoma jas panaikinti. Sitam ukioklubo portale buvo rasyta, kad europarlamentrarai svarsto galimybe islaikyti cukraus gamybos kvotas ir po 2015 metu, o kaip bus is tikruju tures nuspresti EP ir ET, kuriuos itakoja visokios lobistines organizacijos
Svečias Case
Atsakyti
2013-03-18
Niekas tu cukriniu runkeliu kvotu nepanaikins 2015, kaip ir daugelyje esminiu reformu bus issikovota kazkos tai pereinamasis laikotarpis, kuris skirtas adaptuotis.

Kalbant i tema, tai ukininkauti bet kuriuo atveju verta, ar tai butu augalininkyste, gyvulininkyste ar koks netradicinis verslas.. Viskas priklauso ant kiek pasiryzes esi dirbti ir investuoti save
Svečias cukrius
Atsakyti
2013-04-18
Sveiki,
Svarstau pradėti ūkininkauti. Ateitį norėčiau pasinaudoti Europos parama. Pradžioj aiku daugiau klausimų nei atsakymų: nuo ko reikia pradėti steigiant ūki? Ar reikia spec išsilavinimo ŽŪ srityje. Kokius veiksmus reikia atlikti pvz ruošiantis teikti parašką jaunųjų ūkininkų įsikūrimui? (tikiuosi tokia parama bus po 2014m.) Esminis prašymas būtų toks: gal kas galit pasidalint mokomąja/metodine medžiaga ar nuorodomis kur būtų galima apsisšviest apie naujo ūkio steigimą / kokios ten buhalterijos reiks ir pan. Iš anksto ačiū už suteiktą informaciją.
Svečias Vytas
Atsakyti
2013-10-17
sweiki, ar apsimoka pradeti su triusiu auginimu?
Svečias Svečias

 

Prisjungti Registruotis

Mūsų draugai

Emigrantams.lt - Lietuvos emigrantai.

GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.

Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)

Fotografas

Glaustai.lt - visos naujienos.

Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.

Prognozavo.lt - ateities prognozės.

Erotinės prekes - prekės suaugusiems.

Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.

Taip pat skaitykite