LR žemės ūkio rūmų pasiūlymas atidėti žemės pardavimą užsieniečiams iki kol tiesioginės išmokos pasieks ES vidurkį įkvėpė ir kitų ES „naujokių“ žemdirbiškas organizacijas.
4 Vyšegrado šalių organizacijos – Vengrijos žemės ūkio rūmai, Lenkijos žemės ūkio rūmų nacionalinė taryba, Čekijos žemės ūkio rūmai ir Slovakijos žemės ūkio ir maisto rūmai pasirašė bendrą kreipimąsi, kuris išsiųstas Europos Parlamentui, Europos tarybai ir COPA-COGECA organizacijai. Vengrijos, Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos atstovai kreipiasi į Europos Komisiją, kad būtų pratęstas žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumą. Tam pritaria ir Latvija.
Vyšegrado šalyse, kaip ir Lietuvoje, žemės pardavimo užsieniečiams draudimas baigs galioti 2014 m. Tačiau šių valstybių ūkininkai taip pat gauna mažesnes nei ES vidurkis tiesiogines išmokas, kas sumažina jų galimybes įsigyti žemę tėvynėje. Vyšegrado šalių žemdirbiai baiminasi, jog leidus žemę pirkti užsieniečiams, jiems bus dar sunkiau steigti ir plėsti savo ūkius.
LR žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas sveikina tokį Vyšegrado šalių pasirinkimą. „Mes pasakėme – mūsų ūkininkai nesutinka jau kitais metais leisti užsieniečiams įsigyti lietuviškas žemes. Dėl nesąžiningų tiesioginių išmokų skiriasi žemdirbių perkamoji galia ir galimybės įsigyti žemę. Todėl mūsų ūkininkai mano, kad draudimas užsieniečiams įsigyti žemę Lietuvoje turi būti pratęstas iki kol tęsis pereinamieji tiesioginių išmokų suvienodinimo laikotarpiai. Džiugu, kad mūsų pavyzdžiu pasekė ir kitos šalys, kuriose situacija panaši. Kai naujosios ES narės laikosi drauge, ir vieningai išsako savo poziciją, mus ignoruoti tampa daug sunkiau. Todėl kviečiame ir kitas ES šalis prisijungti prie šio reikalavimo. Mūsų žemė juk niekur nedings – užsieniečiai ją ras atvykę ir po kelių ar keliolikos metų – tada, kai jų ir mūsų perkamoji galia susilygins “ – kalbėjo ŽŪR pirmininkas.
Vyšegrado šalys taip pat pritaria ŽŪR pozicijai, jog pieno kvotos turi būti pratęstos. Kvotas panaikinti bus galima tik tada, kai bus sukurti ir efektyviai veiks kiti rinkos reguliavimo ir apsaugos nuo krizių mechanizmai, kurie apsaugotų pieno gamintojus nuo pernelyg didelio produkcijos šuolio ir jį lydinčio kainų kritimo.
Tau taip pat gali patikti
Vasario 12, 14:15
2014 m. vasario mėn. 4-6 d. Maskvoje „Visos Rusijos parodų centre“ vyko tarptautinė...
2013-07-05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien Baltarusijoje,...
2013-06-07
Pieno sektorius – labai svarbus visai Europai. Jis apima ir stambius ūkius, ir...
Prisjungti Registruotis
Mūsų draugai
GrožioKlubas.lt - portalas moterims apie grožį, madą ir stilių.
Suaugusiems.lt - tiesiogine to žodžio prasme ;)
Glaustai.lt - visos naujienos.
Dainos.lt - dainų žodžiai ir video.
Prognozavo.lt - ateities prognozės.
Erotinės prekes - prekės suaugusiems.
Rašyba.lt - rašybos klaidų taisymas.